Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole i maloletnik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova

samo nzm sta ti je to trbalo u zivotu .....

 

 

Niko od vas matorih nije terao tomosa još u osnovnoj?

(ako nije, nije vam bilo radosno detinjstvo, jer veće sreće nema)

 

 

ja nisam mator sada cu 17.... kako nisam vozio sam i apn-e aprilie i kola zaustavljali su i mene ali moj cale nije puko 1000 evra nitije isao u zatvor niti sam vozio decu .... i uvek sam se krio + sto bez kacige nikada nisam seo na motor (osim kada sretnem drugara negde usput pa me poveze do kuce da ne idem pesaka )

 

a i bilo je drugacije nisu bile straobalne kazne ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

U totalno crno/bjelim uslovima bile ni te kazne, dok ovako biće kazna ali ne toliko drakonska.

Kolika?E to sve zavisi od slucaja do slucaja i kako se bukvalno dogovorite za sudijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Maloletan si, cale ce da ti najebe... zesce,a mozda se desi da ti dobijes ukor. Inace ako ti je pisao za to sto si vozio klinca , i za kacige kao sto su rekli tu ti ide kazna. E sad jedini spas tebi i tvom caletu je da na sudu kaze da nije bio u tom mestu gde ti zivis vec van grada ili na selu nebitno, i da si ti ukrao tomos, i vozio a da on nije saznao dok ga nije pozvao policajac ili ko vec. Priznaj to, posto si maloletan icice ti ukor 90% ( neces platiti kaznu samo ce tu da bude ukljucen centar za socijalno itd itd icices na razne preglede kod psihologa i psihijatra) ..... A sad ostalima sto lupaju gluposti. Ko nije od vas vozio motor u tim godinama ili sere ili je imao prestroge roditelje pa nema gde drugde da ispoljava te komplekse koje su mu nabili jos kao klincu pa se istrisa ovde decku. Licno ne znam ni jednog coveka koji sad vozi motor a da nije jos kao klinac sam seo i vozio, pa ja sam licno sa 11-12 godina prvi put seo, cale jos mladji bio kada je vozio tomos, i mali milion ljudi isto koje znam. DA ide na dozivotnu sto vozio, pa klinac je jbte misli mu lete na sve strane, kao da niste bili u tim godinama pa ne znate kako je biti klinac. Oni ne kaznjavaju koga treba,pa nasli njega da kazne, tolke ljude poubijali u saobracajkama pa ako su mesec dana lezali bog da me ubije. JESTE SEO NA MOTOR BEZ DOZVOLE, BEZ ISKUSTVA, BEZ KACIGE, JOS SA KLINCEM I SAD TREBA DA GA STRELJAJU ZBOG TOGA !?!?

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Taman posla da ga streljaju, ali da trega da klmpošu, trebaju...Ranije nije bilo toliko vozila na putevima, pa je pre 20 godina, ko je imao za gorivo, mogao da se vozi i obično se završavalo sa zavratušom od strane pandura ili ćaleta. Oni pametniji su polagali za PSP. Sada je crna hronika puna, skoro svakog dana po jedan ode.

 

Deca olako shvataju motor, durgar me je non stop pržio zbog kacige i opreme, da bi otišao u Grčku, iznajmio skuter i pizdeo što mora da je nosi, jer je kazna oko 200 eura, kada se skrljao sa motora, prilikom vraćanja kacige, rekao je liku u agenciji, da trebaju kazne da povećaju na 400 eura, jer mu je ista spasila glavu...

 

Ja ga krivim što je vozio bez kacige, ali još više zbog klinca od 8 godina, koji je preključe naučio da piše...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam u tim godinama cepao bajs kao i sva normalna deca , sve ima svoje vreme . Te price kao sta ima veze i ja sam kad sam bio mali u Srbiji tradicionalno vaze i za alkohol i cigare . Kad se deca navuku zato sto , jelte pa to normalno u porodici , pa izginu onda neko drugi kriv . Ne treba da ga streljaju al treba jebati onog ko mu je dozvolio da to radi

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ja sam u 4-5 razredu prvi put seo na apn tad sam i naucio da vozim, i sve do sad sam tako vozio bez dozvole ali uvek sa kacigom na glavi i nikad me nisu za ovih 7 god zaustavili , to su bile voznje od max 10 km kojih se uvek secam :)

sad polozio ovo A1 pa opet ganjam apn , ali idem mnooog dalje i opet me nijednom nisu zaustavili 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ajd da ti olaksam muku meni smrdi da ti je ovo jedna vaspitna da ne sedas na motor dok barem ne dobijes PSP ili sta li je vec sad A-neki i da ne ugrozavas tudji zivot...Mislim da je dogovor pandura i tvog caleta i danece nista stici...

I ja sam vozio bez vozacke, imao kacigu ali oni uvek namirisu da nemas dozvolu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Velika je razlika bez dozvole po starom zakonu i po novom. U doba inflacije bilo je smešno platiti kaznu. Posle sedam dana kazna je bila 1000 puta manje vrednosti. Danas je drugačije. Kazne su velike,a inflacije nema. Kazna za vožnju bez dozvole jeste 100000,a kako će sudija da te rebne,zavisi od trenutnog raspoloženja. Ostali prekršaji mogu samo da ti odmognu. A što se tiče toga da nemaš love i to mogu da ti izadju u susret. Ako platiš sve odmah možda ti prepolovi ili da platiš sve,ali na rate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Naj*bo si ali mislim da ce da te rebnu minimalno, najverovatnije. Pogotovo ako si maloletnik i ako ti je prvi prekrsaj. Zavisi i od sudije naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

realno ovog puta nista nece da bude... policajac mu je vrv uzeo podatke i pozvao roditelja... u buduce ne sedaj bez kacige i nemoj nikoga da vozis! i naravno samo ako te roditelji puste ! pozzz i pazi sta radis...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Ko nije od vas vozio motor u tim godinama ili sere ili je imao prestroge roditelje pa nema gde drugde da ispoljava te komplekse koje su mu nabili jos kao klincu pa se istrisa ovde decku. Licno ne znam ni jednog coveka koji sad vozi motor a da nije jos kao klinac sam seo i vozio, pa ja sam licno sa 11-12 godina prvi put seo, cale jos mladji bio kada je vozio tomos, i mali milion ljudi isto koje znam.

 

Ја лично не познајем ниједног човека који је као малолетник управљао моторним возилом у саобраћају. Ми смо као клинци возили бицикле.

 

Ја бих од дечка који је започео тему волео да чујем због чега вози мотор без дозволе, кациге и са малолетним путником. Pro Beginner, да ли би хтео да са људима на форуму поделиш твоје размишљање? :Mina:

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A jesi li imao ukljuceno svetlo? Jer, ako nisi, sada ce neki od ovih bezgresnih kolega da te posalju i u solanu...

Inace, ne pise ti se dobro, kada si vec dozvolio da te nahvataju. :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Stvarno mi nije jasno zasto tolko pricate gluposti , kakva kazna 100 000 din, kakav zatvor za maloletnika... Ici ce u socijalno i to ce biti sve.

I ko nije vozio kao klinac apn-ce i tomose, ja sam licno svoj vozio 6,7 god bez dozvole i tek kad sam napunio 14 God polagao sam za psp, do tada me policija jednom zatekla ali sa ugasenim motorom ispred kuce nesto mi bzv rekli i otisli. Zbog nenosenja vozacke dozvole i kacige sam dobio samo opomenu i isao u socijalno da dam izjavu, ali tada sam imao dozvolu ali nije bila u ''kriticnom'' trenutku kod mene.

Ne opravdavam sto je to radio ali sve sam i ja to radio kao klinac isto sam vozio brata koji je mladji od mene 9-god bez kacige bez dozvole...

Sve zavisi od srece koje imas, klinci lete skuterima bez kaciga bez dozvola pa dozive svoju starost, neko i sa punom opremom ode ranije, jednostavno NEMA PRAVILA.

I ne lupajte sa kaznama, uzmite K.Z. pre nego sto napisete neku nebulozu ovde.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

@Mrle

Terao si, bio si mlad i lud, a nije imao ko da te spreci i usmeri. Ali to i dalje ne znaci da je to u redu, bez obzira na tvoje uzivanje. Opametio si se valjda do danas za toliko da ne savetujes decu da rade iste gluposti samo zbog te "velike srece" koja u delicu sekunde moze da postane velika nesreca.

 

Na zalost, drzava nema mehanizam da adekvatno deluje kako ovo dete (ili sutra neko drugo) ne bi ponovo na isti nacin stavilo svoju i tudju glavu u torbu... samo radi uzivanja i fazona.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Stvarno mi nije jasno zasto tolko pricate gluposti , kakva kazna 100 000 din, kakav zatvor za maloletnika... Ici ce u socijalno i to ce biti sve.

I ko nije vozio kao klinac apn-ce i tomose, ja sam licno svoj vozio 6,7 god bez dozvole i tek kad sam napunio 14 God polagao sam za psp, do tada me policija jednom zatekla ali sa ugasenim motorom ispred kuce nesto mi bzv rekli i otisli. Zbog nenosenja vozacke dozvole i kacige sam dobio samo opomenu i isao u socijalno da dam izjavu, ali tada sam imao dozvolu ali nije bila u ''kriticnom'' trenutku kod mene.

Ne opravdavam sto je to radio ali sve sam i ja to radio kao klinac isto sam vozio brata koji je mladji od mene 9-god bez kacige bez dozvole...

Sve zavisi od srece koje imas, klinci lete skuterima bez kaciga bez dozvola pa dozive svoju starost, neko i sa punom opremom ode ranije, jednostavno NEMA PRAVILA.

I ne lupajte sa kaznama, uzmite K.Z. pre nego sto napisete neku nebulozu ovde.

 

Ako si danas ista pametniji nego tada, ti bi trebalo da osudis ovakvo ponasanje.

No ne ocekuje se to jer si ti podjednako bio nesmotren, nezreo, neusmeren i nedisciplinovan.

Ovo dete ce verovatno sa 19 god. da zavrsi u crnoj hronici, a vi mu ovakvim komentarima svakako pomazete da do toga i brze stigne.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Stvarno mi nije jasno zasto tolko pricate gluposti , kakva kazna 100 000 din, kakav zatvor za maloletnika... Ici ce u socijalno i to ce biti sve.

I ko nije vozio kao klinac apn-ce i tomose, ja sam licno svoj vozio 6,7 god bez dozvole i tek kad sam napunio 14 God polagao sam za psp, do tada me policija jednom zatekla ali sa ugasenim motorom ispred kuce nesto mi bzv rekli i otisli. Zbog nenosenja vozacke dozvole i kacige sam dobio samo opomenu i isao u socijalno da dam izjavu, ali tada sam imao dozvolu ali nije bila u ''kriticnom'' trenutku kod mene.

Ne opravdavam sto je to radio ali sve sam i ja to radio kao klinac isto sam vozio brata koji je mladji od mene 9-god bez kacige bez dozvole...

Sve zavisi od srece koje imas, klinci lete skuterima bez kaciga bez dozvola pa dozive svoju starost, neko i sa punom opremom ode ranije, jednostavno NEMA PRAVILA.

I ne lupajte sa kaznama, uzmite K.Z. pre nego sto napisete neku nebulozu ovde.

 

Ako ćeš po zakonu, onda ide ovako otprilike 100.000 zbog vožnje bez dozvole, 15 000 dinara zbgo vožnje suvozača mladjeg od 12 godina, 10 000 dinara, zbog nenošenja kaciga, ćale od ovog malog treba da plati 5000. Ide zabrana polaganja, ja mislim 2 godine, još ako mu nakaleme neko ugrožavanje bezbednosti, može da se uključi i neki socijalni rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Moj drugar je skoro popio kaznu, naime je bio polaznik skole tj casovi su mu bili u toku ali je vozio svoj skuter od 125cc, u ful opremi decko ima 25 godina, da skratim pricu, popio je kaznu od 100 000 do 120 000 din to ce sudija odluciti, iskljucenje iz saobracara na 8meseci tj oduzimanje dozvole i 14 kaznenih bodova, ti si dobro i prosao obzirom da em nemas nikakvu dozvolu, em nisi nosio kacigu, em si vozio dete od 8.5 godina na motoru a koliko znam zakon je da do 12 se ne sme na motor. Sve se nauci, samo je razlika u nacinu 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Postoje mesta koja nisu SAOBRACAJ za voznju tomosa, skutera itd.... Lose je to sto je vozio u saobracaju i sto je na taj nacin ugrozio sebe i suvozaca + sto nisu imali kacige.... ne kazem da je on mogao da padne ili da na pravi neku gresku i da padnu sa motora.... jednostavno mogao je nedaj boze da ih udari neko kolima itd... itd... i da li bi na kraju oprostio sebi sto je doslo do tako necega ??? jesam ja za to da neko tog uzrasta i suvozac takodje dozvlio bi ja i ovom od 8 god da vozi ali ne u SAOBRACAJU...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo sta se mom drugu dogodilo...vozio je Suzuki gsxf, ima samo polozeno PSP, motor odjavljen , imao je kacigu ali je vozio klinca od nekih 10-12 god, izleteo mu auto sa parkinga, obrio je motor, moto je udario u auto a njih dvoica u motor, on se izuljao maltene do kostiju a klinac slomio nos(nije imao kacigu)...srecom pandur koji je dosao na uvidjaj bio je njihov neki prijatelj i napisao da je ovaj sa bajsa pao, a klinac ko da nije ni bio tu...sve je pitanje srece 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

imao je srece sto je polomio nos mogao je i da pogine.... pocetnici suvise olako shvataju motociklizam pricam iz iskustva ja sam seo sa komsiom samo da me odbaci negde, on je imao kacigu ja ne (sreo me je usput) i proklizali smo na pesak on se sav ogulio a ja slomio zglob leve ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

:staa:

srecom pandur koji je dosao na uvidjaj bio je njihov neki prijatelj i napisao da je ovaj sa bajsa pao, a klinac ko da nije ni bio tu...sve je pitanje srece 0takoje.gif

 

Како то мислиш "срећом"? :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Ja sam '76. godiste, u osnovnoj skoli smo bicikle vozili kao blesavi, padali, krsili se, poneko bi imao tori, automatic ili onaj poni sto je imao i pedale, sve smo to terali, za kacigu nismo ni culi. Peli se na tresnje, krali lubenice, bezali preko njiva, peli se u napusteni silos na 20m visine nekim kruznim stepenicama koje su se klimale. I imali smo srecno detinjstvo. Usivao sam dva puta glavu, jednom parce uveta, skoro sam polomio clanak na nozi kada sam skakao u prazan olimpijski bazen, i ko zna sta jos... a vazio sam za mirno dete.1zvizduk.gif

I sad kad pomislim na sve to vrati mi se osmeh na lice.

To je sastavni deo odrastanja. Neki put se prevaris, lose procenis, nadrljas, ali ucis na greskama i teras dalje. I tako se postaje zrela osoba, sposobna da rasudjuje i donosi ispravne odluke.

Moj sin ima 7,5 godina. Od prosle godine vozi pocket bike krosericu. Ima kacigu, kupio sam mu je i objasnio mu zbog cega je dobro da je nosi i on hoce da je nosi. Do sada je samo jednom pao i to u pocetku jer je sisao sa motora i hteo da ga potpise. Naravno, posto nije imao ni 20kg, motor ga je oduvao.1lol.gif I vise mu nista slicno nije palo na pamet. Ali vozi po nasutim putevima gde retko prodje neki auto, zato sam mu i kupio krosericu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Ja sam '76. godiste, u osnovnoj skoli smo bicikle vozili kao blesavi, padali, krsili se, poneko bi imao tori, automatic ili onaj poni sto je imao i pedale, sve smo to terali, za kacigu nismo ni culi. Peli se na tresnje, krali lubenice, bezali preko njiva, peli se u napusteni silos na 20m visine nekim kruznim stepenicama koje su se klimale. I imali smo srecno detinjstvo. Usivao sam dva puta glavu, jednom parce uveta, skoro sam polomio clanak na nozi kada sam skakao u prazan olimpijski bazen, i ko zna sta jos... a vazio sam za mirno dete.1zvizduk.gif

I sad kad pomislim na sve to vrati mi se osmeh na lice.

To je sastavni deo odrastanja. Neki put se prevaris, lose procenis, nadrljas, ali ucis na greskama i teras dalje. I tako se postaje zrela osoba, sposobna da rasudjuje i donosi ispravne odluke.

Moj sin ima 7,5 godina. Od prosle godine vozi pocket bike krosericu. Ima kacigu, kupio sam mu je i objasnio mu zbog cega je dobro da je nosi i on hoce da je nosi. Do sada je samo jednom pao i to u pocetku jer je sisao sa motora i hteo da ga potpise. Naravno, posto nije imao ni 20kg, motor ga je oduvao.1lol.gif I vise mu nista slicno nije palo na pamet.

 

Sad kad si pomenuo pocket-a secam se imao sam oko 7 god kada sam uzjahao zujalicu koje su to radosti bile, posle sam kupio i kross hehe vise sam ih popravljao nego sto sam se vozio ... a drugar je imao tori koji je znatno tezi od pocketa i do sam voleo da vozi... a dozivljaj mi je takodje bio kada sam prvi put seo na skuter 4t tu sam imao oko 9god skuter 90 kg a ja jedva 35 xD + sto nisam mogao nogama da dohvatim zemlju kada sedim na njega... kretao sam tako da kada zavrnem gas skacem bukvalno na sediste... kasnije apn, i sa 11 god drugar je kupio apriliu rs 50 slupanu pa smo je namestali (uz pomoc roditelja naravno) bio je krs od motora ali smo se toliko radovali ... hehe samo kada se setim tih dana ....bilo je lepo :D a pre svega toga sam se lomio sa bicikle hehehehe samo kada se setim toga ali ta skola mi mnogo znaci ... uff tesko danasnjoj deci sede za kompom listaju oglase i odma su mu*a i profi vozaci .... a nisu svesni da nista nece da im pobege motocikla je sve vise i vise i sve su povoljniji i povoljniji .... nzm zasto svi trce pred rudu.... a na kraju krajeva ja i kada sam probao 70cc pa 125 cc prvo je to za mene bio avion a sada nebi to kupio nikada... pazario sam skuter 50 cc 2t najlepsa mala kubikaza + nemas saltanja vozim se kao car po gradu.... naravno kada budem navrsio 18god polagacu za neki jaci motocikl ali ne verujem da cu da uzmem nekog r-a vrv ce to da bude neki enduro ili najked... u ala sam se ja zaneo izvinjavam se zbog off-a

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja