Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz - maxi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: HD

Pozdrav svima,

 

Nameravam da kupim neki maxi, nisam se jos opredelio za neki.

 

Nasao sam neke za smesne cene, evo primeri :

 

X9 - 180ccm, 2001god. 49000km, malo ostecenje plastike i retrovizor fali, cena 470e.

 

X9 - 180ccm, 2001god. Sa slike je sve ok, 600e.

 

medison - 125ccm 2001god, nece da upali ali nije zaglavljen. 320e.

 

majesty 250 DX, 2000god, 34000km. 400e.

 

Svaki motor je sa talijanskim papirima. Zna li neko koliko bi bilo uvoz na ove motore ? Da vidim dali mi se isplati uvoziti ili da kupim ovde jedan i toje to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Зависи како га увозиш,ако одеш сам и ти га довезеш,мало јефтиније ћеш проћи.А ако ти то неко услужно ради,рачунај 400-500 евра минимум на ту цену.

Тако су мени отприлике тражили.Више се исплати овде га узети за те паре.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: HD

Зависи како га увозиш,ако одеш сам и ти га довезеш,мало јефтиније ћеш проћи.А ако ти то неко услужно ради,рачунај 400-500 евра минимум на ту цену.

Тако су мени отприлике тражили.Више се исплати овде га узети за те паре.

 

 

Sa prevozom iz italije ti je izaslo toliko ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne znam kakvu kombinaciju imaš. Po meni, jedino se isplati u svojoj režiji doterati motor ako imaš nekog tamo da prespavaš par dana i da se tamo neko razume u motore i krene sa tobom u obilazak. Ovo što vidiš po oglasima ne znači i da je tako na licu mesta. Italijani su mutni kao i mi ovde. Jedina varijanta koja pije vodu da taj motor oteraš u neki lokalni servis i platiš pregled - naravno ako prodavac pristane na to.

 

Ovde kod nas može da se iskopa dobrih motora po realnoj ceni samo ne treba žuriti. Ja sam moj jurio skoro 6 meseci i dočekao ga.

Kad sve staviš na papir u solo varijanti možda ćeš nešto uštedeti a možda i ne a rizikuješ da ti neko uvali jako loš motor ako se ne razumeš. Preko isto ono što valja i vredi ima svoju cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

na tu cifru racunaj odjavu, prevoz u srbiju, carinu, pdv, spediciju, i kad sve to sracunas izlazi skuplje nego da kupis ovde.. da je tako lako da se uveze motor svi bi to radili, niko nebi kupovao polovne u srbiji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: HD

Nisam napisao gore motori se nalaze u madarskoj, znaci nekih do 100km od mene.

 

Inace onu uvoze puno puno motora za rezervne delove iz italije, a ovi o kojima je rec oni su sa papirima da mozes ih registrovati kodnjih. Pa ako vec ima sve papire za registraciju zasto nebi mogao da ga kupim i registrujem ovde.

 

Sa druge strane kad vidim ovde cene ispod 1000e neverujem da moze da se kupi redovan motor. Naravno ni ove neznam kako idu, al ako ih uporedim za te pare jos mogu i generalku da napravim na ovima za tu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ako je na samo 100km od tebe onda mozes licno otici autom sa prikolicom, ili kombijem i videti sam u kakvom su stanju.. u tom se slucaju isplati jer te put nece kostati ni 100e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam mislio da ti hoćeš da ideš do Italije, ovo onda menja stvar. Jedino me malo brine ako je taj motor uvežen za delove u kakvom je on stvarno stanju a za papire moraš da popričaš sa nekim špediterom kako bi to išlo jer motori imaju Italijanske papire a ne vlasnika u Mađarskoj ako sam te dobro razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Процедура : Узмеш фактуру од продавца и одеш код шпедитера на граници и урадиш улазне фактуре. Нагласиш где желиш да цариниш и то је то.

Мислим да мора да стоји мотор на царини како би му утврдили вредност и на основу тога колико ће да те буду давања.

После платиш и са папирима на регистрацију.

 

Тако сам ја увозио неке машине. Мислим да је процедура иста осим што мотор мора да буде у возном стању ако се не варам....знам да кола морају сигурно!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Kod automobila treba i odjavljena saobracajna iz mesta gde je bio regiatrovan. Mislim da treba i za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav Svima!

I ja sam zapazio da su u Madjarskoj TMax-ovi oko 5.000-6.000 evra (2007-20011god), dok su kod nas izmedju 7.000-9.000 isto godiste, sto nije mala razlika!

Pa me interesuje koliko bi mi ukupno kostalo da uvezem jedan (bez transporta, naravno)?

Hvala, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja