Jump to content

Moto Zajednica

Zeljkamp

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1825
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Zeljkamp

  1. 1. Godiste motocikla koji ste vozili: Suzuki Burgman 250 iz 2001. godine 2. Vreme provedeno na motorciklu: Od 16. juna 2008. do 07. novembra 2008. godine. Za to vreme sam presao nesto preko 15000km. 3. Sta mi se dopada: Odlicna zastita od vetra, pregrst tovarnog prostora kao i dosta malih pregradica za sitnice, relativno mala potrosnja, kvalitet plastika, dosta dobra zavrsna obrada (bolja od konkurencije), polozaj vozaca, sediste je udobno i dosta nisko, dok je korman postavljen visoko tako da polozaj uopste ne umara cak i na duzim relacijama. Mesta za suvozaca ima vise nego sto treba, bukvalno se izmedju vozaca i suvozaca moze naci mesta za jos jednu osobu. Dosta dobra upravljivost i ciklistika sa obzirom na male tockove i gabarite. Kocnice su sasvim zadovoljavajuce. Model koji sam ja posedovao je imao integralno kocenje, sto znaci da kada stisnete zadnju kocnicu, scooter koci ujedno i prednjom, sto daje kracu zaustavnu putanju kao i stabilnos pri kocenju, sa minimalnom sansom da vam zadnji kraj zanese. Dosta prostora za noge vozaca, kao i mogucnost promene polozaja istih, sto dosta znaci kod duzih relacija. Polozaj suvozaca je super, sto potvrdjuje svako ko se vozio na njemu. 4. Sta je mogli biti bolje: Kao sto sam rekao, ja sam vozio ovaj scooter od 250cc, sto je ujedno i njegova najveca mana. Nedovoljno snage i tromost pri startu ponekad znaju da nerviraju. Ovo je malo poboljsano kod modela od 400cc koji je, na oko, potpuno isti kao i model od 250cc. Generalno svi Burgmani, izuzev modela 650, imaju "problema" sa tromim startom, ali se posle izvesnog vremena vozac navikne. Precnik tockova bi mogao biti veci (13-ke napred i pozadi), sto bi poboljsalo vec dobru ciklistiku, ali bi se izgubilo na tovarnom prostoru ispod sedista, kao i u okretnosti koja mu je neophodna zbog velike duzine (autobus medju scooterima). Tezina i cena bi takodje mogle biti manje. 5. Moj utisak: Posle relativno kratkog posedovanja, ali sasvim pristojne kilometraze, tvrdim da je ovaj scooter najbolja kupovina u klasi. Ako se dvoumite i ne znate koji scooter da kupite, moj glas bi isao Burgmanu ali onom od 400cc. Odlican izbor za nekoga ko voli ovu klasu dvotockasa. Dosta je dobar za voznju po gradu, dok je zbog polozaja vozaca koji je dosta slican cruzerima, neprikosnoven za duze ture.
  2. Ako mozes da izdvojis 3000e onda bih ti preporucio da odes i pogledas ovaj motor. Ostale koje sam ti preporucio su malo jeftiniji ali su i stariji, mada to ne mora da znaci, sve zavisi u kakvom su stanju. Sto se tice Yamahe, ako je sve tacno kako je prodavac naveo, onda mislim da ne treba da bezis od tog motora jer ce ispuniti sve tvoje zahteve. Za uzvrat dobijas relativno mlad motor, sa malo kilometara na satu (ako je prava kilometraza), pouzdan agregat, lako se vozi kako na otvorenom putu, tako i po gradu, da ne nabrajam sve sada. Mozemo da se nadjemo da pogledas i sednes na moj motor i onda ces znati da li ti ovako nesto odgovara?! P.S. Nemoj da zaboravis da pored motora moras da kupis i jos neki komad opreme. Ovde mozs da procitas nesto vise o Fazeru, kao i da vidis jos neke slicice. http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_fzs_600_fazer_2002.php
  3. Otisla cerada. LOCK!
  4. Suzuki Burgman 250 2001. godiste
  5. Koliko para mozes da izdvojis za motor? Ako mozes da se protegnes do 3000 evropljana, pogledaj ovo, deluje mi kao ok motor za te novce. P.S. Ja vozim ovakvu Yamahu, samo noviji tip, ali su jako slicne po gabaritima. Visok sam 189cm i imam preko 110kg, tako da ti velicina nece biti problem. U slucaju da ti ovo ne odgovara, bilo zbog cene ili neceg drugog, onda ti ipak pogledaj Kawasaki KLE, Apriliu Pegaso ili Hondu Transalp. Zamalo da zaboravim link... http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=32482.0
  6. Cestitam, neka je sa srecom. Slike!
  7. Zeljkamp

    BMW R1200C

    Prelep motor.
  8. Hvala za info, imacu to u vidu.
  9. Mnogo sam se iznervirao. Opet lazi i to sve na stetu motorista. Delom krivim i ekipu televizije koja je poslala ovu ribu da izvestava sa mesta dogadjaja, jer bi prenela bilo sta sto je vozac Skode rekao. Mogao je da joj kaze, eto on je pao sa Marsa i udario u mene, sto bi i ona ponovila pred kamerama. Stevi zelim brz oporavak.
  10. Al si ga opravio, svaka ti cast!
  11. Neka ti je sa srecom novi motor, napravio si odlican izbor! P.S. Dobro dosao u FZ6 klub i obavezno javi kada ga pokupis...
  12. Duchman je prodavao njegovog ER6 za oko 3500e i mislim da je to najpovoljniji ER6 koji moze da se nadje, stim sto mu fale neke sitnice. Covek je bio jasan, trazi motor za 2500e i nemojte ga bacati u jos veci rebus bez potrebe. P.S. Panzer-u pogledaj ti Suzuki GS500, Kawasakija ER5 ili GPZ500 a ako mozes da se "protegnes" jos malo, onda pogledaj ovo?! http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=32482.0
  13. Ako budem u Srbiji u vreme odrzavanja relija, idem sigurno. Naravno da vodim i lepsu polovinu, uvek je lepse u dvoje. Inace, sve mi se svidja, svaka cast na relaciji kao i na ceni za ucestvovanje.
  14. Klasika... Dobro je da si ti ok, a R1 ce da se popravi.
  15. Neka je sa srecom novom vlasniku, kupio je kacigu vise nego povoljno!
  16. Potpuno se slazem sa kolegama. Extra motor za male pare.
  17. Izgleda da je pokretac ove teme, sudeci po avataru, poslusao nase savete i odlucio se za kupovinu FZ6-ice.
  18. Posto si rekao da nisi klinac i da imas 35 godina, onda ti preporucujem nesto do 500 kubika, jer smatram da si dovoljno zreo da procenis svoje vozacke sposobnosti, bez obzira sto do sada nisi vozio motor. Pogledaj ti nekog Kawasakija GPZ500, Suzukija GS500, Apriliu Pegazo, Kawasaki KLE. Mislim da ce neki od ovih motora zadovoljiti sve tvoje potrebe. Manja kubikaza, mislim na 250, ce ti brzo dosaditi, pa ces vrlo brzo traziti nesto malo jace.
  19. Suzuki GS500. Kawasaki GPZ500, nije naked ali ispunjava tvoje kriterijume. P.S. Kawu u jako dobrom stanju prodaje Marko, imas je u oglasima, takodje u oglasima na forumu, mozes naci i par Suzana.
  20. Izgleda da nemate vise slika, zato dajte malo vise detalja o toj klopi...
  21. Izvini za off, ali kada si imao udes i kako?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja