Jump to content

Moto Zajednica

Crni Leptir

Članovi
  • Broj tema i poruka

    126
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Crni Leptir

  1. Sve u svemu korisna stvar. Nisam imao prilike da ga probam na motoru, ali na kolima cesto. U cemu je poenta, vec je receno u prethodnim postovima, ali evo i licni primer. Vozio sam Pezoa 307 pravcem od doma penzionera u Zemunu ka KBC Bezanijska Kosa, ali malo brze. Nesto sam se zapricao sa drugarom, i nisam poceo na vreme da kocim pre raskrsnice, gde je stajalo vozilo ispred mene. Kada se ukljucio ABS, video sam da necu moci da se zaustavim do vozila, ali imao sam prostora sa njegove desne strane, tako da sam se zaustavio skoro kod njegovih prednjih vrata, ali pored njega, bez ogrebotine. Da nisam imao ABS, zaustavio bih se negde kod njegovog zadnjeg sedista, naravno. E to je ono - sto ABS do kraja ostavlja mogucnost manevrisanja vozilom.
  2. Rastavice se oni sami samo trebash sastaviti E, to si u pravu. Dakle, kad se rastavi, samo dotegnete postojeci sraf, ili kupite drugi ako ste ga izgubili + feder sajbna obavezno i nema vise problema - proverno.
  3. @NikolaCruss, @SAAB93, hvala na odgovorima. Ono da ne treba turirati, vezano je za hladan start i to je O.K. Medjutim, kod mene je nesto drugaciji problem. Iako mi radi sajla sauha i podize ono perce, motor se ponasa kao i da nije povucen sauh, odnosno veoma malo se oseti promena u radu u nekom polozaju izmedju sredine i maximuma. (na maximumu se obavezno gasi) Sa paljenjem nemam nikakvih problema, ali uvek moram malo da drzim na gasu da se ne bi ugasio. Vec posle 1 km i manje, vracam sauh i motor radi besprekorno.
  4. Pitanje za Nikolu Crussa: Reci mi druze kako se kod tebe ponasa sauh kada je hladan motor? Kod mene nema puno efekta, i ako sam mislio da ce to da legne posle razrade.
  5. Nije video!!!??? Ma video je on dobro konjina, al znao je da je jaci, i mislio je da motor moze da stane na metar! Imace vremena o tome da razmislja u zatvoru. Ako ste primetili, sve vise bajkera gine tudjom greskom, i na nacin koji vozacu ne ostavlja ni malo sanse. Otvorite cetvoro oci ljudi! Moje saucesce, pocivaj u miru druze.
  6. To si dobro primetio. Cudno je takodje i to kako svi pljuju po policiji zbog mita i korupcije, a 99% vozaca ce prvo pokusati da podmiti policajca ako moze, praveci i sami na taj nacin krivicno delo davanja mita. U vezi sa tim otvorio sam novu temu ovde.
  7. Ma bila se navadila jedno vreme tu na Dunavu, jedva sam je otkacio. ;D
  8. Evo jedne iz ranijeg perioda ;D ;D
  9. A ti si upoznao sve pandure? :o :o :o
  10. Imam jednog prijatelja, da ga ne imenujem javno, bio je malo nestasan u zivotu, i njegova je filozofija ovakva: "Brate, ranije dok su peglali ono muski, ja napravim sranje, izlome me njih trojica,(ne mislim na samare, krv iz nosa i to), prespavam u buvari i sutra izadjem. Sad vise ne biju nego ti nakace dela za 100 godina robije i mozes da se slikas. Ono sam mogao jedno vece da izdrzim, al da robijam brate ne mogu. Bolje bilo nekad." I smirio se covek. Eto, sve zavisi iz kog se ugla gleda. ;D
  11. Hahahaha, bilo sta da kaze u svoju odbranu bilo bi izlišno. ;D ;D ;D
  12. A ko ima pravo?
  13. Pozdrav iz srca Zemuna p.s. Ja sam u koznoj jakni. ;D
  14. Dobrodosao zemo.
  15. Ne znam kako je medju mladjima, ali medju nama koji smo upolovacili sigurno da vlada. 10. Mart 2007. Smaram se na nekoj utakmici u Zemunu, kad telefonski poziv od MC "Brothers Vojvodina" - Sergej i ekipa. - Des ti covece? Idemo na koncert veceras?" - - Kakav koncert? - Pa Bora Corba u Areni! Kako sam to mogao da zaboravim, sunce ti... - Pa idem, al nemam motor sad.. kako cu? A kol'ko je karta? - Ma sta ce ti motor, dovlaci se ovamo! Kakva karta, dobices akreditaciju, mi smo u scenografiji. (Bora je pocasni clan ovog kluba) - Al nisam ni clan kluba... - E aj, ne seri, dovlaci dupe ovamo! Ostalo, sta da vam kazem: koncert odlican, posle na pice u "Oktopus" (kod Mice iz "HD Srbija") sa sve Borom, a dalje na splav Harley nisam hteo da idem, zivi me blam pojeo sto sam bio jedina budala sa kolima. Lepo je to kad te se ljudi sete, a narocito kad si u muci. Eto dosli ljudi sa strane i pomogli meni odavde. Akreditaciju naravno cuvam, mozda se prosvercujem opet negde
  16. Aj reci to Combetu ako smes
  17. Hvala druze. Doktori kazu da je bilo bolje da sam polomio nogu nego ovo sa distorzijom kolena. Sad i ja i motor imamo copavu. ;D
  18. Nase umece voznje nema veze sa nekim okolnostima na drumu na koje ne mozemo da uticemo - jednostavno nam se dese. E, onda presudnu ulogu u tome da li cemo ostati zivi, igra brzina. I kakve tu vise ima veze nasa samouverost u sebe i motor? Svako odvrtanje gasa tamo gde mu nije mesto, cista je lutrija.
  19. Pre mesec dana, vozim se kroz jednu ulicu u Batajnici (oko 30km/h). Pocinje da duva vetar i na 2 m od mene obara suncobran za sladoled ispred motora. Racunam, jos mogu da ga obidjem sa leve strane, ali vetar nosi suncobran bas na tu stranu, a ujedno ga dize i prema mojoj glavi. Stiskam instinktivno kocnicu, prednji tocak proklizava i pocinjem da padam. U tome se odbijam levom nogom o asfalt, suncobran prelece preko glave a ja nekako uspevam da ispravim motor i stanem sa strane. Shvatam da ne mogu da sidjem sa motora od bola u nozi, dovlacim se nekako do kafica, gde rukom spustam copavu, pa onda na desnu nogu na jedvite jade. Posle toga pravac Bezanijska Kosa gde mi tek iduce nedelje stavljaju gips i ako nije bilo preloma, i posle dve nedelje imobilizacije bio sam te srece da su poslali nekog volontera da mi skine gips, kojom prilikom mi je brusilicom isekao pola noge, pa sad osim sto mi noga jos nije 100% u funkciji imam bolove i od secenja i infekcije brusilicom. Koliko muke zbog jednog suncobrana.
  20. Tamo bi valjalo otici. Pozz mojoj prijateljici Olji, kao i Caji. ;D
  21. ;D ;D Bog te pogledao. A zamisli sta bi bilo da si isao kolima?
  22. Tuga. Moje iskreno saucesce. Kaciga mu nije pomogla jer je udario velikom brzinom u vozilo, a vozac automobila pretpostavljam nije dobro procenio brzinu. To je sa povredjenima, 41. nastradali bajker ove godine. Putevi su nam se pretvorili u bojna polja i nazalost, ne vidim tome kraj. Ljudi smanjite gas, i vozite tako kao da nigde nemate prvenstvo! Puni su nebeski drumovi onih koji su imali prvenstvo.
  23. Hvala na dobrodoslici. Ispravka - kupio Kinroad XT150, i uclanio se u "kineski klan!". ;D
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja