-
Broj tema i poruka
563 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: FFBikerSar
-
Moja majka je otisla iz Dervente 1948, sa 9 godina, ali upitat cu je...
-
Ne znam imas li jos koga starijeg u familiji, meni je stara ziva, mogu nju pitati. Kako je bilo prezime? Moj deda je po dolasku u Sarajevo postao trgovacki putnik i onda od toga zivio. U Derventi je bilo jos ponesto ostalo sto nije oduzeto, polovica kuce gdje je bila radnja i hotel, nesto zemlje iza... To smo nedavno prodali. Ova slika sa motorom slikana je tu - ugao danasnjih ulica 1. maja i Vlade Suputa: https://www.google.com/maps/@44.9797322,17.9121006,268m/data=!3m1!1e3 A evo dede i sa Olimpijom... I Horchom... Znak Auto-Uniona, dakle danasnji Audijev
-
Da nije losa ideja. Mozda da pokusam opet preskenirati u visoj rezoluciji (ovo je 300 dpi), eksperimentisati sa svjetlije/tamnije, kontrastom...
-
Bojim se da se registracija ne vidi dovoljno dobro... Nemam negativa, nego samo jednu sliku
-
Znam pricu o tome kako bi moj deda na motor namontirao i prikolicu, u nju moju baku, i tako bi isli da gledaju trke na Preluki - blizu danasnje staze na Grobniku. A baka je nosila veo na motoru. Deda je imao i hotel i apoteku do ove trgovine, te pilanu. Vrlo je lako moguce da su njih dvojica isli... Poslije je prodao motor i uzeo auta, imao je prvo dva Forda Model A (jedan sa 2, drugi sa 4 vrata) - tu sliku na zalost vise nemam. Kasnije Opel Olimpiju, i Horch-a - najluksuzniji njemacki auto, nesto kao njihov Rolls Royce. Iza rata je morao bjezati u Sarajevo... Bio je uhapsen od strane partizana kao ratni dobitnik (premda je sve to naslijedio i stekao prije rata) i sve mu je oduzeto, pa onda pusten, a od rodjaka koji je bio u partizanima cuo je da mu rade o glavi i da je bolje da nestane.
-
To je bio decko, kalfa u radnji. A i nase bake su sapun za pranje rublja zvale "Schichtov sapun", "Albus" je onaj za brijanje... Deda je imao i benzinsku pumpu uz radnju, zato reklama Mobiloil - oni su bili vlasnici rafinerije u Bosanskom Brodu. Moja majka (1939. godiste) sjeca se bombardovanja rafinerije u ratu...
-
Jos jedna sugestija sa motori.hr: "Baš sam malo potražio stare Harleye po internetu,Harley Davidsoni DL45 i 30V su imali duple farove,a 30V je imao i štitnike za koljena,možda je onda to taj sa slike."
-
Pitao sam isto pitanje na motori.hr i tamo je neko sugerisao isto HD Flathead s pocetka 1930-ih: Ali ne mogu da nadjem slike iz tog perioda Flathead-a sa duplim farom naprijed i stitnicima za noge, kao na mojoj slici, vec sam kod kasnijih - npr. WLA Flathead, vojni, iz 1942?
-
Meni se po slici cini da JESTE V-masina, ali da ima stitnik od vjetra za koljena pa da on djelomice zaklanja pogled na jedan od cilindara
-
Ja NIKAD ne trazim samo preko ebay.com, jer to daje rezultate orjentisane najvise na Ameriku, i sto se lokacije tice. Odem na ebay.co.uk, odaberem u meniju slijeva Item location: Worldwide (ebay.com uopste nema tu opciju), www.ebay.de - Artikelstandort: Weltweit. Cesto pogledam na Google Translate i kako se nesto kaze na talijanskom, francuskom, spanskom, pa odem na www.ebay.it, www.ebay.fr i www.ebay.es Tako sam i nasao one obloge - search na ebay.com i ebay.co.uk mi ih uopste nije davao. A tako sam znao nalaziti i puno jeftinije dijelove - npr viljuske za BMW K 100 iz Francuske za trecinu cijene nego bi kostale na njemackom ebay
-
Pogledaj kod ovih, spominju Caberg V2 i V2RR http://www.ebaystores.co.uk/MSG-Bike-Gear-Direct/Other-/_i.html?rt=nc&_nkw=Caberg&_fsub=1&_lns=1&_sid=136571356&_trksid=p4634.c0.m14.l1513&_pgn=1 Isto preko njemackog ebay: https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=caberg+polster&LH_PrefLoc=2&_fcid=229&_clu=2&gbr=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=caberg+polster+v2&_sacat=0
-
https://www.ebay.com/str/amr1984 Ukucaj u "Search this store": clima comfort nolan n90 Meni je isporucen na adresu poznanika u Hrvatskoj. Caberg V2R Dipy isto ima oblogu koja se odstranjuje, trebalo bi da i za njega ima negdje
-
Drustvo, moze li neko pomoci u identifikaciji ovog motora? Slika najvjerovatnije potice iz cca 1933., motor drzi moj deda, a na motoru sjedi moj ujak. Slikano u Derventi:
-
Hvala na informaciji. Probacu kad prodje sezona da skinem topcase i plocu sa nosaca, i kada je ploca okrenuta naopacke u profil nalijem zamjesanog dvokomponentnog ljepila/epoksi smole. U mene je doduse i opterecenje na topcase od vjetra nesto manje jer imam povelik vizir sprijeda. A slican problem sa vezicama imao sam i sa original BMW koferima, kod njih vezice ne drze sarafici vec plasticne zakacke koje se lome. Inace sam ovu istu topcase vidjao da prodaju i pod drugim brendovima, mnoooogo skuplje, ali sve ostalo potpuno isto - i podlozna ploca, i sarafi, i nacin kacenja za podloznu plocu - sa sarafom mjesto na "patent", i bravica (koja ne "klikne" kao na skupljim vec se mora zakljucati kljucem). A toliko je jeftino dosla da se mogu dobiti maltene tri za cijenu jedne "Givi" i slicno. Pa neka i krace traje...
-
PRVA POMOĆ - ono što bi svi trebalo da znamo!
FFBikerSar je odgovorio članu Aleksandar NS u Motoristi Na Drumu
Ja u repu na BMW-u nosim i Louis-ov set za prvu pomoć: https://www.louis.eu/artikel/motorcycle-first-aid-kit-moto112-din-13167/10010733 To je za neke zemlje cak i obavezno da imate na motoru -
-
Normalno za ono sto je od vjestacke koze pomaze vazelin. Mozes probati i sa sprejevima za osvjezavanje plastike u autima (instrument tabla, tapacirung)
-
Na ovom engleskom sajtu (vladina agencija -SHARP HELMET SAFETY SCHEME, SHARP is a Department for Transport consumer information programme) mozete provjeriti kakve ocjene ima vasa kaciga: https://sharp.dft.gov.uk/sharp-testing/ Npr Grex RF2 koju ja trenutno koristim dobila je 4 zvjezdice: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/grex-rf2/
-
Koliko je pametno/glupo prskati vizir antifog sprejom za sofersajbne?
FFBikerSar je odgovorio članu vlada185 u Kacige
Probao sam i ja sa raznim sprejevima za sofersajbne, prije nego sam presao na Nolanke koje imaju pravi pinlock, i nisam primjetio nikakva iole vrijedna efekta -
Koferi ili topcase? Ja sam s ove eBay radnje narucio topcase nevjerovatno povoljno i zadovoljan sam. https://www.ebay.it/itm/Top-Case-Motorrad-Touring-Top-Box-Koffer-Motorrad-Scooter-Quad-48-lt/173208985992
-
Znam da imaju takv nastavci za jedan od BMW touring modela, mislim R1200RT, ali ne znam kako dobro funkcionisu
-
Louis: https://www.louis.eu/artikel/plastic-canister-kit-for-trax-side-case-35-45-litres/10065017 Ima i Hepco & Becker: https://www.louis.eu/artikel/h-b-canister-and-holder-for-xplorer-side-case/10024103 A ja u koferima na BMWu kad idem na put nosim ovaj kanistercic od 2 litra, isto od Louisa: https://www.louis.eu/artikel/fuelfriend-big-canister-max-2-0-litres/10002942 Za 13 eura i nije kakva pljacka... Ima i providni, ali 1,5 l: https://www.louis.eu/artikel/fuelfriend-plus-clear-canister-1-5-l-clear/10003254
-
Ako se radi o kacigi kod koje se inače može vaditi unutrašnjost radi pranja, potraži radije na eBay zamjensku. Ja sam je naručio za Nolan N 102 iz Italije i sad je kaciga kao nova
-
Za laneno nisam čuo... Za neatsfoot (ne znam kako bi se to dalo prevesti) neki tvrde da oštećuje niti kojima je koža - jakne, cipele, hlače - šivana, ali ne znam da li to važi i ako je konac sintetički. https://medium.com/@christinagillette12/neatsfoot-oil-or-mink-oil-which-one-is-better-for-leather-f02df0bbfa16
-
Kod mene se na Hein Gericke jakni kače sa ovakvim zakačkama: Ali je problem da su se dvije slomile, a nemoguće ih je nabaviti. Rješenje: set za montažu drukera iz radnje sa krojačkim materijalom
- 33 odgovora
-
- 1
-
-
- custom
- protectors
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
