Jump to content

Moto Zajednica

m.milivojevic

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1156
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: m.milivojevic

  1. Da da. Leti da, zimi je u garaži. Mada, još uvek nije u garaži, jer ga vozim i dalje, sem što je ušuškan, pokriven ceradom, na centralnom štenderu....
  2. Došlo je vreme da se rastajemo posle pune 3 godine druženja. Kod mene je od 2017-e redovno je servisiran a i odrzavan sa kvalitetnim delovima. Registrovan do Maja.2021-e. Da ne bih do detalja navodio sta je i kada radjeno, navešću samo par stvari: Avgust 2020 vraćen originalni fabrički podrep, stavljen je Givi nosač kofera i Givi kofer, kao i originalni fabrički migavci (gratis dajem LED migavce - relej za led je ugrađen). Jul 2020 Kompletno servisirana kočiona klesta, novo kočiono, Dot4 Motul Nissin 210NS pločice - skinute Sumimoto koje su na 80%, filter goriva, podmazane sajle gasa, dotegnuta sajla kvačila - @Astral Novembar 2019 zamenjen lanac bregaste, naštelovani ventili, sinhronizovani karburatori, zamenjeno kočiono napre i nazad, rashladna tečnost, provereni ležajevi - Boban Motomehanika PA Mart 2019 Dunlop RoadSmart 3, nazad je SP 180/55/17, napred 120/70/17 (od tada prešao oko 8000km) Avgust 2018 - Unibat Aku, kupljen u Barelu. Maj 2018 Denso IU27 - iridijumske, sigle direkt iz UK April 2018 Zamenjen lanac, lančanici i ostali redovan servis Motocikl pored svega, poseduje i: MICRON PCY33 izduv - aftermarket za Fazera - ne primećuje se razlika u odnosu na original osim po zvuku / otvoren je i tehnički se lagano prolazi sa njim Pokazivač stepena prenosa Ralica (plug) - u boji motocikla Takođe imam i Robert race izduv - Opciono, (mada bih ga rado zadržao za sebe) Quickshifter, voltmetar i oiler - Opciono, (na licu mesta možemo da se dogovorimo - integrisano je sve u isti sklop, pogonjeno mikrokontrolerom, sa kompletnim setovanjem svih vremena) Uz njega dajem Ipone 10w50 full sint, kao i Hiflo filter ulja, za zamenu, za sledeću sezonu. Sedište je urađeno kod Srđana. https://www.instagram.com/p/B1YC1mtISxd/ Poluge kvačila i kočnice - CNC ALU - aliexpress, ali veoma dobar kvalitet (stare sam poklonio na forumu, jer ne mogu da vozim sa njima - navika) Km je 57k, Kod mene je od 42k. Suština je da sam ga ja redovno i kvalitetno održavao i prodajem ga samo zato što hoću da kupim noviji, a i malo da promenim tip. Cena je 2200€ - za kolege sa foruma popust 100e = 2100e Nisam stigao da ga fotografišem detaljno, ali u svakom slučaju može se pogledati u NBG-u ili u Zemunu. Ja sa motociklom nisam padao, klizao itd itd, da li je padao pre mene, ne znam, ali meni je pao jednom sa ćopave (ostavio sam ga na blagoj nizbrdici) - to se može videti na fotografijama. Motocikl je na mom imenu i prevod je obavezan. P.S. neke slike su starije i na njima se vidi Krauser kofer, LED migavci, kao i stari nosač... čekam lep dan da ga fotografišem detaljnije Kontakt je putem poruka na forumu / mob 064 44 44 499 / preko vibera mogu da pošaljem dodatne slike.
  3. sajt radi, ali me je izkreno zanimalo ko je vlasnik istog, sa obzirom na to da se ovaj tip karata smatra vojnom tajnom. P.S. nisam siguran da mogu da se importuju u neki od uredjaja, ali nebitno.... vlasnik je:
  4. Bas kao sto kaze Nenad. Nista... Budi srecan sto je hladno i sto zbog vremenskih uslova nisi krenuo negde na put, vec koliko kapiram samo do kuce... Sent from my iPhone using Tapatalk
  5. Suzuki V-Strom (VStrom) Owners Club WWW.V-STROM.CO.UK Suzuki V-Strom (VStrom) Owners Club
  6. Potpuno dva razlicita tipa motocikla... Versys touring, miran, ravnomerna raspodela snage, nm kida... Tracer (mt) vise sport nego tour... Trazi gas... Zavisi gde planiras da vozis... Ako ces ralja ring i obilazak srb, onda tracer, ako planiras dalje, versys... Kolega [mention]ProMaster [/mention] je imao vesysa litar, malo starijeg (mislim da je bio 2012)... Ladja... Ozbiljn motocikl! A tracer... Mozes i na trackday sa njim... Sent from my iPhone using Tapatalk
  7. Prijatelju, 2007-o kazes? Taj je, kao i svaki u srb, presao vise nego sto ces ti preci sa njim dok ne predjes na drugi. Ne kazem da ne treba da ga cuvas i ne kazem da ne treba da REDOVNO servisiras i odrzavas sa kvalitetnim delovima, vec da ne treba da brines. Odrzavaj ga pevenstveno zbog sebe, jer ti je glava na njemu. Znaci, Nove gume, nov lanac, lancanici, plocice, proveri kocnice, servisiraj klipove na istim, sredi vile... I to je to Sipaj gorivo, ulje i ne brigaj. Za struju uvek mozes da me cimnes... Sent from my iPhone using Tapatalk
  8. napisah ćebe, ali može i pamučna krpa, ali samo zbog eventualnog grebanja laka... ništa više...
  9. Apsolutno se slazem. Ali to samo pod uslovom da kolega ima garazu (sto ne znamo) i da zna da izvuce konektor za punjac (ukoliko je izveden)/otkaci kleme... ovo boldirano se odnosi samo na linearne punjace koji nemaju kontrolu prepunjavanja. ukoliko bude drzao duze od 40-ak min, prokuvace aku ali, kao vec napisah u jednoj temi, paklica cigareta mi je 420 din, akumulator 5000din... nek izdrzi koliko mu traje garancija, ja sam zadovoljan...
  10. Zdravo, dobrodošao. Kako pravila nalažu, red je da se predstaviš i to možeš učiniti ovde. E sada, hajde da ti odgovorim na par pitanja, a za detalje, bilo bi poželjno da ostaviš godište motocikla, kako bih mogao da ti prosledim servisno uputstvo. -kako se motocikl pere i šta smem pokvasiti u perionici (samouslužnoj, ili ne. nebitno je). možeš da ga okupaš kako god želiš. poželjno je sačekati da se malo ohladi agregat i to je to... kupaj ga do mile volje, ali obavezno posle kupanja, posuši i podmaži lanac (sprej, testerol...). šta misliš? da je mali japanac napravio motocikl osetljiv na vodu? - na koliko bari se gume duvaju naći ćeš u servisnom uputstvu (uglavnom je prednja 2.2-2.3, zadnja 2.5) -koji benzin sipam, 95 ili 98 oktana isti Q. ja sipam 95 -sta se radi sa motora preko zime, palim ga, skidam akumulator, konzerviram ga akumulator skineš i s vremena na vreme, povežeš na pametni punjač, kako bi ga održavao (ili bilo kakav linearni, ali ne duže od 40-ak minuta) ukoliko ga držiš napolju, obavezno ga prekrij nekom krpom, ćebetom (kako bi izbegao oštećenje laka od cerade), pa ceradom za motocikle, podigni ga na centralni štender i ukoliko si u mogućnosti, postavi parče durostira/stirodura ispod točkova (2cm je dovoljno) ukoliko je garažiran, samo ćebe/krpa + cerada -kako proveravam nivo ulja, vode u sistemu imaš u uputstvu (za ulje bi trebalo da postoji stakleno okno na agregatu - imaš dve tačke - zadovoljavajući nivo je na malo više od pola distance između te dve tačke) -da li kod stajanja, duzeg, preko zime, mogu ga ostaviti na onoj bocnoj nogari ili ga treba nešto razdići, rasteretiti, osloniti na sredini centralni štender (ako imaš i prednji, podigni ga - detaljnije sam ti napisao u 4.2. -da li kod dugog stajanja, zimskog sna, rezervoar treba da ima odredjenoj količinu goriva napuni rezervoar do čepa i ostavi ga tako -i može neki savjet, komentar uopšteno o modelu, motociklu??? kakav savet od traktoru mogu da ti dam.... strom k'o strom. radna mašina.... neuništiva... samo kontroliši tečnosti, sipaj ulje (jer svaki motocikl troši ulje), benzin i uživaj... E da, nikako ga ne prekrivaj toplog a ni mokrog... cerada zatvori strujanje vazduha i može se javiti potparivanje, a samim tim i korozija na mestima gde je ne očekuješ... pogledaj 1.2
  11. mali update. CDI je poslat meni. Će da ga prekontrolišemo, i ukoliko je moguće da sredimo
  12. Mali je lud... Sent from my iPhone using Tapatalk
  13. Odakle si? Mogao bih ja da pogledam. Sent from my iPhone using Tapatalk
  14. Mozes da punis i na taj. Ukoliko je pulsni, nista se nece dogoditi ( a pretpostavljam da jeste). Cim izjednaci napon, prestace sa punjenjem. Problem je ako je linearni, onda ces da prokuvas aku. Sent from my iPhone using Tapatalk
  15. Koji motocikl? Sent from my iPhone using Tapatalk
  16. Pitao sam kumove... Oni izdaju stan na dan, al’ ne znam da li imaju posla sada, zbog ove situacije, pa kapiram, ako nemaju, da su zainteresovani za izdavanje na mesecnom. Sent from my iPhone using Tapatalk
  17. Ja verujem da je kolega imao najbolju nameru. Slavija je skroz ok. Dok sam studirao, par drugara ne zivelo u bristolu i slaviji. Sent from my iPhone using Tapatalk
  18. Mozda 42? Sent from my iPhone using Tapatalk
  19. Ja se juce provozah do Petrovaradinske tvrdjave. Popusih cigaretu, gledah u Dunav, Novosadjanke i vratih se natrag. Sretoh i par kolega usput. Sent from my iPhone using Tapatalk
  20. iskreno, meni se ne cini da je ovaj motocikl oborio vetar. aj da razmislimo... motor stoji na copavoj, naget na levu stranu. naslonjen... ima oko 200kg. zamislite samo brzinu vetra koja je potrebna da pomeri taj motocikl, a pritom da ne pocepa ceradu... ovo je neko namerno uradio.
  21. Podrzavam peticiju i dodao bih. Iako sam otisao iz Uzica 2001-e, retko, ali uvek sa osmehom idem tamo... Ovoga puta, koliko god “naopaki” i ku**eviti bili, dali smo primer: Užice dalo primer Srbiji! Novac namenjen za Novu godinu ide bolesnoj deci (VIDEO) - OGLASNA TABLA - INFO WWW.UZICEOGLASNATABLA.COM Na sednici Gradskog veća doneta je odluka da grad Užice za predstojeće novogodišnje praznike neće organizovati proslave, koncerte, vatromet. Za kićenje grada biće utrošeno 1,2 miliona dinara, kao i prethodne godine, dok će sredstava namenjena za dodatno kićenje biti preusmerena za lečenje bolesne dece. Prema rečima gradonačelnice dr Jelene Raković Radivojević sredstva... Sent from my iPhone using Tapatalk
  22. Prodat. Ide lock! Sent from my iPhone using Tapatalk
  23. Win je na engl. Pre prodaje ce biti resetovan (tako da buduci vlasnik moze izabrati jezik koji zeli). Tastatura je na nemackom.
  24. Zet prodaje gamerski HP LT AMD Ryzen 5 3550H 16GB RAM / 512 SSD / AMD Radeon Vega 8 + nVidia GeForce GTX 1660TI grafika (1920x1280@60Hz)/ 15.6" Star 6meseci. Kupljen u Saturnu u DE. Cena 820€ Kontakt sam ja na 06 44- 44-44-99
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja