Jump to content

Moto Zajednica

Ispitivanje svecica i bobina

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Posto je cest problem sa svecicama0stabre.gif dosao sam na ideju da napravim nesto sa cim bi mogao da ispitam svecicu 0zbunjen.gif, da li baca varnicu i kako. Vodjen nekim predhodnim iskustvom ( sto se tice mehanike i elektrike) povezao sam bobinu na izvor napajanja i mehanicki prekidao (-) na klemi.0takoje.gif Bobina izbacuje struju na svecicu ali ne uvek i ne nesto jaku, jedva vidnu varnicu1hmm.gif.

Neznam dali mi je ispravan kondenzator1neznam.gif, pa mozda zbog toga zeza1staa.gif. Ako neko ima neke sugestije 1neznam.gif, samo napred , svaka pomoc je dobrodosla!

post-23991-0-19563300-1404646141_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Napravis ovako nesto :moto3:

 

 

Ne znam koliko se isplati zezati se, sem ako su iridijumske ne kostaju previse. Jedino iz zanimacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Malo sam se igrao i dosao do resenja0takoje.gif. Napravio sam ono stosam hteo1zvizduk.gif.Probao danas i sve funkcionise 1hej.gif, ma da izgleda malo šašavo! Ostaje mi da nabavim nešto čime bi mogao da regulišem brzinu automata za migavce (trenutno je tu sijalica 21w).

Evo dole i šeme pa pogledajte, kažem izgleda šašavo ali radi1lol.gif.

post-23991-0-42683200-1404998382_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ljudi imam problem sa strujom na skuteru ne baca mi struju na svecicu to mi se desavalo i prije poslije sam zamijenio cdi i poslije je proradio sve do sad ali opet ne baca struju ponekad bi upalio ali odma dobije obrtaje i ugasi se i poslije nece da upali sad ne baca struju a meni je otkaceno na volan za paljenje palim ga na kurblu  u pitanju je salcano 150cc . Hvala !!

Promenio član Eldin Dervisevic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja