Jump to content

Moto Zajednica

Najveci muzej motocikala na svetu - Barber vintage museum

Recommended Posts

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

  Nesto sto je od prosle godine uradio francuski Citroen u  Parizu napravivsi muzej svojih automobila u savremenom salonu na vise nivoa za svoje modele pocevisi od legendarne "Ajkule" i Citroena CV2  pa sve do danasnjih savremenih modela , uradio je mnogo pre , tacnije 1994 . godine  George Barber iz Birminghama koji je u SAD  (Alabama) izgradio najveci muzej motocikala na svetu ukljucujuci skoro sve legende svetske moto industrije ikada.Nesto kasnije ,krajem 2003. godine na 25.000. m2  izlozbenog prostora izlozeno je preko 850 motocikala na pet nivoa velikog salona muzeja gde su se nasli proizvodi 110 raznih proizvodjaca . Pocevsi od 1902. godine u ovom muzeju mogu se  pronaci  proizvodi male manifakturne radionice za koje nikada vecina nas nije ni cula, pa sve do najnovijeg  modela  MV Aguste Brutale sa 0 km na satu.

    Pored klasicnih modela koji su se manje-vise serijski proizvodili , nalazi se i veliki broj legendi moto trka kojima su se nekada klanjali u Daytoni a salone muzeja krase takdje  pored sportskih modela motocikala  i nekoliko Lotusa, nekoliko modela formule, i Ferari 158 koji je 1964. godine osvojio svetsko prvenstvo. Takodje u muzeju postoji fotografija  Graziana Rossija, oca Valentina Rossija koji je 1979 pobedio na svom Morbideliju 500 na VN Jugoslavije koji se odrzavao u Rjeci. Muzej je poznat i po tome sto poseduje u blizini hale i pravu takmicarsku stazu za koju kazu da je jedna od najlepsih u Americi. Mnogi modeli motocikala ( njih oko 400 ) tek cekaju na restauraciju i ubrzo ce biti izlozeni na nekom od standova Barber muzeja.

    I o gazdi muzeja koja rec :  G-din George Barber je ucestvovao na trkama Porshea od 1960 do 1971. godine (1963 osvojio 1. mesto). Nakon smrti oca se poceo baviti mlecnom industriskom proizvodnjom. Godine 1988. pocinje stvarati odredjenu kolekciju motocikala, da bi nesto kasnije sakupljanje motocikala poprimilo novi oblik kroz neprofitnu fondaciju, ciji rad rezultira otvaranjem muzeja 1994. godine, da bi vec 1999  Barber posedovao najvecu kolekciju morocikala u severnoj Americi. Kasnije je sve islo svojim tokom da bi danas Barber muzej bio ono sto jeste, najveci muzej motocikala na svetu.

Uzivajte u slikama ovog prelepog kompleksa...

 

 

post-165-12878993489726_thumb.jpg

post-165-1287899349028_thumb.jpg

post-165-12878993490731_thumb.jpg

post-165-12878993491281_thumb.jpg

post-165-12878993491826_thumb.jpg

post-165-12878993492522_thumb.jpg

post-165-12878993493202_thumb.jpg

post-165-12878993493729_thumb.jpg

post-165-12878993494418_thumb.jpg

post-165-12878993494948_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ehhh, Sweeet hoooome alabaamaaa :D :D :D...ovo bih zaista voleo da posetim...nisam ni znao da taj muzej postoji...ali eto, sada jos jedno mesto na listi zelja... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja predlazem da meni i sstruji Pablo plati put do tamo, a mi cemo za uzvrat napisat fini putopis + izvjestaj iz muzeja  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja predlazem da meni i sstruji Pablo plati put do tamo, a mi cemo za uzvrat napisat fini putopis + izvjestaj iz muzeja  ::)

 

Evo ja se slazem! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja predlazem da meni i sstruji Pablo plati put do tamo, a mi cemo za uzvrat napisat fini putopis + izvjestaj iz muzeja  ::)

Neverujem da ce da upali, :'( Motoholic je vec bio i sprema reportazu.  Hebeni Motolic pokvari sve! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Predlazem da BJB zajednica organizuje ekskurziju ;D ;D

 

I ja bi voleo  ;D ;D

 

joj kad bi ja ovde upao,,,,,morali bi da me puskom oteraju

 

I mene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Trke Nortona '62 na Barber stazi , odrzanog 20 .10. 2007. godine

 

Mala reportaza "Motorcicle Clasic" magazina o Barber muzeju i stazi.

 

I u Barberu nesto kao "Bimota tesi 3 D" ali pre 100 godina ( u pitanju je cudesna prednja viljuska).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja