Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Ja nisam nista rekao za cenu !
  2. Nije.
  3. Nije
  4. Uvatili smo tatu da debelo laze ! Sta sad ?
  5. Nije valjda ova moja egzotika toliko teska. Postoje klubovi ljubitelja motora ove firme ( ne bas ovog nodela jer je redak ) u celom svetu - Engleskoj, Americi, Australiji, Finskoj . . .
  6. drumskalisica

    Tengai

    Za 91 - vo godiste izgleda perfektno, ne vidi se ni ogrebotina .
  7. Mogu da budu samo dve stvari : Ili ti je nesto upalo u cilindar pre sklapanja ( mozda si sklopio motor, a nisi zavrnuo svecicu, pa dok si montirao masinu na ram . . . ) , Ili su stvar zeznuli ti sto su remontovali radilicu ( kad su je radili da im je nesto zaostalo, ili su nesto lose sastavili ), a mozda ti je upalo i nesto pored radilice dok si sklapao dekle. U svakom slucaju ja bih ipak opet rastavio motor da sve proverim - ovako dal ce se to samleti ili nece, ako se i samelje - dal ce napraviti jos vecu stetu ? ? ?
  8. Nije
  9. Jel svi spavaju, il niko nema ideju koji bi ovo motorcikl mogao da bude ?
  10. Rucke bas i ne vidim, al ove zmigavce nije imao fabricki. Ja sam nekad imao Pretisa, i imam nameru da ga opet imam, al po sistemu da kupim 4 - 5 komada u bilo kakvom stanju za sto manje para, pa da onda napravim jednog po svom cefu. Bilo bi mi zao da preradjujem ovakav skoro fabricki motor .
  11. E polako malo, ajd prvo malo da ljudi pogadjaju ( neki jos nisu ni ustali ), pa tek onda cemo sa pomoci -
  12. Cuj " iskopao " , pa znas da imam bogatu arhivu ! ;D ;D ;D ;D
  13. Ne.
  14. Ne.
  15. Evo malo egzotike pa pogadjajte :
  16. Sve po malo, mada zadnje vreme uglavnom vozim Tomosa, jer uglavnom je neko kisno vreme, pa mi zao da prljam ove vece masine, a i ovde kod mene manje - vise svud po gradu ima biciklistickih staza pa se brze stize sa automatikom nego sa velikim motorom ( non stop guzva po ulicama, cim je zahladnelo svi posedali u kola ) .
  17. Motohispania - model Furia
  18. Evo vec je pocelo ublazavanje ! Jos ce na kraju motorciklista da ispadne kriv jer nije blagovremeno primetio da budala nece uspeti da se vrati na vreme u svoju traku !
  19. Opet " tatin sin " - Strasno ! Ziveo sam nekad u Nisu, kakav je nadimak imao pokojni Miroslav , mozda ga znam po nadimku ? Saucesce porodici i prijateljima!
  20. MZ rt 125 , mada postoji i harli koji je radjen po licenci , a isti je ovakav !
  21. Lepo je biti i gost i domacin. Lepo je i uzvratiti posetu, Da se vratim na neka moja ranija pisanja " nekad je u bivsoj SFRJ bilo samo pet skupova, i ja sam isao na sve " Danas imamo tridesetak skupova, i ne moze se ici bas na sve. Ne znam ni sam koliko sam puta do sad cuo raspravu medju motorciklistima ovde kod mene tipa " Gde cemo iduci vikend ? Na skup A. na skup B. ili na skup C. ? - Skup A. i skup C. su mnogo daleko , nemamo para za toliko - idemo na skup B. - on je blizu. A sto se tice toga da klub posalje nekog , mozda bi to i moglo kad bi klub obezbedio novac za troskove ( benzin i ostalo ) , al mislim da nasi klubovi jos nisu dostigli taj nivo . Verovatno bi posle bila rasprava u klubu tipa " sto bas on , mogo sam i ja, i slicno " .
  22. Moja Stela ( sa masinom od Jawe babete ) ima dve brzine. Ona bela sa ruskom masinom ima valjda tri ili cetiri al ima i manuelni menjac. Prednji lancanik bi trebalo da ima moj drug Zoki ( sponzor onih nagradica u Milivskoj klisuri ) - pitacu ga pa cu javiti .
  23. Da budem kratak - ja sam za razradjivanje motora. Otprilike bar prve 2000 km da se ne gazi i ne przi vise od 2/3 obrtaja ( ako ti crveno polje pocinje na 9000 obrtaja - ne voziti preko 6000 ) . Naravno ispostovati sve po servisnom uputstvu ( zamena ulja i filtera ). Pre dvadesetak godina sam bio u prilici da vidim servisnu knjizicu za BMW R 25/3 , i ono sto mi je najzanimljivije bilo je to sto je u knjizici pisalo : Na servisu na 5000 km - osim uobicajenih radnji ( zamena ulja, podmazivanje ) se ugradjivalo Sediste za Suvozaca. Znaci BMW je u to vreme predvideo da se motorcikl solo vozi do 5000 km , a tek tad ti ugrade sediste za suvozaca. Zato i ne cudi sto se ti motori i dalje voze i toliko dugo traju .
  24. Ne razmnozavaju se, posebno muski ( MZ, Suzuki i Tomos ) su ovde, a zenska ( Stela ) je 200 km daleko u vikendici kod Cacka . ;D ;D ;D
  25. Evoi malo i mojih " Ljubimaca " Ova tri su mi ovde, i vozim ih sve, a onu Stelu ( crvena je moja ) sam odneo na vikendicu - Kad idem kolima da imam sta i tamo da vozim !
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja