Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Sipka je jako neprakticna, teska je za smestaj i ometa te u voznji. Mislim da je bolje nositi tetejca kao dodatnu opremu za pocetak pucas u gume, pa ako i to ne pomogne onda u glavu vozaca i resis problem. ;D ;D ;D A sto se tice vozaca Novus taksija tamo rade retardi nevaspitani koji imaju 4 razreda osnovne i vozackog staza 2 dana, u pocetku su bili sjajni al vlasnik Novusa je bio nekorektan prema njima pa su OK momci otisli i dosli retardi. Kad je Novus poceo da radi, i ja sam tamo radio dva meseca, i napustio iz razloga koje je Johan pomenuo. Uopste manje vise 90 % taxista nisu profesionalni vozaci vec ljudi koji su ostali bez posla u firmama pa nasli tu posao. Moze li neka slicica tih sirena pa da pogledam po BG-u gde se mogu naci. Pozdrav, Nebojsa Kasnije cu da uslikam sirene na motoru, a otici cu i do pijace da potrazim, i slikam i tamo, pa cu do veceras da postavim slike ovde !
  2. Nije valjda da niko nema nikakvu ideju - sta bi ovo moglo da bude ?
  3. Sto se tice sirena, ja kupio na pijaci one dve dvoglasne trumpete, sve sa relejem = 300 dinara . Isterujem ljude iz pameti , misle da je sleper iza njih ( a ono MZ 150 ) ;D
  4. Trebao si to da slikas, i da uvatis taxistu, pa kod Culeta u servis da ti Sale proveri motor, dal su tockovi u osi, rastojanje medju osovinama, a majmun da plati proveru, a i opravku akop nesto fali ! Pa da vidis kako ce drugi put i tebe i sve nas da vidi sa kilometar daljine !
  5. Da ne zalazim u ostale elemente diskusije - ja bih napisao nesto o akumulatoru . Ovde mislim na akumulatore sa kiselinom. Za ove novije sa gelom bas i nisam preterano upucen . Ako ste resili da motor Ne vozite narednih nekoliko meseci - onda je preporucljivo da se akumulator skine sa motorcikla, celije dopune destilovanom vodom, akumulator dopuni punjacem, kleme ociste i namazu tovat-mascu da ne bi oksidirale i onda akumulator ostaviti na neko mesto sa normalnom temperaturom 10 - 20 stepeni. U toku perioda dok se motor ne vozi - pozeljno je bar jednom mesecno dok vam akumulator stoji uzeti gornji deo akumulatora i zaljuljati ga levo - desno nekoliko puta . Oni kojima akumulator ima providno kuciste, primetice kako tom prilikom izlaze mehurici izmedju ploca u celiji . Ti mehurici se stvaraju usled hemiskog procesa u akumulatoru, i dok vozite motor od vibracija sami izlaze . Kad akumulator stoji i oni ostaju izmedju ploca, ploce se na tim mestima suse, i akumulator propada. Ovo sa ljuljanjem nije lose raditi i kad se akumulator puni na punjacu - bolje se napuni. Takodje je dobro isto jednom mesecno na akumulator prikaciti neku manju sijalicu ( 5 - 10 wati ) da radi jedno pola sata , a potom akumulator dopuniti i mirni ste narednih mesec dana . Ovo sa sijalicom se radi da bi akumulator imao rezim praznjenje - punjenje . Naravno na prolece pre stavljanja - akumulator opet dopuniti i sretna vam voznja !
  6. Nekoliko puta sam se zatekao u raskrsnici kad je nailazio sanitet pod sirenom i rotacijom, prosao je na crveno, al polako i tek kad se uverio da smo mi koji smo imali zeleno svetlo stali da bi ga propustili ! Mozda i nije po zakonu, al kad je sanitet , ili bilo koje drugo vozilo pod rotacijom u pitanju ja uvek stanem i propustim ga .
  7. Ovo ne razumem ? Gde to pise ko jeste , a ko nije bajker . Jel to postoji neki pravilnik ili zakon o tome. Kolko sam video do sad ovde su svi za bezbednu voznju, nosenje opreme , da se ne seda za motor kad se nesto popije . . . Sad ti odjednom napises ovo sto si napisao . Neverovatno ! ! !
  8. U LMC Ladies Novi Sad - pitaj Caju, il bilo koga tamo. Sutra je svirka kod njih ( Dobrica i Sinisa ), bicu i ja pa se mozda i vidimo !
  9. E sad pazite dobro. Ovo je jedan deo za motor. Ovaj moj potice sa ceskog motora, ali se isti ili slicni prave i za : Japanske, Nemacke, Italijanske i sve ostale motore na svetu. Pitanje je : Sta je to , Ili cemu sluzi ? Ni ja sam ne znam bas tacan naziv ovog dela, prihvatam i uopsten naziv uz objasnjenje kakva mu je upotrebna svrha na motoru.
  10. Jedno pitanje, mogu da gledam video klipove samo one sto postavite link ( bike mouvies ), ove sto su direktno postavljeni - ne mogu . Da li mi treba neki poseban program , il sta vec ?
  11. Mislim da su u zmigavcima sijalice sa dva vlakna ( kao za stop svetlo ), pa jedna rade normalno, a druga preko posebnog automata .
  12. Popricaj sa Eleonorom, ona je to vozila, pa moze da ti kaze svoje misljenje onako " iz zenskog ugla "
  13. Jbg, zeznuo sam se - nije Chater Lea, vec Calthorpe iz 1921 . Mada su motori maltene identicni !
  14. E svaka ti cast - ovo sam i ja imao nameru da stavim u zadatak ! C H A T E R L E A
  15. drumskalisica

    MZ Caffe

    Neverovatno, prosto ne mogu da verujem da postoje takvi kreteni, i to da se vise takvih retarda nadje odjednom na jednom mestu !
  16. Mecles ( Matchles ) .
  17. Meni ovo lici na BSA Gold star
  18. Sta fali sto si vec postavljao zadatak ? Ajd opet !
  19. ;D Cestitamo ;D Jawa Banana tip 654 Bobane zadaj nov zadatak !
  20. E ovo ti je dobra ideja. Ako mozes popni se na neku zgradu pa slikaj celu ulicu i mesto udesa !
  21. Nije, prosli put si bio blizi .
  22. Nije Babeta, Za ovo ne znam, na sajtovima se vodi pod imenom na B. , a znam da je ovo model od 1969 - 1973
  23. Mala pomoc : Model ovog motora ima jednu rec , sest slova , prvo slovo B . . . . .
  24. Mala pomoc
  25. Pogodjeno - Jawa, aj sad pogodite i drugi deo - koji je model ( e to cete jos teze da pogodite ) ?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja