Jump to content

Moto Zajednica

Centriranje stapova prednje viljuske

Recommended Posts

• Enduraš, 6083 postova
  • Motocikl: CRF300L

Stapovi prednje viljuske izgleda nisu usrafljeni kako treba, pa kad vozim pravo guvernal je malo pomeren u levo, kao da skrecem. Motor ne vuce ni na jednu stranu, kad pustim ruke nastavlja da ide pravo, a amortizeri funkcionisu dobro, tako da mislim da stapovi nisu krivi. Kako to da ucentriram da mi guvernal stoji pravo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 308 postova

najbolje ti je da ga digneš na centralne nogare ili nešto drugo (gajbu od mineralne, probao treba samo malo snage), tako da ti je prednji točak u vazduhu, raspustiš ona četiri šrafa sa svake strane trouglova, ali ne previše da ti ne ispadnu viljuške, pa onda dok jedan drži volan ravno ti zakreneš točak u stranu od koje beži. Imao sam isti problem na transalu kada sam pao sa njega volan mi se nakrivio na stranu i tako sam rešio.

• :), 5935 postova
  • Motocikl: 1400cc

Nije, kao da su stapovi gore malo zapredeni, pa zato stoji krivo. Okom se to ne vidi ali pretpostavljam da je to

ma da tebi nisu krivi nosaci volana  ???pogledaj malo i to

• Enduraš, 6083 postova
  • Motocikl: CRF300L

Nisu, to mi je prvo palo na pamet. Probacu sa otpustanjem srafova na trouglovima, samo mi se cini da cu tesko da pogodim centar na oko. Izgleda da cu morati da pomerim malo, stegnem, pa provozam da vidim sta sam uradio i tako u krug dok ne ubodem.

• Svrati ponekad, 308 postova

Pa tako nešto ćeš definitivno morati da radiš, ja sam ga isto iz više puta nacentrirao, a ovo što ti je Okrad rekao sve stoji osim toga što ne moraš sa točkom pomerati i štapove, jer čim zakrećeš točak i štapovi se zakreću jer su fiksirani za točak. Jedino što ti neko mora držati volan ravno pa ga tražiš, nije to nikakva komplikacija.

• XL, 460 postova
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Обрати пажњу на силу стезања троуглова. Ово ти је за мог XL-a, ти види за свог :)

post-1644-12878993485043_thumb.jpg

• Zainteresovan, 599 postova
  • Motocikl: nema

E, da...jedno pitanje...ima li neki bolji nacin ravnanja stapova od "odokativne metode"? Kako se to moze precizno uraditi?

• Drug član, 1104 postova
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

moze se desiti da su krivi trouglovi jer oni trpe mnogo vise od stapova ako nikako ne uspes ispraviti onda pogledaj trouglove.

• Drug član, 1414 postova

Nema bolje metode od "odokativne" (bar je ja ne znam), ali prosto je, skoro  kao kod bajsa, malo "nastelujes" i probas. Bice to ok, ne brini ;)

• Svrati ponekad, 455 postova
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ako su stapovi na trokutima krivo zategnuti (ili pomaknuti) motor bi trebao vuci u stanu.Prije ce biti da ti samo volan ne stoji dobro. Pogledaj dobro da li ti je volan poravnat s gornjim trokutom. AKo nije otpusti dva vijka sto drze nosace (ispod gornjeg trokuta), otpusti cetiri vijka koji drze volan, stavi sve u centar tako sto ces poravnati rub volana s rubom gornjeg trokuta i polako zategni sve pazeci da ne diras volan. Meni je tu bio kriv.

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

• Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja