@Midjo2
I sam sam u istoj nedoumici što se tiče izbora motora. Srećom, u Banjaluci je prilično sužen izbor, pa nam je lakše.
Mada, kod mene je malo drugačiji problem, više me brine kako nogicama da dohvatim podlogu, nego kud ću sa koljenima.
Na Voge 525 sam samo sjedio, a CFMoto 450MT i 700MT sam vozio, prošle godine, na test danu/događaju.
450MT me je iznenadio i oduševio. Zbog kratkih prenosa, motor vuče "kao veliki" u svakom stepenu prenosa.
Imao sam utisak da letim, a nigdje nisam prekoračio ograničenje brzine. Poslije prijatnog iznenađenja, 700MT mi je ostavio mlak utisak,
iako mi se sve čini da nije do njega. Offroad mi (još uvijek) nije zanimljiv, motor mi treba za provlačenje između živopisnog sabraćaja
krajiške ljepotice i povremene izlete (sa ženom) na sve strane svijeta. Brzine veće od 110 km/h mi nisu privlačne, tako da kratki prenos 450MT nije problem.
Odluku i kupovinu je odgodilo "poslovno" predstavništvo CFMoto u Banjaluci.
Ne mogu da ih namolim da mi uzmu pare (u zamjenu za 450MT 2026.) i moram da čekam da se rasproda 2025. godište,
pa ako budem dobar, razmotriće. Pretpostavljeno vrijeme čekanja je, što bi rekao Radovan III, između dva i dvije stotine dana.
Već su nabrojane prednosti i "mane" 525 i 450MT, s tim da je, kod nas, 525 sa akcijskom cijenom, skuplji i od 450MT i od 700MT za 250, odnosno 500 evra. Zato ti predlažem da uzmeš u obzir i CFMoto 700MT.
Uskoro će Voge 525 biti na raspolaganju za test, a CFMoto modeli će moći da se testiraju čim se završi Motofest (nećeš morati da čekaš test dane, telefonska najava će biti dovoljna).