Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki z900

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Mislim da imam problem sa karburatorima,

 

1. Od kad sam ga uzeo 99' godine motor kad je hladan nece da pali pod sauhom, vec moram da ga upalim bez sauha pa posle da ga podignem i svaki put moram da probijam originalni filter odozgo (kupljen u Luisu za moj model), jer ako ga ne probijem tad krene da se gusi.

2. 2006-e sipam benzin na Dejton pumpi na Novom Beogradu i tu mi posle 20-ak km krene los rad motora, pucanje i crn dim iz auspuha. Otisao sam kuci izbacio gorivo i sipao novo i krenuo da produvam motor. Motor mi je odmah dosta bolje radio ali ipak nije bilo bas kako treba, takvog sam ga vozio sigurno mesec dana ali nisu krenule stvari na bolje. Rade Kocka mi je uradio stelovanje karburatora i to mi je trajalo do sredine 2007. godine. U medju vremenu sam zaboravio da kazem da mi je poceo da izlazi iz auspuha crn dim sve vise i vise.

3. 2007-e motor kad je hladan nece da pali, kad ga nekako upalim trokira na vecim obrtajima, sam menja obrtaje na leru, itd.

 

Pre par dana kupio sam nov filter vazduha, benzina, ulja i svecica, a trebalo bi u toku sledece nedelje da kupim 4-5 l  ulja (mislim da je motul 5100). Inace ovo ulje koristim sigurno nekih 6-7godina unazad.

 

Najverovatnije cu oterati motor kod Kocke ako bude bio raspolozen da me primi :) ali sam hteo da cujem i nesto od vas mozda neko ima neki dobar predlog.

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2657 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Samo da su siberi i sve ostalo u karburatoru u redu , onda se moze stelovati.

Mnogo mladji motori su imali zajedene sibere do te mere da su karburatori bili za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ma, oteracu ga kod Kocke, nego sam nesto razmisljao da raskacim sva cetri karb. i da ih odnesem negde na temeljno ciscenje pa posle kod Kocke na stelovanje ali opet se postavlja pitanje gde da ih odnesem.

 

post-2684-128789933292_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2657 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ciscenje ultrazvukom je dovoljno,ali ponavljam ako nisu osteceni.

Svojevremeno me je Spale telefonom odbio za stelovanje karburatora na ZXR-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa nemora da znaci da ce im ciscenje i stelovanje pomoci,ako su mu ostecene dizne siberi klizaci,iglice,trebace tu malo vise truda delova para itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Sinak, imas karburatore stare skoro 30 godina, ali po pravilu da su pojedeni siberi imeo bi zveketav zvuk na leru, i problem sa stabilnosti lera. Proveri prvo u kom rezimu rada imas crni dim na auspuhu. ako se to desava na leru, onda verovatno imas negde fals vazuh pa majstor da bi dobio rad na leru odvrce smesu na leru (onaj srafic odozdo). Ako se to nalazi u prelaznom rezimu, dakle pri dodavanju gasa, onda su ti dizne na karburatorima pojedene i morae bi da se zamene. Na punom gasu crni dim znaci enormnu kolicinu goriva u karburatoru sto sugstira na lose nivoe i prelivanje doticnih.

Sve u svemu posto vozis motorcikl koji ima lepu cenu kao original (nadam se da ne trosim moje vreme na momka koji je legendu pretvorio u lesinu), preporucujem ti da odneses karburatore na reparaciju u neki servis u nemackoj. U Minhenu sam radio neke karburatore za starog BMW-a i nacinili su ga na cudo,kao nov, samo je telo ostalo staro. dakle, razbusena tela,pojacani siberi nove osovinice i biksne, nove dizne i iglice.

Naravno nemoram da napominjem da su gumene flansne takodje nove.Ja sam izgubio adresu ali predpostavljam da se mogu pronaci na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

 

I ja sam uvek za novo i originalno ali ove godne planiram da uzmem nov motor pa ne bih trenutno ulagao u njega neke ogromne pare. Da li bi nesto nekom majstoru pomoglo jer imam jos jedan set karburatora koji nisu u upotrebi vec nekih 4-5 godina.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Sale,

 

tebi motor nece da upali pod sauhom jer ima previse goriva.  On ima previse goriva i bez sauha i zbog toga imas crni dim.  Stelovanje karbona uz verovatno zamenu dizni i dihtunga je mislim neminovno ali nije strasno.  Ja bih ti savetovao da odes kod majstor Joce kazu da je cudo od majstora a jos je i fer.  Potrazi na forumu njegov telefon i zovni ga.

 

Evo karburatora i delova za 1976 KZ900 USA model pa vidi koliko sta kosta:

 

http://www.bikebandit.com/houseofmotorcycles/kawasaki-motorcycle-kz900-kz900a4-us-1976/o/m3966

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

Sale,

 

tebi motor nece da upali pod sauhom jer ima previse goriva.  On ima previse goriva i bez sauha i zbog toga imas crni dim.  Stelovanje karbona uz verovatno zamenu dizni i dihtunga je mislim neminovno ali nije strasno.  Ja bih ti savetovao da odes kod majstor Joce kazu da je cudo od majstora a jos je i fer.  Potrazi na forumu njegov telefon i zovni ga.

 

Evo karburatora i delova za 1976 KZ900 USA model pa vidi koliko sta kosta:

 

http://www.bikebandit.com/houseofmotorcycles/kawasaki-motorcycle-kz900-kz900a4-us-1976/o/m3966

 

iz price gore i ja sam stekao isti utisak zato bi terbalo proveriti nivo goriva 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mislim da u Nemackoj mozes da kupis nove karburatore za svoj motor.Ali delovi su za njega skupi kao prva ljubav,pa ti sad gledaj.Kad kupis nov motor,ako budes prodavao Z,nadam se da cu se "zateci" na pravom mestu.Pozdrav! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ma resice mi nesto Kocka od 8 kom. mora da napravi 4 kom ako je do karburatora, siguran sam u to.

Kupujem nov motor jer mi je zao da ga vozim svaki dan. A sto se prodaje tice, tu vec moras da stanes u red  :), salim se, motor ce biti na prodaju samo kad mi budu trebale pare za lek, a nadam se da nece. Otac mi ga je kupio 99', nije u besprekokrnom stanju ali sam presrecan sam sto ga imam, poklon za sva vremena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja