Jump to content

Moto Zajednica

Darko Mihajlovic

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    2763
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Darko Mihajlovic

  1. Pa ja ne znam jel postoji jos neko ko veruje da je covek toliko los. Samo cekam da ispliva neka pizdarija iz dukatija ..ko zna sta je pozadina
  2. Bas to pravi razliku izmedju smekera i seljacine
  3. Jel nije neka tajna razlog prodaje ?
  4. Pa , na forumu si , i pitao si... Jesi mislio da ce svi clanovi foruma da napisu odgovor kakav bi ti zeleo da cujes ? Naravno da ne .. Tema ide , bas kao i sve moguce na forumu , malo off , malo sprdnja , malo cinjenice .. A i sta te cese uvo u kom smeru ide tema , ti si vec odlucio sta ces i pre no sto si postavio temu , pa ti ja iz srca kazem : u zdravlju terao !!! ( darko left group )
  5. I tu je kraj... Da si ga upalio , razocarao bi se
  6. Pa veruj mi da ne umem da ti dam razuman odgovor... Samo je ono, hocu da promenim nesto
  7. Brateee , evo , veruj mi da sam mislio da ce biti lakse ...ali , ne znam , evo, tolike price i sa drugarima i ovako ...tesko je , iz vise razloga... Hocu da se zadrzim u tu kategoriju, koja izgleda polako odumire , sport turing ... E sad , ne prijaju mi nikako visoki motori , poput tenere , afrike , tracera itd itd .. Na sajmu sam stao pored one kawe 1000sx , kao da sam stao pored bajsa...zena gleda ono zadnje sediste - ono gleda nju... Trepcu RT je logican izbor , ali me nervira boxer agregat , mislim da to ne mogu da svarim , ne znam... K1600 kao jedini logican izbor , samo mislim da sam mozda jos malo mlad za taj motor , jer to je bas peMzija... Ili !! Ili da prihvatim da cu s konja na magarca , pa ispocetka... Realno je da ni jedan razuman razlog nemam da prodam motor , to sam naglas razmisljao , jer kawa kod mene evo , cetvrta sezona .. a ja sam taj ...promeni posle par sezona , kad sve sredi , kad sve dovede do tip top stanje , i kad nemam vise sta da cackam smori me motor i menjam... Vidis li cime se bavim? Jurim poklopce top kejsa u boju motora .. Dakle , ili downgrade , ili rana peMzija , ili da zazmurim , zapusim usi i sednem na RT
  8. Ma samo sam cekao Znas , prevalili ljudi tolike kilometre i sa MZ-cima , koji imaju dobose pozadi i jedan disk... Da vidis samo koliko ih ima koji su prevalili tolike kilometre sa ficama i sa stojadinima... Evo, da pitas mog dedu, njemu apn4 ima sve sto mu treba ! On bi sutra seo na njega i dosao kod mene u BG.
  9. imao bih svasta da izjavim za TV dnevnik !!! 1. ZigWheels uvek , i iskljucivo UVEK testira motore za indijsko trziste ...ostavljam vam da razmislite jesu li isti kao za evropsko , u cemu se ralikuju , gde se prave itd itd... 2. na 80 kmh je razlika oko 80cm !! verujete li da je to malo ? Pojavile se dve , ali ih uporno odbijas . KOCNICE i VESANJE !! ne mozes imati takav stav u poredjenju iste kategorije motora , jer se sve svodi na novac , ili lep/ruzan ( sto mogu da razumem ) , ali ti sve vreme ne pricas o tome nego o "da li mi to treba"... ispravnije je da uporedis lupam , stroma i BMW 1250 rt , pa kazes , ovo mi ne treba ... aman , uporedjujes konkuretne motore i imas taj klinacki stav "ovo mi ne treba" sta ti ne treba ? bolja kocnica ? zaista ? ti znas da ti nece trebati , jel da ? a sta ti to treba u stromu sto ovi ostali modeli nemaju ? aj , ziv nisam da cujem , sta to strom ima sto versys nema ? ( sem toga sto ce ti ostane neka kinta u dzepu ) a ako je to , kazi nam ovde "ljudi , toliko sam dugacak , kupujem to i cao" nemoj nam prodajes muda sa pricom sve sto mi treba ima strom kao GS-ovac si... ,da ne kazem , kao @Nole Bg si
  10. .
  11. Mogu da skrate i na 4 nedelje , ali protiv prirode se ne moze .. Ne moze misic da se oporavi tako brzo kako Dalinji odgovara... Mozda bi i vozio , ali bi voznja bila kao Martinova ove sezone
  12. Uvek objektivan bio !!
  13. Pa , bio sam jedan od njih i sam... Pljuvao sam mitas da je bas bas bas bas smece , a vozio sam ih pre no sto mi ovaj brat cacnuo suspenziju... Posle sam shvatio da nisu bas bas bas smece , nego su samo smece , jer traju kao jogurt... Tako je , nisu gs-ovci neuhvatljivi , zato i napisah "prosecan" vozac.. svako ko ima mudanca i znanja moze da im parira ...ali , htedoh da kazem , njima je lakse , jer im je ta zona konfora , u kojoj se i dalje osecaju ok u nagibu , dosta veca nego ostalima .. Ili napisu "mani ti suspenziju, nebitno je"
  14. Aaaa da da ..prstaj , iz dezurstva sam , jos sam raspamecen
  15. Nema moje kubikazee
  16. Ma , on se odlucio za stroma i pre no sto je otvorio temu , al aj .. razgovaramo se
  17. Ne postoji toliko dobar telelever koji ce da anulira one vibracije i tresenje iz boxera
  18. Skoro pa dobar primer ti je GS . GS-ovce tesko da "prosecan" vozac moze da isprati po krivudavim putevima i uskim brzim krivinama... Zasto ? Pa zato sto GS ima tak telelelever napred , koji vozacu daje , da se tako izrazim "lazni osecaj da je u zoni komfora" i oni peglaju to lepo. Uglavnom i nije do njihovih mudanaca , nego to dobrog ogibljenja koje sve pegla. Otuda sve one price "ni jedan se ne vozi kao gs, vozim ga kao biciklu bla bla bla itd".... I sam sam imao prelepu cbr , koja je bila totalno rastelovana sa suspenzijom .. kad god je neka voznja , nisam mogao da pratim drustvo iako se malo zustrije vozi , i dosta losije i starije motore od mog.. Mislio sam da je to zato sto sam sisica malena , a bio sam od onih koji kupe motor i voze ...suspenzija mi je bila spansko selo... Dok mi jedan "trkac" nije uzeo motor , posadio me na njega , neke vezice za obelezavanje na prednji amort, stiskao , racunao nesto , pizde materine... Kad sam probao motor , mozak nije mogao da mi obradi informaciju da je to moj bajk... Od tada , prvo kad kupim motor je - provera suspenzije ... Ali , prvo !
  19. Ne , hocu da kazem da si uporedio 15 god starog , lose odrzavamog versysa sa stromom koji si kupio iz salona . Zaista ?! Hocu da kazem da je suspenzija veoma , ali VEOMA bitan faktor na "vozljivost" motora , i fabricki je nastelovan za nekog "prosecnog" japanca od oko 80ak kg . Ako imas 140kg , to sto je fabricki nastelovana suspenzija - apsolutno ne znaci nista , cak je lose ..ako uvek na voznje ides sa zenom i koferima - takodje .. I hocu da kazem , da , strom , u poredjenju sa versysom NEMA kocnice i vesanje .
  20. Veoma "koristan" savet - mani ti to , za jednu od tri najbitnije stvari na motoru... Da si probao motor sa rastelovanom suspenzijom , i suspenzijom podesenom po sebi , shvatio bi u 100m da vozis dva razlicita motora .. To, ako ne umes da podesis , nije sramota , ne umem ni ja , ne ume ni dosta ljudi sa foruma, ali postoje majstori za to, odes platis i podese ti. Isto kao sto ne umem da uradim veliki servis na autu, pa platim ko ume...
  21. Svojstvo ulja na ekstremno niskim i na velikim temperaturama . A uljni kanali kod novijih automobila i motora tanji u odnosu na ove stare 15+ god , zbog raznoraznih razloga su tanji ... Sto dalje implicira da je bitno , kao sto si rekao , da se nadje adekvatno ulje ( koje je , uglavnom preporuka fabrike ) ... Stavljajuci gusce ulje zbog prevelikih vrucina , vrv si mu malo pomogao , ali si mu na manjim temp i u pocetku rada i nastetio... Radna temp agregata , ako sistem za hladjenje radi kako treba , je oko 100.C plus minus, pa mi te price , napolju je 20,30, 50.C malo ovo ono
  22. Upravo na to mislim . A gomilu ljudi sam cuo tipa "kod nas su velike vrucine , sipam je 10w-50 umesto 10w- 40 , jer su letnje vrucine velike ...
  23. Pa ja bih po ovoj slici rekao da je maksimalno podignuta. Pa sta ti tesko, skini tu zastitu i probaj u drugu stranu , videces
  24. Ko je decko ?! Mnogo mi poznat kofer i far
  25. Tek ovu tabelu sam pokusavao da shvatim nekoliko puta , pa odustao , ne ide mi... Neverovatno mi je da su brojevi direktno vezani za spoljnu temperaturu ... Nekako se sve nadam da to ulje radi ovo ili ono na toj i toj temperaturi. ( Nikad da sednem lepo i informisem se , mada mi i ne treba da znam) ... Ali, primer , u mom autu ide ulje 0w-20 . Jel to znaci, po ovoj tabeli , da moj auto ne sme da se vozi kad je preko 20.C napolju ?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja