easy and slow
Članovi-
Broj tema i poruka
127 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: easy and slow
-
Ukoliko cena bude preko 12k eur neće preživeti zbog Tracera 9. Tu je i Vstrom 1050 za 13k eur, novi Versys 1100 kreće sa cenom od oko 13k eur. Servisna mreža, preprodajna vrednost i kult pratilaca tih brendova je ovde duboko ukorenjen. +..sve nadirući Kinezi..
-
@PaPaja Glava kaže: High End: Vstrom 1050 RE GSX 1000 GX Tracer 9 GT Afrika Twin Adventure Sport DCT Mid size: Transalp Vstrom 800 RE Srce kaže: Moto Guzzi Stelvio Aprilia Tuareg 660 Moto Guzzi v85 TT Facelift Ducati V2S ...i tako, odoh ja malo u ludnicu..
-
@Rider000 Upravo si mene opisao.. . Ja sam pre 5 godina kupio Stroma XT 650 kod Atila, za 7300, dodao dosta opreme, nešto kupio ponešto dobio. Pre par dana prodao za 7600, naravno sa svom opremom i u super stanju. Suzuki V Strom 650 je odličan motor i mene je 5 godina i 25k km odlično služio ali...imaš osećaj kao da voziš Tojotu Korolu, nekako generički i bez emocija...kako sam sada u potrazi za novom mašinom odem pre neki dan u jedan od salona gde se prodaje Aprilija jer mi je Tuareg ..kao skrojen za mene, gabaritno i estetski. Tri motora u salonu, jedan crni registrovan kao test vozilo, sija mu abs. i tc. lampica..ima neki problem, drugi izložen u salonu sa par kapi ulja pod sobom, treći bez mana. I hajde ti sada budi hrabar ili lud pa izvadi 11-12k eur za motor koji već u salonu ( 2 od 3 ) ima neku manu, gde kolega @Gliga pominje dva paljenja Check Engine lampice za 15k km...Nisam ni sam pametan, ceo život vozim motore i uvek uzimam nov na 4-5 godina kako mi se bliži pola veka legitimno mogu da kažem da sam imao tu sreću da se do sada navozam lepih novih motora. Jedini sa kojim sam imao problema jeste bila Laverda Formula S 750 kupljena nova 1998 u Dubaiju. Da li sam ja i ljudi slični meni konformisti, ziceraši ili samo ...iskusni pa priklanjaju svoju pažnju i teško zarađen novac proverenim stvarima, pojma nemam. Znam samo jedno a to je da je Motor đavolja sprava i verovatno jedino gde se u današnje vreme osećaš slobodno. Većina radi poslove koje ne voli, ali donose koliko toliko sigurnu zaradu da se pegura mesec i finansira ( na mišiće ) ovaJ naš sport, vozi auto koji mu baš i nije po volji ali malo troši, živi u kraju koji mu nije prvi izbor...ali, jbg dobijo je veću kvadraturu za iste novce ...iako je malo dalje od bilo čega, svega.. E baš iz tog razloga jedino je još motor koji vozimo istinsko oličenje nas samih...Odoh da pravim spisak Srce-Glava pa u šoping po novi motor. Čisti putevi
-
@NikoEvo, još samo ovaj motor i malo opreme i neću više....
-
@Nole Bg Jeste ..evo nas petorica se baš super zezamo u mojoj glavi
-
@Nole Bg Uf, Dobri moj...samo da vidiš žurku u mojoj glavi.. Glava kaže: High End: Vstrom 1050 RE GSX 1000 GX Tracer 9 GT Afrika Twin Adventure Sport DCT Mid size: Transalp Vstrom 800 RE Srce kaže: Moto Guzzi Stelvio Aprilia Tuareg 660 Moto Guzzi v85 TT Facelift Ducati V2S ...i tako, odoh ja malo u ludnicu..
-
@BaneVuk58 Hvala, problem je što je u tome što je meni 48 ...a ovo mi je 6-7 recidiv iste bolesti i nikako da steknem imunitet
-
Mi bajkeri, rekreativci smo čudna sorta ljudi. Gledamo na stotine Youtube recenzija, maštamo o nekom motoru...dosanjamo taj san i kupimo mašinu. Potom kreću planovi za opremanje sa svim i svačim, većinom nepotrebnih stvari, ali kako ADV bez da ima sve na sebi...Odeš u Moto Shop pa po principu "kada ide krava nek ide i june" iskeširamo 150-200k rsd za svašta nešto. Dođe prva godina i planovi za velike i ture, puno planiraš, nešto i ispuniš ( sa svom opremom ...gotovo u pretovaru ) i eto tebe srećnog. Kako godine prolaze shvatiš da svake sezone praviš sve manje kilometara a ništa više ne možeš da nakačiš jer si sve već dodao na svog ljubimca..Od kupovine je prošlo 5 godina i nekih 25k km, e tada počneš da vrtiš Youtube par modela ti privuče pažnju...odeš u salon , rodi se nova ljubav, praviš finansijsku konstrukciju i ukoliko sutra si prodao svoju staru ljubav a flertuješ sa novom...ima ih par pa odlučuješ kojoj srce prikloniti...za sledećih par godina, naravno ...potom se loguješ na konfiguratore dodatne opreme, opet praviš spisak,,,što nema ovde juriš u Louis-u..i dok si se okrenuo "hajmo Jovo na novo.. Kako ni ja nisam imun na gore napisano udao sam svoju Suzanu pre par dana ..otišla da živi u Valjevo i sada mi predstoji sve gore opisano ali iz početka. Vstrom 650 XT je bio SAVRŠEN motor za moje potrebe i konstituciju, način vožnje, kilometražu koju pravim na godišnjem nivou ali eto. O prinovi uskoro, ajd uzdravlje.
- 14 odgovora
-
- 17
-
-
-
-
Prođe godina kako Markana nema...
-
Michelin Anakee Adventure. Odlična guma, montirana pre 1,5k km. Super drži po suvom i mokrom. Mane, malo bučnija od OEM guma. Male, jedva primetne vibracije pri 120-130km-h
-
Zadnjih X godina idem u Tebinje, smeštaj rezervišem sa prvom najavom skupa. Još se nije desila godina da me je kiša u potpunosti poštedela. 2023 vozio po kiši od Ustiprače do Bileće, u povratku od Bileće do Zvornika...kako će biti ove godine, videćemo. Trenutno je u Rumi oluja, grad i kiša...prognoza kaže da se večeras razvedrava a od sutra vreme stabilnije...kako god bude, u Trebinje se ide, i kiša je deo bajkerskog folklora
-
-
Baš ružno, izgleda kao Stunt bike
-
Jedan od konkurenata za moj sledeći motor kada se Strom proda. Malo me brine servisna podrška kao i to što je ovo veoma nov agregat ...
-
Yamaha FZR 400 RR BMW R65 Laverda Formula S 750 Kawasaki ER5 Yamaha Fazer 600 S2 Suzuki GSX R 600 SRAD Kawasaki Z 750 S Suzuki VStrom 650 XT
-
@stari roker Komšo Moj, pa da se vidimo i počastimo u Trebinju obe godine
-
Scorpion Exo 520 Air
-
@AnteK Slična situacija, vozim 650 XT ( Model 2020. ) i savršeno sam zadovoljan sa motorom. Pređem godišnje 5-6k km, rekreativno 99% moje vožnje je asfalt. Voleo bih nešto malo jače posle Stroma ( do 12k eur. )pa sam planirao da pogledam: Honda Transalp Strom 800 Tuareg 660 Svi su OK ali je Tuareg NAJ-LEPŠI, malo me brine servisna-post prodajna podrška u Srbiji...ostaje da provozam sva tri pa neka srce odluči
-
@Airbourne Rocker Hvala za Update, motor je super. Za moje potrebe bi RE bio adekvatniji ( ali mi se i dalej ne sviđa )
-
Svašta si pitao u postu i na većinu ovih pitanja imaš odgovor u nekoj od prethodnih tema, tipa: Pomoć pri kupovini, Šta izabrati...itd.. Ali da ipak probam da pomognem.. cene motora su takve kakve su...polovan po ceni novog ( kada je isti model ) se često opravdava ulaganjem u opremu. Kada su ADV motori u pitanju, da ga dovedeš do nivoa opremljenosti za neki duži put treba ti oko 2k EUR. a taj uloženi novac ti niko neće pokloniti prilikom kupovine polovnog. Nov Kinez ili polovan Japanac... Motor iz uvoza 10 godina starosti sa famoznih 36k km Motor kupljen kod nas, od prvog vlasnika sa pravih 34k km... Moja preporuka, odredi iznos preko kojeg nećeš da ideš pa isti smanji za: - vrednost seta novih guma ( oko 350 eur ) - vrednost malog servisa i možda seta lanca ( oko 300 eur ) Odaberi par modela koji ti se sviđaju pa probaj, sedi, provozaj svaki od njih, kada vidiš koji ti leži i šta ti se uklapa u odvojeni iznos a ti potom u potragu za dobrim primerkom... Srećna kupovina
-
@Airbourne Rocker Par ključnih reči izvučenih iz konteksta....sigurica i teško zarađeni novac...Sve se razumemo, i ja sam taj I ja sam gledao Kineze na sajmu, ali bih ipak uzeo Stroma 800 ( i ako mi na oko nije lep ) u sadašnjoj konstataciji stvari. Ima tu nečega neobjašnjivog. Meni srce kaže V85TT a glava kaže Made in Japan... Na kraju, samo će stariji bajkeri shvatiti...kada smo bili klinci, pre 30-40 godina na posterima iznad kreveta su visili Suzuki, Kawasaki, Honda, Yamaha...a ne Zontes, QJ, CF.....a to ima neku težinu..
-
Kako zadnje 4 godine vozim 650 XT kupljen nov kod Atile željno sam isčekivao 800. što bi bio logičan izbor za sledeći motor da nije sledećih par ( subjektivnih ) mana. Dizajn: Prednji kraj ( maska i far ) Donji deo rama koji ide oko agregata ( kao na Tomosu 15 ) Odsustvo bilo kakve plastike-rama oko instrumenata što iste čini nesrazmerno malim i uzanim u poređenju sa linijom rezervoara. Izbor boja na RE modelu Dizajnerski pravac Suzukija mi nije naj jasniji kod poslednjih par modela npr. 1000GT, 1000GX, 800RE-DE što mi predstavlja nepremostivu prepreku prilikom odabira motora jer im definitivno nedostaje onaj X faktor zbog kojeg se okreneš da pogledaš motor kada ga parkiraš... Sa tehničke strane nemam šta da zamerim, i sa 650 XT sam više nego zadovoljan tako da 800 RE-DE je sigurno svetlosnu godinu ispred ali taj Duzajn....
-
Smeštaj rezervisan sa prvom najavom skupa kreće se u četvrtak pre petlova Ruma-Sarajevo-Mostar ( možda Neum-Dubrovnik ) Trebinje, nadam se da će nas bar ove godine kiša zaobići. Srećan put i čisti putev
-
Probaj Nordena 901 Expedition, ja jesam i prijatno sam iznenadjen
-
Evo i mog Stroma za poneti Cena takva kakva je, oprema, Gume nove, Lanac nov....itd https://www.polovniautomobili.com/motori/23656352/suzuki-vstrom-650-xt
