Jump to content

Moto Zajednica

Darko Mihajlovic

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    2764
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Darko Mihajlovic

  1. Dakle, dan 1 , ponedeljak , uglavnom voznja , u autu sprdnja... Uvece dosli u hotel , parkirali , obisli malo grad , vecerali , vratili se , nocenje i sutra krece erotikaaaaa Utorak. Vec su nam rute bile spremne, uvucene u Tom-Tomu , samo gas... Nego, pre nego sto cu krenuti da pisem i kacim slike , ako ikome bude trebalo , neka mi posalje mail , pa cu ga ubaciti u ove mape sacuvane, i moci ce da vidi sve ove obelezivace pa da skroji sebi putanju to je ovako nesto ... nas primer putovanje je ovakav...
  2. Pa da počnemo. Možda nekome damo ideju za rutu ili organizaciju... Drustvo je : @ProMaster , Boza i lepsa polovina , ja i moja jaca polovina... Plan su Dolomiti, Stelvio... Jedan dan puta na tamo , tri dana vožnje, i dan za povratak. Odlucili smo i da to bude preko radne nedelje kako bi guzve smanjili na minimum. I odlucili smo da taj famozni auto put izbegnemo vozeci motor , vec vise uzivajuci, pa smo odlucili da iznajmimo prikolicu , napakujemo motore , i tako smanjimo i putarine i dosadu i duple vinjete i sve... Prikolica je za dva motora , ali nam se to uklapalo , jer je Stefan krenuo dva dana ranije da sevidi s nekim drustvom , osoli jajca na more i kasnije se pridruzi , a Boza je imao plan da se , posle ove voznje uputi na more na letovanje jos dve nedelje , pa je bilo top, ja i Boza sa dva motora na tamo , i ja i Stefan sa dva motora nazad. Rentanje prikolice je 20e ili 25e po danu, u zavisnosti koju prikolicu uzNete. Dakle uzeli prikolicu u nedelju oko 17h , spakovali se , i plan je da u ponedeljak oko 8h krenemo put Tolmezza u Italiji, jer nam je to dobra pocetna tacka za napad na Dolomite , i rezervisali smo skroz ok smestaj od 40e, sa doruckom. Ovde nam je bio prioritet da nadjemo hotel koji bi nam cuvao auto i prikolicu tri dana dok se mi vozikamo, i ova zena Paola , iz hotela Algebro Miramonti nam je to omogucia. Ima veliki parking , ne luta se po mestu mnogo , vec je tu odmah sa magistrale. Ovaj model prikolice nema navoz , nego se prikolica kipuje , a zadnja stranica je "navoz" , pa spustanje i pentranje motora mora uz pomoc , teskoe sam
  3. sad se i ja kucam s njom , pa da ti posaljem sliku na viber , skontam da nemam broj , ne znam kako.. na insta - djokica , ne pratimo se , isto ne znam kako , dopisivali smo se nesto tamo aj sibaj mi slike na 0641293476 jbt , culi smo se oko placa , ne znam kako je nestao broj
  4. prosledjujem novu info oma
  5. prosledio sestricini, trazi upravo ovako nesto. Doroteja se zove , mada i pozvace se na mene
  6. ma ne lazi da si zapalio na TA ? kakvo je vreme danas bilo gore ? svaki dan bih vozio TA ! prelepost
  7. ja sam ih koristio na dva motora , na cbr 600 i posle na vfr 1200 ... desavala su mi se proklizavanja na oba...e sad , mislim da je za cbr moooozda i promasena guma , mada da ne gresim dusu , kad mi je jedan "trkac" podesio vesanja za moju tezinu , shvatio sam da sam se malo ogresio o gumu i naucio da je podeseno vesanje na motoru broj 1 za voznju... a za vfr 1200 , tu pomisljam da je bas jak jak motor i da je jednostavno vrteo gumu kako je stigao... tad je razlika u ceni bila bas velika u odnosu na ostale pa sam hteo da prodjem jeftinije , slepac... sad , ako je istina da se sa cenom priblizila ostalima , tek je necu uzimati u obzir... ali , tada mi je bilo , ako se secam dobro , set mitasa oko 25, 26.000 din , a ja dao za set michelin 6 gt oko 44.000 din , i to je bilo najjeftinije sto sam nasao , preko X-moto... ali sam imao zajebanciju , da je poslao prednju GT a zadnju obicnu , pa sam mu vracao , pa je slao ponovo , igranka jbg...ali da , razlika je bila skoro 2 seta za jedan... sad , sa jedne strane , GTR mi ima kontrolu proklizavanja , ne znam da li bi se desavalo da je izokrece na gas, sigurno ne bi... ali sa druge strane , ovu opustenost u voznji , sigurnost na kisi i bolenje patke za belu liniju ne bih menjao ni za sta ... ne znam...jebes ga
  8. ok , definisi "brze" kilometraza , otprilike , secas li se ?
  9. definisi "krace"
  10. identicno... na kom motoru si vozio ? najgore mi bilo kad me usere na pocetku voznje...posle bolje da se vratim kuci jer od voznje nema nista
  11. aaaa , ovo ne znam dal ima..
  12. nisi dobro skontao... fora je u ovome , X-moto , jer je burazer podrzao prvorodjenog , i vozio motor podrzavajuci ga , pa je X-moto naglo izgubio na popularnosti posle toga... ne narucujemo vise gume koje mirisu na madjarsku !
  13. Cime cistis ove klipice ?
  14. Beograd , Ralja ..
  15. evo primera kolege s foruma... sigurno ima razlog sto je skinuo , ali sigurno je da ove gume imaju kupca za ovu cenu , a polovne su... samo sam cekao ko ce da primeti e
  16. preostar si nije bas da je glup i da mece sta god
  17. jesmo.. to je nesto blizu pre Bolcana...jesam , ok je od ovih planiranih , nismo vozili Giau pass , za koji sam cuo da je isto prelep , a preskocili smo ga , jer je sa Stelvia , kad krenes da se spustas do Bormia dole , zatvoren put , pa smo presli u CH i vozili tamo , produzilo nam je to jedno 2,3h ... kad smo dosli do Giau , video sam putokaz ka njemu i pisalo je 20 km... to bi bilo jedno pola sata tamo i pola sata nazad , bas bi okasnili i preskocili smo Sela pass , to je onaj na pentranju za Pordoi , vidim pise Sena 6 km , ali se nesto zaguzvalo na gore , bila neka jurnjava policije , jurili neke sportske aute ... neka zena nam dobacila iz auta da usporimo , kasnije prosla policija sa rotacijom , i mi ono kao , ajmo na Pordoi , tamo je dojajno i da , drugi dan , ne znam iz kog razloga smo omasili jedan pass , ali sam i zaboravio kako se zove... ma vidi , ovo ce se voziti opet za par godina , taman da kompletiramo sve
  18. Ne bi ti preporucivao uopste odelo iz jednog dela... Skidanje i navlacenje je dugotrajno i tesko... Imaces situacije ( kao mi sada ) , da u danu par puta obuces i svuces odelo, a to sa jednodelnim je pakao .. Ono sto mogu da ti ukazem je , hint je da gornji deo ima kapuljacu ? Tako ti nece upadati voda za vrat Inace , ovo dvodelno nema trika da ti udje voda nigde.... Opet, ako nema kise , a vozis u kisnom odelu ( jer te npr mrzi da ga skines ) , bices svakako mokar za 20 min , od znoja
  19. Sa druge strane kad se izadje , ides desno i bam - 13 franaka po motoru
  20. ja i @ProMaster , negde u CH , cekamo da se otvori tunel ... burazercici , sa paklenih 36.C unutra na minus beskonacno.... nerealan osecaj... evo klipa kako izgleda unutra...
  21. Posle svega , kad podvucem crtu ... Pordoi pass je bas dobar Gavia pass je za voznju - brukica lagana... Iz ove voznje sam naucio nesto novo: - ko je u fazonu ovakvog vozikanja, trebalo bi imati neki gopro, neku 360 kameru , nesto...jednostavno, sledece godine jedino sto imas su secanja i te slike i klipovi - koliko god da je vrucina , trebalo bi voziti sa rukavicama , jer sam sad , sake crne od sunca , pa ruke do ramena svetlije , pa ramena bela, dakle dundjer - dundjer I tako, svasta nesto ..
  22. kakvi...sad cu to da poravnam kroz grad
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja