Jump to content

Moto Zajednica

ETZ250 kupovina i saveti

Recommended Posts

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A i da me počne zezati u NL svakako će za srbiju pa će tamo da ga dijagnoziraju :) Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Mz Etz 250

Pa nije bas kao ganc nov ali dobro, dosta je dobar za 24 godine - skoro kao nov.

Ajde da se menjamo :D

 

A lezaj me najmanje brine. Koliko sam skuzio teme to su sitnice - u cenama. Jeidno ako me pocne zezati u NL.

 

Poz.

 

Za taj 251 bih vrlo rado uradio zamenu :aha: bas lepo izgleda vidi se da je ocuvan .A taj lezaj ako se cuje to nije nista strasno ,nije tesk0o da se zameni .Ja sam bas na mom mz 250 zamenio gumicu od pedale menjaca posto

je curelo ujle i morao sam da skinem levi dekli i taj lezaj nista komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ga kupim i kad ga oteram za Srbiju, valjda ce se potrefiti neki skup da dodjem da vidim i ostale MZ.

 

251 mi se svidja u tamno sivoj boji. I onda svidja pod navodnicima 'svidja' :D Cini mi se da sam kod nekih video spustene rucke, ili to samo zigleda zbog ugla iz kog je slikano.

 

Nesto me kopka da odem danas da pogledam onaj plavi 250 sa pocetka posta. Ali je i on dobrih 70km plus radni dan, guzva!

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Mz Etz 250

A jel si malo provozao taj 251 da vidis kako vuce,kako se ponasa ,pa da uporedis sa 250.Mada se vidi da su oba u odlicnom vizuelnom stanju (ipak je 251 ocuvaniji ili je sredjivan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

251 sam malo provozao, ali padala je kisa, ja nisam poneo kacigu, bio sam samo u duksu(hladno!) plus sto sam morao da mislim svo vreme na gas da se ne ugasi :) Drugim recima (da oprosti zenski svet) krenuo sam bez .... u svatove! Ali koliko sam uspeo da skuzim, lepo zvuci, nema nekih meni nepoznatih zvukova tokom rada. Nisam majstor ali imam malo tehnicke naklonjenoti pa taj rizik uzimam bez problema.

 

250 nisam provozao. Sad cu da vidim da li je covek kuci pa da odem do njega, ako nista malo da popricam.

 

251 nije sredjivan, ima svega 14k km na satu. A 250 je sredjivan i trebao bi tehnicki biti OK. Spolja je farban ali je omasena boja i plus neke nalepnice fals.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Mz Etz 250

Mislim da neces pogresitii ni sa jednim ,po meni onako kako vidim sa slika 251 je ocuvaniji i farba je lepsa ,hromirano krilo mala kilometraza. A sada koji ima povoljniju cenu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo stigle i 2 nove ponude:

 

251 96 god. Tvrdi covek da je tako original, ali ja nikad nisam video takve felge niti masku niti satove..

 

post-32893-0-99476100-1400101229_thumb.jpg

 

post-32893-0-97699500-1400101249_thumb.jpg

 

post-32893-0-82539900-1400101295_thumb.jpg

 

I 250 ali malo posebniji :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Na ovom snimku, sto se cuje zvuk kad covek stisne kvacilo, to je bilo i na onom plavom 251 sto sam isao da ga provozam. Slucajno naleteh na ovo :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo stigle i 2 nove ponude:

 

251 96 god. Tvrdi covek da je tako original, ali ja nikad nisam video takve felge niti masku niti satove..

 

foto0277-800x600.jpg

 

 

Felge su fabričke, kao i satovi - noviji model. Vizir - bilo je više modela, ovaj plavi deo je verovatno fabrički, al je pleksi - očigledno dodat. Ovaj Zeleni ti je " Arny " model, samo što baš i nije očuvan, a u nemačkoj drži dobru cenu .

 

mzsaxontour30119931lgw.jpg

 

mz251.jpg

 

I Military

 

mz-etz-250-a89194.jpg

 

A evo ti pa pogledaj ovde za sve modele koji te zanimaju :

 

http://www.bikepics.com/mz/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije pao jos nikakav pazar. Malo zbog opste guzve a malo i zbog toga sto nije to ipak to sto trazim. Ovde u NL sam malo ogranicen sa prostorom a da ga drzim napolju malo mi je greota. Da placam garazu za njega.. Ne znam, u nedoumici sam. Malo me ponese i ideja o 251 ali izgleda da nije to - to, cim to prodje zacas.

 

Nesto je stalo sa ponudama. Polako gubim nadu za dobrim 250, pogotovu sto je onaj plavi 251 digao letvu dosta visoko bar sto se tice stanja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ovaj army je okej, jes da je prasnjav, ali jedno lepo praje i motor bi izgledao puno bolje + redak je model 250ke! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta znam, ne bi se bunio da imam gde da ga skladištim i da je uz to cena pristupanja. Pomenuo je cenu od 2000e za sredjene modele. A 400 500 mu je previše malo. Otprilike ga ocenjujem da bi pristao oko 750 850

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A gde su ti ponuđači i motori, jel to negde u Roterdamu ili kojegde okolo po Holandiji?

 

Ići ću za Amsterdam ali se neću zadržavati pa ako nešto mogu da pomognem tako u prolazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Rastrkani su koje kuda. Ovaj sto sam isao gledati je bio najdalji cini mi se, nekih 170km u jednom pravcu :stabre: Malo je nezgodno zbog guzvi radnim danima, a preko vikenda decica.

 

A da je 250 sigurno bi vec bio tamo :lol:

 

Hvala na ponudi mislim da jos ne mozes pomoci. Uclanio sam se na mz forum pa cemo videti. Mada prve reakcije su takodje da ce biti tesko naci 250 u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Covek meni djevo neda mira i razmisljam o zvuku sto se cuje kad stisnes kvacilo nije u pitanju druk lezaj vec je ili kvacilo obradjen konus kvacila pa je kvacilo prislo blize do velikog zupcanika na ulaznoj osovini menjaca i kad se kvacilo stisne onda ploca koja stiska lamele pocne da zapinje o zupcanik Zato je na snimku onaj lik popustao kvacilo

Moze da sedesi da je kvacilo spalo ka konusa pa je konus toliko potrosen da je ceo set kvacila pomeren do velikog zupcanika pa opet struze

To sta se desava sa kvacilom mora da zna taj vlasnik sto ga prodaje0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja