Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina 125-ice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ove godine bih hteo da kupim neku 125-icu, razmisljao sam o naked-u, dva motora mi se svidjaju Yamaha YBR125 i Cagiva Raptor 125r. Za Yamahu sam cuo da malo trosi (4T motor) i ako bih ga uzimao, uzeo bih novu, ali sam cuo navodno da je malo sporiji, a o Cagivi Raptor ne znam nista osim njenog izgleda i da dobro ubrzava, pa ako biste mogli nesto vise da mi kazete o njemu, (koliko bi kostao oko 2006-og godista, potrosnja kolika je). Takodje me zanima i vase misljenje koji je motoro bolje uzeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

o cagivi jedino znam da nema delova a kad ih nadjesh koshtaju prilichno... takodje je dosta gabaritno mala, kao dechiji motor...

jeste lepsha ali ne verujem da cesh je posle tako lako prodati kao ybr a imaj u vidu da reeetko ko ostane na 125ccm  ;)

 

moj izbor bi bio ybr - potroshnja, isplativnost, trajnost, odrzhavanje, cena... odlichan pochetnichki motor i za grad odlichan izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Cagiva Raptor ti je ogoljena Mito. Nesto kao Aprilija Tuono 125 koji je ogoljeni RS. Znaci sve sto se pratecih odrzavanja i delova masine tice- isto ti je kao za Mito. Jeste, tesko se dolazi do delova, ali nije nemoguce. Imas cak i par ljudi u komsiluku koji su se vec uverzirali za snabdevanje delovima od preko, tako da to nemoj preterano da te brine. Ne kvari se bas svaki dan. A u odnosu na YBR je prava ZVER, jos ako je oslobodjena blokada, ima >30ks a temperamentna cvaja je prava sportska masina posmatrajuci je pored Yamahe. Tu su jos i za klasu (i dve) bolje kocnice i ogibljenje.

 

E, sad- cena!

Ako gledas novo, bolje je Yamaha, jer sigurno neces dugo je voziti, a ne gubi mnogo vrednost vremenom, i relativno lakse je mozaes prodati.

Ali, ipak, ako nadjes dobru, povoljnu, polovnu Cagivu, ja ne bih puno razmisljao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ne znam koliko je novi YBR, ali cenim da je dosta manje od Raptora...dva potpuno razlicita motorcikla...jedan je dvotaktni, drugi cetvorotaktni...

 

Ja bih u obzir uzeo i recimo Sachs x-road 125, Yamahu xtx125 i slicne motorcice (ako uzimas polovno)...

 

Definisi sta hoces od motora, koliko ti je iskustvo, i kolikim fondom raspolazes...Ta dva motora (sem radne zapremine) nemaju mnogo zajednickog, pa se tesko mogu uporedjivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pa vozio sam samo skutere, tako da nekih iskustava sa menjacem bas i nemam, a hteo bih neki malo stedjiviji motor ,zato sam i gledao Yamahu YBR, a razmisljao sam o naked-u jer mi cale najverovatnije ne bi kupio sport (zbog polozaja tokom voznje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Dogodine opet...

Pa vozio sam samo skutere, tako da nekih iskustava sa menjacem bas i nemam, a hteo bih neki malo stedjiviji motor ,zato sam i gledao Yamahu YBR, a razmisljao sam o naked-u jer mi cale najverovatnije ne bi kupio sport (zbog polozaja tokom voznje)

ne kontam na kom principu ti cale razmislja:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa nista, onda izbaci Cagivu Raptor iz izbora, i trazi neku 4t 125-icu...znaci, imas dosta izbora...Imas tu Yamahu ybr, za skoro istu cenu imas Sachs x-road (po meni mnogo bolji izbor, vise motora za isto para - potrazi thread ovde, neko je vec pitao za taj motor), zatim Tomos 125 supermoto i enduro, onda yamaha xtx125 supermoto, pa ista verzija enduro, pa onda suzuki dr125 supermoto i enduro...neko pomenu i derbi...sve zavisi koliko para hoces da das..ali zna cale sta prica...nauci da vozis na tom motorcicu, pa posle vec vidi dalje sta ces...ne kazem da ne moze neki sportak odmah, ali ja smatram da je bolje za ucenje ovako...

 

Sachs x-road ces imati nov na sajmu za 2200-2300 evra...Yamaha ybr mislim da je oko 2100...tako da mislim da se mnogo vise isplati uzeti taj X-road...

 

Pogledaj pa razmisli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja