Gledam ove slike ova tri MZ koji se prodaju, i nesto mi mije jasano . Ovaj koji je navodno nov nikad registrovan i ima samo 2800 km predjenih , Kako to da tako nov ocuvan motor sa tako malo predjenih kilometara nema centralni stender ( nogare ) ?
Mislim - koji je razlog sto ih nema ? Da li je motor imao neku havariju, il je skidana i rasturana masina, il sta vec ?
Svasta mi pada na pamet zbog tih nogara ! ??? ??? ???
Za tih 15 - tak kilometara ti i nije mnogo bitna registracija. Mozes da ides i preko Trbusana i Prijevora, pa starim putem sa druge strane jezera. Tamo sigurno da nece biti milicije !
Ovo je original, star je nekih 10 - 12 godina . Kupljen je u Rudniku, mestu na planini Rudnik . Covek je svojevremeno bio uvoznik Jawe za Srbiju, uvezao nesto motora, al se nisu prodali. Bio sam prosle godine kod njega, i video ovu i jos par njih koje su mu ostale .
To sam se i ja pitao jer mi je bilo cudno da je rezervoar onako udaren od gore, a da je oklop citav. Dosao sam do zakljucka da je motor otklizao i udario u mercedesa rezervoarom ( to mi jedino bilo logicno ) .
Za sediste moze da se kupi original presvlaka sa logotipom MZ sa zadnje strane. Kosta oko 1000 dinara . Cisto da znas da ne placas tapaciranje nekom , a da bude skuplje. Valjda ti sundjer ispod nije ostecen .
Ulje se sipa domace - Amortizol - ako ga nadjes , a strano - Castrol ili Valvoline Fork oil ( ta dva ja nalazim po radnjama ) .
U svaki amortizer ti ide po 8o ml ulja. Semeringa ima mogu se naci !
Sad sam video da vozis IZh, ovo 80 ml ulja vazi za MZ .
E sad moram i ja da dodam nesto: Moj MZ ima na satu 22000 ( pravih ) km predjenih, a lanac se jos nije isteglio ni do pola i u super je stanju jer je potpuno zasticen. Cisto sumnjam da ce ovaj na Svakakovoj Yamahi da izdrzi i pola od tog - narocito ako je cesto ovako ukopava ( ore njivu ) ! ;D ;D ;D
OK. Ovo je Maico tuphon 400 ccm. Ali moj odgovor ne vazi, jer je Popsy na 77 strani postavio sliku ovog motora - dajuci odgovor. Evo te slike, i jos jedne od mene :
Bogdane - popravni, daj opet zadatak !
@ Bogdan - pun pogodak ! To je japanski " Meguro " . Fabrika je radila od 1937 ,a do 1964 godine , kada se stopila sa Kawasakijem ( il je od nje nastao Kawasaki ). Proizvodili su motorcikle od 124 ccm pa do 498 ccm. Konkretno ovaj model je iz 1959 godine ( ohv-twin-cylinder ) , bio je dizajniran u tipicnom Engleskom stilu !
Bogdane pucaj sledeci zadatak ! ;D ;D
Taj problem sam imao jos 1981 godine na Jawi. Dok je vozim do 70 km/h ide lepo, cim predjem preko 70 - pocne da se gasi. Gorivo je isticalo iz rezervoara, a rupica na cepu bila zapusena i stvarao se vakum. Najjednostavnije ti je da probas da cep na rezervoaru ne zatvoris skroz ( ne znam koji ti je sistem zatvaranja cepa ) , vec ga ostavis nekako otskrinutog, pa sedi na motor i probaj kako ide. Ako ne zeza - to je to !
Na ETZ-u 250 nisam imao prilike da vidim ovau elektroniku, ali sam je vise puta video na ETZ-ima od 150 i 125 ccm ( govorim o nemackim modelima ) , pretpostavljam da je i na 250 ccm isti uredjaj kao i na ovim manjim.
Ovo sto ti imas na motoru nije isto kao ono sto sam vidjao na nemackim modelima.