Jump to content

Moto Zajednica

Michelin vs Pirelli

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pirelli proglasen za najbolju gumu koliko se secam 2013. godine, a test je uradjen na banditu 1250. Tu je bilo par guma, pa pogledajte, zanimljivu su rezultati.

 

http://www.pirelli.c...t-touring-tyre/

 

 

Osim ovog, verujem da je tu moglo biti i drugojacijih rezultata pod drugim uslovima, ali me zanima da li neko ima iskustva na sport turing masini od 200 i kusur kila sa ove dve marke.

 

Takodje, da li ste imali iskustva sa razlicitim gumama, odgovarajuci dimenzije naravno, sa razlicitim oznakama i tipom, iste marke na motoru. Do sada sam uvek trosio identicni tip gume, medjutim imam opciju da neko vreme vozim sa razlicitim dok ne uklopim set. Potpuno mi je jasno da su handling karakteristike navedenih guma razlicite..ali koliko uticu na voznju? Zaista nisam sujetan, vozim se dugo i cesto, nikad nisam trosio razlicite tipove guma iste marke, i zanimaju me vasa misljenja iz iskustva.

 

bias/radial mix?

 

Vidim da dosta ljudi ovo radi, meni licno to nema smisla zbog razlicite konstrukcije guma, al ajd,,,,ja sam samo obican pravnik....

 

Skidam stare dunlop sportmax, dobro su me navozale, ali su dosta i proklizavale....

 

Opcije su:

 

Pirelli angel prednja GT zadnja ST, obe dot 2013

Michelin prednja pilot power, zadnja pilot road 3 (obe 2013)

 

PS. Evo zanimljive diskusije na ovu temu:

https://answers.yaho...16122650AAHX10R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

bias/radial mix?

 

 

 

Jedna kombinacija moze a druga nikako. Ne secam se da li radial mora napred ili nazad :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1458 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ova kombinacija sa Michelinom mi izgleda sasvim logicno i smisleno. Prednja Pilot Power zbog dobrog lezanja, gripa i upravljivosti, a zadnja Pilot Road zbog trajnosti. Ukoliko ne vozis BAS u "R" fazonu (a motocikl ti definivno nije namenjen za to), Zadnja ce te bas lepo i dugo sluziti. Moja "Kravica" spremna za voznju ima 247kg, i guma sasvim dobro odoleva masi, a i dozvoljava poprilicno jurcanja, krajnje neprimerenog ovom motociklu.

Moj glas za drugu kombinaciju. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nemam razloga da jurim, imam opciju da probam obe. Treba staviti iste i napred i nazad, slazem se. Ono sto sam na prvi pogled uocio je ta pirelli ima dosta izrazeniju krivinu, da ST vise podseca na trkacku kada se gleda od napred, a da je road 3 dosta ravnomerno savijena. Dal sam corav, il je tako vozena, ili je zaista takva ne znam. Videcemo kako leze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Imao sam i pilot road 3 i pirelli angel st.Po meni i jedne i druge drze fenomenalno.Pilot road 3 ima nekako profil skoro kao automobilska guma i u krivinama sam stalno dolazio do ivice gume,bez imalo divljanja,i stalno sam mislio da cu da proklizam zbog oblika gume.Drzi kao blesava,ali nikada vise necu da je stavim na motor,bas zbog profila.Dok je Angel mnogo bolja za obaranje jer je veoma bliska po obliku sportskim gumama,osecaj je da mnogo vise mogu da oborim motor i ne brinem.Evo ja upravo kupujem angel gt par za ducati 749, imam poverenja u njih koliko i u bilo koju cistu sport gumu.Ako bi motor koristio za putovanja,bez prebrzih krivinarenja,uzeo bih mischelin i ne bih trepnuo.Imam utisak da ta guma moze normalnom voznjom da predje 20000 km,bez preterivanja,a da pritom drzi kao lepak.To nema nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja