Jump to content

Moto Zajednica

Ride to the hills 2014

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

4.dan

 

Ustajanje, pakovanje prtljaga, pokret, danas smo u Svajcarskoj!

Za danas nam je kolega sa foruma Marko011 predlozio malu izmenu rute koja je, sto ce se kasnije

pokazati bila pun pogodak. Inace on nam se sledeceg dana pridruzuje i iz Svajcarske krecemo sa

jednim clanom ekipe vise.

 

Krecemo iz smestaja, ja krecem logicno na levu stranu posto nastavljamo dalje put u odnosu na

pravac iz kog smo sinoc stigli. Navigacija kaze da se okrenem jer vozim u pogresnom smeru,

resim da je poslusam i napravimo krug od 8 km oko ovog malog mesta i vratimo se na isto mesto

odakle smo krenuli :). Evo nas ponovo pored smestaja i nastavljamo dalje...

Nizu se divni predeli, usput pravimo po koju sliku, vreme je osetno bolje, suncan dan...

 

 

 

dsc0211.jpg

 

 

 

dsc0209.jpg

 

 

 

Prvo mesto u koje svracamo je Livigno bezcarinska zona, cena goriva je 1.15 eura a inace u Italiji

se krece u rasponu od 1.7 do 2 eura na autoputu. Uspevamo da sipamo po 5, 6 litara svega :)

kasno sinoc smo se tankali tako da i nema neke vajde od niske cene goriva, kupujemo vodu,

energetske napitke, grickalice po simbolicnim cenama i krecemo dalje.

Ulazimo u Svajcarsku, deluje nam da je najednom sve dobilo neku lepsu nijansu i primetno je

urednije sve od trave pored puta do samog kvalitetea puta. Pauza za cigaretu i uzivanje u pogledu.

 

 

 

dsc0214.jpg

 

 

 

dsc0213.jpg

 

 

 

dsc0212.jpg

 

 

 

Sledeca stanica nam je Oberalpass, ovde prvi put imamo priliku i da uzivamo u voznji motora,

nema kise, put predivan, ja sam vise vozio nego sto sam slikao tako da imam celu jednu sliku :)

 

 

 

dsc0217.jpg

 

 

 

idemo dalje ka Susten passu koji nam je Marko predlozio za taj dan,

prisustvo motocikala na putu je ogromno posto su u blizini Grimselpass, Furka pass...

Vozimo pravom pistom za motocikle, osmeh ispod kacige od uha do uha,

vicem na sav glas ispod kacige, hvala ti Marko! Konacno uzivam u onome zbog cega sam

i krenuo na ovaj put, voznji motora fenomenalnim putem a uz to nas je i kisa zaobisla!

 

 

Zamoliocu kolege da stave po koju sliku, ja sam snimio jedan lep video sa dela ove fenomenalne

deonice, uzivajte!

 

 

 

 

 

 

posle Susten passa krecemo u potragu za smestajem koji nam je prethodni dan Marko

bukirao, trajao je oko 2 sata! Taman kad smo postali ocajni uspeli smo nekako da ga pronadjemo.

Moram da priznam da se svaka osoba kojoj smo se obratili za pomoc oko pronalazenja adrese

svojski potrudila da nam pomogne! Problem je bio sto smo imali ulicu ali ne i broj, ulica je dugacka

nekoliko kilometara i prolazi kroz nekoliko naselja, naziv smestaja je znacio u prevodu, kuca za odmor

a sve su bile kuce za odmor :D. Na kraju smo na preporuku mestana usli u hotel da pitamo posto bi oni

mozda trebali da znaju, rekose nam da smo na pravom mestu, pisalo je samo Hotel! :staa:

 

Hotel je iz osamdesetih godina, po danasnjim standardima je hostel posto ima zajednicko kupatilo

na hodniku a u sobi osim kreveta nema nista. Obzirom da je boravak u sobi bio nemoguc sisli smo

u restoran i opustili se uz par piva i pojeli po jednu kobasicu sa rendanim zapecenim krompirom (Rosti)

cena prava sitnica, 120 eura!

 

Pogled je bio... pa kao i u celoj Svajcarskoj :takoje:

 

 

dsc0230.jpg

 

 

 

dsc0227.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

ajde , ajde , pa ces onda vidjeti moju drugu sliku :jee:

 

Inace da se razumijemo , ovo je skroz sigurno i lako uraditi kad su Svajcarski putevi u pitanju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Prosao docek nove nam 2015.godine i sva ujdurma oko istog,

vreme nije bas za izlazenje iz kuce pa eto razloga da se ovaj davno

zapoceti putopis privede kraju da ne ostane ovako na pola.

 

Za pocetak SRECNA SVIMA NOVA GODINA!

 

dan 5.

Prva pomisao prilikom budjenja je hoce li nas danas kisa zaobici?

 

Pogled kroz prozor prikazuje sledecu sliku... suvo jutro, samo da tako i ostane!

 

dsc0231.jpg

 

 

Doruckujemo. placamo smestaj, sedlamo konje i krecemo.

Umor je vec prevelik, nema vise ni one jutarnje svezine, sve boli od prvog

kilometra! Za utehu meni licno je sto cu danas moci da se malo opustim

obzirom da nam se Marko pridruzio i da ima ultra mega giga najnoviju

Garmin navigaciju, to znaci da cu moci da odahnem od buljenja u tablet

koji nas je ruku na srce vodio prilicno dobro svih ovih dana ali je problem bio

sto sam morao da navlacim najlon preko njega zbog kise pa je vidljivost

bila problematicna!

Prvi kilometri ne obecavaju opustanje, iako smo mislili da se nismo bas najbolje

uvozali i da smo prilicno razliciti po stilu voznje shvatamo da smo vozili kao jedan

u odnosu na danas kad nam se pridruzio novi clan. Marko vozi osetno sporije,

ima ruznu naviku da koci u sred krivine i pogled mu je veci deo vremena na navigaciji.

Pri tome putokazi i saobracajni znaci nemaju apsolutno nikakav znacaj za njega, Garmin rules! :neznam:

 

Za danas su bili planirani Simplon pass i Furka pass, na Markov nagovor zrtvujemo ova dva cuvena

prevoja da bi obisli Nufenen pass, po njegovim recima netaknutu prirodu.

Usput se nizu predivni predeli.

 

 

dsc0232.jpg

 

 

dsc0233.jpg

 

 

sam Nufenen pass smo prosli veoma neslavno, bilo je ledeno hladno, padala je kisa i duvao

jak vetar, toliko da kad sam stigao na vrh nisam cak ni imao zelju da skinem rukavice i izvadim

fotoaparat, nije se imalo sta ni slikati sve je bilo u magli, ovaj pass sam video kasnije na slikama

sa neta i stvarno izgleda predivno ali mi tog dana nismo imali srecu da to dozivimo.

Krenulo je spustanje i malo lepse vreme,

Stali smo na nekom platou gde je bilo dosta motora i napravili nekoliko fotografija.

 

 

dsc0241.jpg

 

 

dsc0243.jpg

 

 

dalje je citav dan bio pravo mucenje, birali smo najkraci put da stignemo do Ponte di Legno-a,

krajnjeg cilja za taj dan posto nam je bilo vec poprilicno muka od svega, stajali smo da oblacimo

kisna odela i ista skidamo par puta. Dogovorili smo se da idemo autoputem koji smo zbog

vodje puta toga dana, koji je kako sam vec napisao potpuno ignorisao putokaze, potpuno promasili

pa smo isli nekim magistralnim putem gde nismo mogli nigde da stanemo da se okrepimo,

sipamo gorivo, doduse bilo je benzinskih pumpi ali iskljucivo automatskih i tako...

Prosli smo kroz Lugano i usli u Italiju veoma brzo i bez zaustavljanja.

 

Nadalje smo vozili uz Lugansko jezero

 

dsc0245.jpg

 

 

Bile su beskonacne kolone vozila put uzan, jednosmeran, ubitacno zamorno i dosadno!

Ne secam se vise redosleda sta je bilo pre a sta posle, uglavnom ne secam se niceg lepog tog dana

a najjaci utisak na mene je ostavio sledeci dogadjaj...

Imali smo dogovor da vozimo u koloni naravno a ako nekome dodje da se "izduva", levi migavac i gas,

na prvom sledecem kruznom toku, racvanju puteva, raskrsnici stagod stanes i sacekas ostale i nastavis

s voznjom u koloni.

Tako sam ja pri nailasku na deonicu sa lepim krivinama dao levi migavac obisao motor ispred i iskrivinario

malo po toj lepoj deonici koja je bila pravo osvezenje tog smornog dana. Medjutim, bila je to deonica od svega

par kilometara, nedugo zatim sam naisao na kruzni tok i stao. Cekao sam 10 minuta a mojih saputnika nigde.

Odlucujem da se vratim do benzinske pumpe koju sam prosao da proverim da nisu tamo stali posto se pravilo

o zajednickom tankanju na oko 200km nije postovalo vec se tankao ko je kad hteo! Na pumpi nekoliko motora

ali sa stranim tablicama, pitam ih da nisu videli grupicu sa 4 motora i nabrajam motore a oni odmahuju glavom.

Vratim se do kruznog toka, skinem kacigu i rukavice, izvadim tablet da vidim da nisam mozda prevideo neko skretanje

iako mi putokazi u kruznom toku potvrdjuju da sam na pravom putu. Sve je u redu, obliva me hladan znoj,

hiljadu misli mi prolaze kroz glavu... cujem zvuk trube svira neki smooth jazz, okrecem se i vidim mali trg

posut belim kamenjem koji izgleda kao plaza, na njemu lezaljke, ljudi uvaljeni u iste pijuckaju pice a na maloj

bini bubnjar, klavirista, kontrabasista i trubac sviraju jazz, odzvanja ceo trg, najlepsi prizor koji sam video od kad sam

krenuo na ovo putovanje ali ja ne mogu da uzivam u njemu, shvatam da je proslo vec 35 minuta a mojih saputnika

nema!!! U tom oni nailaze i Marko mi nonsalatno odgovara da su cim sam ih pretekao stali i napravili pauzu

negde pored puta... 1hmm.gif

Na putu do smestaja smo prosli jos jedan manji pass na kome je isto padala kisa. Na dvadesetak km od smestaja

za taj dan smo stali da se opskrbimo potrepstinama, hranom i picem posto nam je smestaj u bungalovu u kampu

u cijoj blizini nije bilo nicega. Sam kamp je bio prelep ali je sve bilo mokro i maglovito pa smo se zavukli u bungalov

i bacili na ispijanje piva i mozganje kuda dalje i kako sto bezbolnije okoncati ovo putovanje posto vec odavno nije

uzivanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

 

 

Za danas su bili planirani Grimselpass i Furka pass, na Markov nagovor zrtvujemo ova dva cuvena

prevoja da bi obisli Nufenen pass, po njegovim recima netaknutu prirodu.

Usput se nizu predivni predeli.

 

 

dsc0243.jpg

 

 

 

Ovo je Grimselpass1moto3.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Za danas su bili planirani Grimselpass i Furka pass, na Markov nagovor zrtvujemo ova dva cuvena

prevoja da bi obisli Nufenen pass, po njegovim recima netaknutu prirodu.

Usput se nizu predivni predeli.

 

 

dsc0243.jpg

 

 

 

Ovo je Grimselpass1moto3.gif

 

 

 

 

Hvala na ispravci! :nanana:

Htedoh reci da smo zrtvovali Simplon pass i Furka pass!

Jos drzi mamurluk od doceka! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Magistralni put nas je spasio od silnih gužvi, ako se sećaš kako je samo bilo 50km prilazu ka Trstu ;) thank you garmin 2jee4.gif

 

Pomešao si dva dana, ubacio si vaš planirani 5ti i 6ti dan u jedan 2cirka1.gif

 

 

Par slika dok nismo stigli do bungala :D

 

10505026_10203033728419073_6001194014859825490_o.jpg

 

 

Ni Italija nije bila bezbedna :D

 

WP_20140801_003.jpg

 

 

 

 

10557640_10203033730459124_712127086325133826_o.jpg

 

 

 

lebac :D

 

 

1796836_10203071313118667_192057485046925535_o.jpg

 

WP_20140801_006.jpg

 

 

 

 

 

10557790_10203071313318672_2733358165830280077_o.jpg

 

 

 

i jedna jutarnja :D

 

 

10467127_10203033733339196_4483605694271735339_o.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Kad smo vec osvezili pamcenje nastavljamo dalje.

 

dan 6.

Budjenje je praceno kisom...

Pre spavanja smo razmatrali razne mogucnosti kako bi mogao da izgleda ovaj dan.

Kisa nam je pomogla u konacnoj odluci. Bilo je planirano da se danas obidje Marmolada i deo Dolomita

i stigne do Tolmezza a sledeceg dana preko mosta na Soci do Rijeke. Odlucujemo da najkracim i najbrzim

putem stignemo do Rijeke i ta dva dana spojimo u jedan.

Dok pijemo kafu i pakujemo se kisa lagano jenjava, brisemo mokre motore i pakujemo prtljag.

Krecemo ka autoputu za Trst, usput prelazimo passo del Tonale.

 

 

dsc0254.jpg

 

 

dsc0250.jpg

 

 

dsc0251.jpg

 

 

vise se i ne secam kuda smo dalje isli, uglavnom izlazak na autoput donosi zaprepastenje!

Automobili u sve tri trake stoje, kolonama automobila se ne vidi kraj, na trenutak se kolone krecu

brzinom ranjenog puza a vec sledeceg stoje. Pristupamo dobro poznatom nacinu voznje poznatijem

kao "Gazela u 20 do 5" tj voznji po beloj liniji i provlacenju izmedju kolona vozila, ovaj nacin voznje

dodatno otezavaju kamp prikolice kojih ima skoro na svakom drugom autu.

Ni sam vise ne znam ali mislim da smo vozili po beloj liniji 60 km, naravno bilo je 40 stepeni,

nigde oblacka ni vetra. Stali smo na jednoj pumpi da se tankamo a na pumpi je bilo stotinak vozila.

Cena goriva 2 eura, sipali smo nekako i nastavili dalje. Pedesetak km pre Trsta odlucujemo da se

iskljucimo sa autoputa i dalje nastavimo magistralnim putem kako bi smo izbegli ociglednu vise km

dugu kolonu na naplatnoj rampi. Usput prolazimo kroz centar svakog naseljenog mesta iako putokazi

pokazuju obilaznice mi slusamo nepogresivi maloprepomenuti Garmin! :moto3:

 

Dvadesetak km pre granicnog prelaza sa Slovenijom prolazimo divnu deonicu sa prelepim kucama,

cvecem i drvecem cije nas krosnje stite od sunca.

Na samom ulasku u Sloveniju stajemo na pumpi da smedic sipa gorivo zato jer nije hteo da sipa u Italiji

po 2 eura, obzirom da je cena goriva niza za 50 centi po litru redovi na pumpi su ogromni.

Koristimo tih pola sata koliko je smedic cekao na tankanje da se osvezimo sladoledom, vodom...

 

Nastavljamo dalje, ja krecem prvi a iza mene se formira kolona, gledam povremeno u retrovizor,

vidim nekoliko farova, svi su tu ok, pratim putokaze za Rijeku. Vozimo prelepim magistralnim putem

sa predivnim novim asfaltom i blagim krivinama, nema preterane guzve, uglavnom se drzimo ogranicenja,

oko 80 - 100 km/h.

Na granici sa Hrvatskom poduza kolona vozila, obilazim ih i prolazim relativno brzo carinu, iza mene

smedic. On na koferu ima zakacenu Srpsku zastavu, policajac mu kaze da je skine i da ne moze tako

uci u zemlju jer je to kaznjivo, mladji kolega ga pita koja je kazna za to a on mu odbrusi, ja bih ga kaznio

najvecom mogucom kaznom!

 

Stajemo posle granice da sacekamo ostale, nedugo posle nas nailaze Dule i Miki, Marka nema, cekamo ga

dvadesetak minuta i posto ga nema dogovaramo se da nastavimo dalje posto je on sigurno krenuo drugim

putem vodjen Garminom.

Dalje stajemo pored iskljucenja za Opatiju na jednoj pumpi i pokusavamo da telefonom dobijemo Marka,

ne uspevamo. Dobijamo osobu kod koje je smedic organizovao smestaj u Rijeci, on nam daje adresu

koju saljemo marku sms-om kako bi nas nasao. Ja stavljam svoj tablet, ukucavam u iGO adresu i za 15-20

minuta stizemo ispred smestaja u Rijeci. Cekamo 20 minuta vlasnika, Marka jos uvek nema, nema ni sms-a

od njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja