Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko alternatora gsx750

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: mladenovac

neznam sta je nekad puni a nekad ne,bez svetla je sve ok,kad upalim

svetla izvuce akumulator,a kad malo ostoji posle vergla i upali,kako se meri dali puni ili ne

kazu mi da je moguce i da je regler,a da upitanju je suzuki gsx750es 1982,ovaj na slici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

druze  povevi voltmetar na akumulator i upali ga i onda ocitaj napona,nebi trebao da spada ispod 13,5v kada je upaljen,najbolje je kada drzi oko 14 v sa ili bez upaljenih potrosaca...mada je kod gsx problem sa punjenjem ja imam 550ef i dosta ljudi mi je reklo da su imali problema i da izvucem regler negde van gde ce imati bolje hladjenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

druze  povevi voltmetar na akumulator i upali ga i onda ocitaj napona,nebi trebao da spada ispod 23,5v kada je upaljen,najbolje je kada drzi oko 14 v sa ili bez upaljenih potrosaca...

23,5v ??? ??? ??? mislis na 13,5v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Meni smrdi na regler, pa ima Raja isti motor ako se ne varam, zamoli ga da ti pozajmi regler, što da bacaš pare na majstora ako je regler. To ti je bar lako da zameniš, a čini mi se da Sale iz Trstenika uvek ima toga na lageru, bar je imao za TDM kada je meni trebao. Jesi merio sa svetlima, pitam te zato što sam akumulator ima napon 12 V i moguće je da unimer pokazuje napon akumulatora, koji bi se znatno smanjio kada upališ svetla ako ti regler ne puni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

jbt, nisam imao problema sa tako necim. Znas da je motor proveo oko 3 meseca u garazi bez da je paljen. Jesi pregledao kontakte. moguce da je oksidiralo negde, pa da zajebava. mozda malo kontakt spreja.

 

Ja sam u principu dosta vozio taj motor po inostranstvu gde su svetla uvek obavezna i nije mi nikad zezalo nista sa strujom. Jedini problem je bilo malo teze paljenje na hladnija jutra, ali to sam uvek resavao cekanjem par minuta da mi na drenazi napuni karbove i uvek je palio najkasnije na 2-3 pokusaj.

 

Verovatno ste vec proveravali kontakte, ali proverite ih ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bas tako raskaci konektore pa ih naprskaj vd sprejom pa proveri onda...probaj i drugi akumulator da se slicajno nije premostila neka celija pa previse optereti akumulator,meni je to pravilo problem na mz-u    ali trebalo bi da se napon povecia kada ga upalis ne verujem da nepuni uopste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

bas tako raskaci konektore pa ih naprskaj vd sprejom pa proveri onda...probaj i drugi akumulator da se slicajno nije premostila neka celija pa previse optereti akumulator,meni je to pravilo problem na mz-u    ali trebalo bi da se napon povecia kada ga upalis ne verujem da nepuni uopste

 

Akumulator je nov, to nije sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: mladenovac

kada sam skinuo levi dekli neko je menjao namotaje i presekao zice i samo ih ugurao unutra tako da su se vremenom spojile,

i pogorele ali namotaji nisu crni jedino sto pokazuju da su sve tri zice u masi stalno kao da su spojene a nisu

e sad dali to treba tako ili ne neznam,akumulator jeste nov tako da bez svetala se vozim bez problema,ali sa svetlima ga brzo izvuce,

ali mi se cini kao da nekad puni a nekad ne,sutra ga rasturam pa ce kod majstora na ispitivanje dali je on ili regler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Imam taj motor, `81. godiste. Svi problemi vezani za struju su ti detaljno objasnjeni na

 

http://www.thegsresources.com/garage/gs_stator_ref.htm

 

a inace mozes jos kojesta zanimljivog i korisnog tu da nadjes.

 

Najbitnije je da izmeris sve tri faze direktno sa alternatora, znaci, pre reglera, da utvrdis kvar. Sve detaljne vrednosti su ti date tamo.

 

Pozzzz komsija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

izoliraj te zice pa proveri izlazni napon po fazama po onoj semi koju sam ti poslao,,,mada moguce da tei pravi problem te zice koje dodiruju masu....

mada posto u namotajima nema previse zice a veliki je presek na unimeru ces tesko ocitati tako da ce skoro uvek pokazivati da je u kratkom spoju posto ima mali otpor.najbolje da ga upalis pa izmeris izlazni napon altelnatora,pa ako ga ima onda izmeri otpor na regleru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

kada sam skinuo levi dekli neko je menjao namotaje i presekao zice i samo ih ugurao unutra tako da su se vremenom spojile,

i pogorele ali namotaji nisu crni jedino sto pokazuju da su sve tri zice u masi stalno kao da su spojene a nisu

e sad dali to treba tako ili ne neznam,akumulator jeste nov tako da bez svetala se vozim bez problema,ali sa svetlima ga brzo izvuce,

ali mi se cini kao da nekad puni a nekad ne,sutra ga rasturam pa ce kod majstora na ispitivanje dali je on ili regler

 

deklu nikad nisam ni skidao. I isto se ponasa i posto si ih izolovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: mladenovac

ma nekazem ja da si ti skidao druze moj,ali ko je skidao je ili bio strasno GLUP ili strasno LENJ,pa nije

promenio celu instalaciju nego je seko zice i to unutar deklija,tako da su se spojile i oksidirale,isto se ponasa

sad cu kod majstora da izmeri napon direkt iz alternatora,davore nisam ni mislio da si ti to radio jer mi delujes kao pedantan momak

a ovo je radila apsolutna budala,hvala svima koji su pokusali da mi pomognu na bilo koji nacin,sto dokazuje da

sam ponosan sto sam clan ove zajednice...pozdrav svima odoh kod majstora dok nenapravim jos veci belaj posto vec gubim zivce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

pravilo asinhronog trofaznog generatora (to imas na motoru)

1. sve tri zice medjusobno treba da budu spojene i da daju minimalan otpor

2. ne sme da bude nijedna na masi jer to automatski znaci da su sve tri na masi

3. Kada motor radi na izlazu svake moras imati minimalno 14 v naizmenicne struje

 

ako sve to imas onda je problem u regleru, zato sto postoji sansa da imas na izlazu iz reglera napon koji treba ali fali vati za punjenje, ako je neka od zica u alternatoru u prekidu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: mladenovac

alternator je ispravan znaci regler je,dali neko ima polovan ili zna nekog ko ima ili taj sto zna nekog sto zna nekog da ima i posto je

drugari prso sam,i psihicki i finansijski i kao komunista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

druze regler ne mora bas od njega,neki elektricar ti moze prevezati i od drugog motora,na linku koji je ostavio misa-pei  vidim da su neki stavljali reglere od nekih hondi i jos tamo nekih motora....dali si proverio kontakte?el si ispitao regler i otpore na njemu?

jbg nemoj se nervirati resice se to,,,,meni kada je crkao pikap mislio sam da je smak sveta ali zahvaljujuci dobrim ljudima dobio sam iz madjarske sa otpada 2pikapa sa plocom za 25e a ovde su mi trazili 150 ....jbg nacicemo neko resenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja