Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Dobrodosla, a motora ima, pa valjda ces opet neki voziti ( ovaj put nesto jace ) !
  2. Mozes ti izlaz iz diferencijala da okrenes unazad tako da sediste ne smeta, a masinu postavis malu ustranu. Ovo su samo ideje, a ti kad budes pravio vidi kako ti je najzgodnije.
  3. Da dodam i ja nesto na ovu temu, malo sam svrljao netom, i nasao dosta MZ i Jawa klubova u Engleskoj. Svi znamo da su Englezi malo na svoju ruku i tradicionalisti. To se vidi i po tim klubovima koji tamo postoje. I MZ i Jawa su stare firme koje englezi postuju i cene. Verovatno se time rukovodio i " Italjet" kad je pravio Angela 125.
  4. Cestitam vam rodjendan, ali necu moci da dodjem, jer 28-og imamo akciju " Deda Mraz " delimo paketice deci ( a i onako sam stalno kod vas kad god dodjem na vikendicu ) .
  5. Svaka cast i postovanje svima sa spiska !
  6. Evo da dodam ovde dve slike koje sam vec postavio u kvizu, mislim da treba i ovde da budu. Ovaj ljubicasti je " Italjet Angel 125 " Italijanska fabrika je uzimala MZ-ovu masinu i mislim ram, i preradjivala - rezultat vidite. Za ovaj sivi 250 nisam siguran dal je fabricki.
  7. Sto bi komplikovao sa osovinom - kardanom, mozes masinu tako i pozadi postaviti, a lancanik direktno na izlaz iz diferencijala .
  8. D-rad ?
  9. Dobro dosla , i lepo se snasla ovde kod nas !
  10. Dobro, ne mora redenik ( ideja ipak nije losa ), al vojna kaseta mislim da bi mu " Legla " .
  11. Daglas ( Douglas ) ?
  12. ZEZ pogresna slika. Ova je prava:
  13. Odgovor tacan : Italjet angel 125
  14. Na TV-u kazu da ce kosava duvati do utorka. Bolje da onda pravimo sastanak zatvorenog tipa - tj. u lokalu !
  15. OK. postujem ovo, al u tom slucaju mozda bi bio veci fazon kad bi nasao negde onu pravu kutiju za municiju ( onu vecu ), pa da nju stavis ? I mozda kad bi nasao i onaj redenik od mitraljeza , pa ga od kutije provuces ispod sedista do auspuha ? ;D ;D ;D
  16. drumskalisica

    MZ Caffe

    Ljudi, igram se malo na Sstrujinom kvizu u rubrici motori. Postavio sam jedan motor sa MZ-ovim agregatom . Niko ne moze da pogodi koji je motor. - Pomozite ljudima . ;D ;D ;D
  17. Зар Томосићи не раде на 6V ? Moj Tomos Targa A 35 97-mo godiste ima 12 v struju - fabricki !
  18. Nije Kanuni, - zapadnoevropska firma je u pitanju !
  19. OK. Posto je ovaj kviz malo zamro, il ima nmogo mladih koji se bas ne razumeju u stare motore, sad sam smislio jedan noviji. Svima je poznato da su u stara vremena postojale firme koje su proizvodile pouzdane agregate, kao npr . : Jap, Mag, Ilo . . . , dok su druge firme kupovale te agregate i ugradjivali ih u svoje motorcikle. Tako i danas imamo gomilu firmi koji u svoja vozila ugradjuju agregate od poznatih proizvodjaca. Uglavnom se radi o Kineskim i Tajvanskim firmama. Jedna Evropska firma je takodje 90 - tih godina takodje uzimala agregate poznate istocnonemacke firme MZ , i pravila svoje motore. Dakle pitanje je koji je ovo motorcikl ?
  20. Evo jedan quad napravljen od Suzuki Hayabuse :
  21. Prvi ti je od Jawe 175, 250,350 - stari tip. A onaj zeleni je od Jawe perak 250 - 350
  22. Evo jos jedan : Hayabusa
  23. Ok . PMZ 750 , 15 konja na 3600 obrtaja.
  24. Prvo otvoris sliku u mikrosoft office picture manager, u gornjem delu kliknes na picture, a kad ti otvori padajuci meni kliknes na resize, Otvorice ti se sa desne strane jedno polje, i u onoj kockici pored koje stoji oznaka % upises na koliko ces da smanjis sliku ) na primer ako ti je slika od 900 KB ti tu ukucas 25, i bice smanjena na oko 225 KB, zatim kliknes na OK. Videces odmah da se slika smanjila. Potom zatvoris tu sliku, i pre zatvaranja ce te racunar pitati da li zelis da sacuva tu izmenu - kliknes na Save, i slika ti je sad umanjena i spremna za slanje. Preporucujem ti da pre smanjivanja slike prvo prekopiras negde ( da bi ti originali ostali u normalnoj velicini, ove prekopirane i smanjene posaljes gde zelis, a posle sve pobrises . Pozdrav
  25. U Nemackoj vec godinama sve upisuju. Oni imaju saobracajne dozvole ko neku knjizicu, i sve sto se stavi na motor mora biti atestirano, i upisano u saobracajnoj. Primera radi - jedan prijatelj je pre 20 godina uvezao Suzuki GSX 1100, i u saobracajnoj mu je bilo sve upisano ( oklop, komande, volan, gepek , drugo sediste . . . .) - sve sto nije bilo fabricko na motoru, vec dodato ili zamenjeno. Pretpostavljam da se i ovde radi o istoj stvari !
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja