Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole i maloletnik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova

Evo me u Grckoj, niko zivi ne nosi kacigu, papuce se podrazumevaju, a majica po zelji.

 

Jedan lik iz mog kraja tera cbr 600 u papuce i sorc, majcu nema, al' zato ima torbicu :nanana: samo nzm kakve to sada veze ima. pozz.

 

Pro Beginner kakve su vesti druze? :zbunjen:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Nemam trenutno vremena da procitam celu temu, ali da pokusam da te utesim malo.

 

Mene su uhvatili sa 15 godina na 125-ici, plava koverta mi je stigla tek nekih godinu dana kasnije. Mislio sam da mi nista nisu ni pisali jer su mi samo uzeli podatke, bez ikakvog zapisnika ili bilo cega drugog, pa sam se prilicno iznenadio kad je dosla.

 

Na sudu sam ispricao svoju stranu price, kako jesam pogresio, svestan sam toga, ali da mi je tad vec bilo blizu polaganje, da volim da vozim motore i da cu ih voziti i dalje, svakako planiram da polazem cim mi se ukaze prilika zbog godina te da se nadam da zabrana nece biti preduga. Motor se vodio na drugara i bio registrovan, imao sam kacigu, nisam vozio nikoga niti ugrozavao nekoga svojom voznjom. Na kraju se svelo na to da svoj motor nemam, ovo kad su me uhvatili sam pozajmio da probam(iako nije bilo bas tako) i da mi je jako zao zbog toga, je li.

 

Epilog price je da sam dobio mali prekor od sudije, inace vrlo fine gospodje(bez sarkazma), da mi je sve oprosteno u nadi da necu vise sebe dovoditi u takve situacije. Jedino sto sam morao da se javim u centar za socijalni rad sa roditeljima sto i nije bio neki problem, razgovor je bio cisto informativan i to je to. Sve u svemu, oko 800 dinara troskova i otprilike jedan dan cimanja ukupno.

 

Moj savet ti je da kod sudije budes jako fin, da kazes kako znas da si pogresio i da pokusas da se izvuces na to kako ti je zao, nisi u dobroj finansijskoj situaciji trenutno, itd. U mom slucaju je upalilo, sudija je imala razumevanja i uzela je u obzir sve sto sam ispricao.

 

Inace, podaci koje su dobili u vezi toga gde sam vozio, u kom pravcu i generalno opis situacije su bili netacni, ali im to uopste nisam pominjao.

 

Nadam se da ces i ti imati srece bar koliko sam i ja imao jer smo svi radili takve stvari u tvojim godinama, bez obzira na to sto je sada na snazi novi zakon o bezbednosti u saobracaju i kazne su stroze. I sudije su ljudi, razumeju sve to. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nemam trenutno vremena da procitam celu temu, ali da pokusam da te utesim malo.

 

Mene su uhvatili sa 15 godina na 125-ici, plava koverta mi je stigla tek nekih godinu dana kasnije. Mislio sam da mi nista nisu ni pisali jer su mi samo uzeli podatke, bez ikakvog zapisnika ili bilo cega drugog, pa sam se prilicno iznenadio kad je dosla.

 

Na sudu sam ispricao svoju stranu price, kako jesam pogresio, svestan sam toga, ali da mi je tad vec bilo blizu polaganje, da volim da vozim motore i da cu ih voziti i dalje, svakako planiram da polazem cim mi se ukaze prilika zbog godina te da se nadam da zabrana nece biti preduga. Motor se vodio na drugara i bio registrovan, imao sam kacigu, nisam vozio nikoga niti ugrozavao nekoga svojom voznjom. Na kraju se svelo na to da svoj motor nemam, ovo kad su me uhvatili sam pozajmio da probam(iako nije bilo bas tako) i da mi je jako zao zbog toga, je li.

 

Epilog price je da sam dobio mali prekor od sudije, inace vrlo fine gospodje(bez sarkazma), da mi je sve oprosteno u nadi da necu vise sebe dovoditi u takve situacije. Jedino sto sam morao da se javim u centar za socijalni rad sa roditeljima sto i nije bio neki problem, razgovor je bio cisto informativan i to je to. Sve u svemu, oko 800 dinara troskova i otprilike jedan dan cimanja ukupno.

 

Moj savet ti je da kod sudije budes jako fin, da kazes kako znas da si pogresio i da pokusas da se izvuces na to kako ti je zao, nisi u dobroj finansijskoj situaciji trenutno, itd. U mom slucaju je upalilo, sudija je imala razumevanja i uzela je u obzir sve sto sam ispricao.

 

Inace, podaci koje su dobili u vezi toga gde sam vozio, u kom pravcu i generalno opis situacije su bili netacni, ali im to uopste nisam pominjao.

 

Nadam se da ces i ti imati srece bar koliko sam i ja imao jer smo svi radili takve stvari u tvojim godinama, bez obzira na to sto je sada na snazi novi zakon o bezbednosti u saobracaju i kazne su stroze. I sudije su ljudi, razumeju sve to. :zdravo:

moj deo žalbe koji je upalio, oslobođen sam krivice

 

"I poslednje, najvažnije je povreda Pravilnika po članu 56.

„Prvi primerak potvrde (PMO) uručuje se kontrolisanom licu nad kojim su preduzete mere i ovlašćenja, drugi primerak prilaže se uz Zapisnik o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju – vozila, kao sastavni deo zapisnika, dok se treći primerak razdužuje nakon utroška bloka PMO potvrda-

Povredom Člana 56, ja nisam dobio svoj primerak, jer mi prekršajna prijava nije bila ni napisana u pomenutoj situaciji. Ja nisam prijavu potpisao niti odbio da potpišem, niti sam u delu za svoju primedbu napisao nešto od gore navedenog. Saobraćajci su nakon mog odlaska, sami sačinili prekršajnu prijavu i zapisnik što nije u skladu sa Pravilnikom. Nakon par meseci dobio sam poziv kod sudije za prekršaje.

"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Niš

Nemam trenutno vremena da procitam celu temu, ali da pokusam da te utesim malo.

 

Mene su uhvatili sa 15 godina na 125-ici, plava koverta mi je stigla tek nekih godinu dana kasnije. Mislio sam da mi nista nisu ni pisali jer su mi samo uzeli podatke, bez ikakvog zapisnika ili bilo cega drugog, pa sam se prilicno iznenadio kad je dosla.

 

Na sudu sam ispricao svoju stranu price, kako jesam pogresio, svestan sam toga, ali da mi je tad vec bilo blizu polaganje, da volim da vozim motore i da cu ih voziti i dalje, svakako planiram da polazem cim mi se ukaze prilika zbog godina te da se nadam da zabrana nece biti preduga. Motor se vodio na drugara i bio registrovan, imao sam kacigu, nisam vozio nikoga niti ugrozavao nekoga svojom voznjom. Na kraju se svelo na to da svoj motor nemam, ovo kad su me uhvatili sam pozajmio da probam(iako nije bilo bas tako) i da mi je jako zao zbog toga, je li.

 

Epilog price je da sam dobio mali prekor od sudije, inace vrlo fine gospodje(bez sarkazma), da mi je sve oprosteno u nadi da necu vise sebe dovoditi u takve situacije. Jedino sto sam morao da se javim u centar za socijalni rad sa roditeljima sto i nije bio neki problem, razgovor je bio cisto informativan i to je to. Sve u svemu, oko 800 dinara troskova i otprilike jedan dan cimanja ukupno.

 

Moj savet ti je da kod sudije budes jako fin, da kazes kako znas da si pogresio i da pokusas da se izvuces na to kako ti je zao, nisi u dobroj finansijskoj situaciji trenutno, itd. U mom slucaju je upalilo, sudija je imala razumevanja i uzela je u obzir sve sto sam ispricao.

 

Inace, podaci koje su dobili u vezi toga gde sam vozio, u kom pravcu i generalno opis situacije su bili netacni, ali im to uopste nisam pominjao.

 

Nadam se da ces i ti imati srece bar koliko sam i ja imao jer smo svi radili takve stvari u tvojim godinama, bez obzira na to sto je sada na snazi novi zakon o bezbednosti u saobracaju i kazne su stroze. I sudije su ljudi, razumeju sve to. :zdravo:

 

Hvala puno, poslusacu vas savet. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

verujem da nece biti kazne... vec samo cimacina.... ipak je vozio automatik :) i to na selu :P jedino sto je vozio osmogodisnjaka, to pogorsava situaciju....

samo fino sa sudijom, bice to kako treba.... drzim ti palceve :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Niš

verujem da nece biti kazne... vec samo cimacina.... ipak je vozio automatik :) i to na selu :P jedino sto je vozio osmogodisnjaka, to pogorsava situaciju....

samo fino sa sudijom, bice to kako treba.... drzim ti palceve :goodluck:

 

Daj bože da nije toliko velika kazna. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Potpuno razumem Begginer=a ..... prvi put sam imao dodirnih tacaka sa Tomos=om (na selu) i to kada sam imao negde izmedju 10 i 12 godina .... prvi moto kkoraci... mojoj sreci nije bilo kraja(by the way najvise sam voleo da TERAM van puteva po njivama i seoskim puticima izmedju sela) ....Elem jednom su me zaustavili lokalci.. plavi mangupi i ja se zaledio..... bez dozvole ,naravno kacige itd... nista mi nisu pisali samo su mi izduvali gumu ,tako da sam morao da guram do kuce..... (nekih 8 km) ..... tako da sam svoju lekciju naucio ...... TADASNJI ZAKLJUCAK nastao iz situacije u mojoj mladoj glavi bio je sledeci :" MA samo ja da se docepam VELIKOG ENDURASA .... IMA DA ME JUCE UHVATE... kad pokusaju da me stignu sa nesretnom skalom 101 kroz sljivike i livade :) AJ ZDRAVO... HAHA " .... Tada sam znao da cu se izroditi u ENDURO PRESTUPNIKA !!!!

ZIVELA ENDURO SLOBODA ! ...and Remember .>THERE IS NO LIMIT ! :) SRECNO SA KAZNOM

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: los angeles u srbija na 3o dana Nis
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 2005

ja sam Nikki iz los angelesa citao sam ovo sve oko voznje bez dozvole i bez kacige i vozio malo dijete od 8 godina nemojte da plasite decka ja vozim bez vozake dozvole A kategorije 45 godina {slovima 45 godina i nemam nameru da polazem sada sam 64 godine star policja u srbija ne moze mi nista imam diplomatski pasos usa jer sam radio za united nation 3o godina 874 puta su mi psiali prijave u amerika u evropa nikad nijesam platio ni jednu uvijek sam se pozivao na dimplonatski imunitet sada sam u Nisu kod rodbine i vozim Suziki zastavaljali su me prvi i drygi dan i sada vise ne jer znaju ko sam zato jedan savejet za tog decka samo budi fin sa sudija procices samo sa uslovna ako ne zovi me da ti zavsim . pozdrav svim bajekerima u serbia

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mene je bljesnula kamera u nemačkoj kad sam se vraćao da godišnjeg. Jel možeš tu nešto da središ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Mene je bljesnula kamera u nemačkoj kad sam se vraćao da godišnjeg. Jel možeš tu nešto da središ? :)

Mogu ja da sredim, recicu savan pita gde je ta slika sa odmora nikako da mu posaljete.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

ja sam Nikki iz los angelesa citao sam ovo sve oko voznje bez dozvole i bez kacige i vozio malo dijete od 8 godina nemojte da plasite decka ja vozim bez vozake dozvole A kategorije 45 godina {slovima 45 godina i nemam nameru da polazem sada sam 64 godine star policja u srbija ne moze mi nista imam diplomatski pasos usa jer sam radio za united nation 3o godina 874 puta su mi psiali prijave u amerika u evropa nikad nijesam platio ni jednu uvijek sam se pozivao na dimplonatski imunitet sada sam u Nisu kod rodbine i vozim Suziki zastavaljali su me prvi i drygi dan i sada vise ne jer znaju ko sam zato jedan savejet za tog decka samo budi fin sa sudija procices samo sa uslovna ako ne zovi me da ti zavsim . pozdrav svim bajekerima u serbia

 

I onda je mrmot zavio čokoladu...!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja