Ako mene pitate (dakle sve je samo i iskljucivo moje misljenje), ja bih suprotno predlozio...posto se sve vise konja pakuje u sve manje kubika, mislim da je ccm faktor prevazidjen, a da bi se trebalo prilikom odredjivanja visine registracije ravnati prema kubikazi kao mnogo realnijem faktoru. Ovo je u krajnjem slucaju predmet rasprava u poslednje vreme i na drzavnom nivou.
Osiguranje nije varijabila. Vrlo je precizno odredjeno kao trosak.
Obavezno osiguranje ne moze biti jeftinije, a to sto smo bedni i siromasni, nazalost je nas problem. Steta ima ogroman broj, i ekonomska racunica im je jasna, natrocito sto obavezno osiguranje nije plus u imovini osiguravaca, posto sam jelte dugo pre advokature bio u osiguranju, a bogami i u NBS koja to osiguranje kontrolise. Mozemo da raspravljamo da li se radi o monopulu posto su iste cene svuda ali otom potom..... Verovatno vam je poznato da u USA npr nije isto obavezno osiguranje za gsxr i cbr 1000 f itd, jer postoji racunica udela u stetama.
Imam utisak da od filtriranja il kako ga vec zovete nema nista, jer logicki gledano time bi se moglo pogodovati agresivnijim vozacima, ili onima koji nisu toliko vrsni vozaci da iritiraju ostale ili im nehotice lome retrovizore i pricinjavaju stetu, tako da licno (dakle moje misljenje) mislim da od ovoga za sad nema nista, jer ovo predstavlj aopterecenje svima koji nisu mi da stalno voze pod nekakvom presijom.
Evp jos jednog detalja, uprkos jasnim resenjima, svedoci smo da pesacki prelazi jesu bojeni klizavom materijom. Tabelu u prilogu nemam, ali bi trebalo da se predlozi da se ovo resi jednom za svagda kako ne bismo proklizavali do besvesti, jer ce u krajnjem slucaju preduzece za puteve ili grad biti odgovoran za sve stete zbog proklizavanja. Ovo je ekonomskli jasno i trebalo bi biti prihvatljivo upravo sa ekonomskog razloga.
Pravilnik o saobraćajnoj signalizaciji
Pravilnik je objavljen u "Službenom glasniku RS", broj 26/2010 od 23.04.2010. godine
Član 61.
Oznake na kolovozu obeležavaju se na saobraćajnicama sa savremenim kolovoznim zastorom.
Primena materijala za njihovo izvođenje, zavisno od ranga puta, utvrđeni su u tabeli u Prilo
gu 1,
koji čini sastavni deo ovog pravilnika.
Oznake za obeležavanje mesta za parkiranje, kao i ostale oznake na parkiralištima i u garažama
mogu da se obeležavaju materijalima koji nemaju retroreflektujuća svojstva.
Član 62.
Oznake na kolovozu ucrtavaju s
e odnosno ugrađuju ili utiskuju u kolovozni zastor na putevima sa
savremenim kolovozom kao tankoslojni i debeloslojni materijali.
Oznake na kolovozu mogu da se izvode bojilima, toplom i hladnom plastikom, aplikativnim
trakama, klinovima i markerima.
Oznak
e na kolovozu ne smeju povećavati klizavost kolovoza, a njihova visina ne sme biti iznad
nivoa kolovoza više od 0,7 cm, a ako su kao oznake na kolovozu upotrebljene metalne glave, visina
oznaka ne sme biti viša od 1,5 cm iznad nivoa kolovoza.
Ja bih licno, kao sto rece kolega isao malim koracima - prvo ka najbitnijem.
1 Da se ukine porez na luksuz, da se obavezno osiguranje ne placa prema kubikazi jer motorcikli u sv slucaju olaksavaju i ubrzavaju saobracaj a voze se stare masine
2 Da se registracija motorcikala obavlja na 12 i 6 meseci, kao specificnog vozila, sa srazmernim umanjenjem troskova
3 Da se tabela pravilnika i pravilnik urede tako da se oznake na kolovozu boje ne ne klizajuucim materijalom vcec onim koji sprecava klizanje, za ovo ima dosta izvora u uporednom pravu evropskihg zemalja
Ostalo- zaustavne linije , filtriranje i slicno, ionako radimo neformalno, retko ko nas zbog toga drnda, tesko ce se prihvatiti i izvesti, nije nas bas toliko prevashodno mnogo u ukupnom saobracaju jos uvek, posebno u selima i manjim mestima, i rasipamo dragocenu energiju.
Eto toliko...i samo za kraj, mislim da ne treba kao sto neke kolege cine da se stavljamo u NJIHOVU ulogu, pa se raspisujemo o tome kako ce sta ce, odakle, ima li sredstava. Makar sam ja tako navikao. Ili smo ovde ili smo onde. Ako smo ovde, onda da predlozimo pa da pustimo njih nek se bakcu sa racunicama. zasto bi trosili energiju i predlagali i davali resenje i opravdanje. Neka nam odgovore. Na hiljade potpisa i nas predlog. Neak oni smisle kako ce da farbaju i cime. Primaju novaz za to. Mi ovo radimo besplatno radi nase i tudje bezbednosti a bogami i budzeta drzave odnosno opstine ili PPzp.