Jump to content

Moto Zajednica

Zeljkamp

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1825
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Zeljkamp

  1. Da li si ti licno video da je Audi odbacio Jugo 50 metara, mozda procitao u novinama ili si cuo od nekog ko je opet cuo od nekog i da sad ne nabrajam? Novinari LAZU, odgovorno tvrdim. Mislim da gresite obojica, jer bez obzira u sta, bilo koji auto udari pri brzini vecoj od 100km/h, ostecenja su mnogo veca nego sto su na ovom Audiju. Crash testovi se rade, ja mislim, na brzinama ne vecim od 60km/h i ostecenja vozila su, bez obzira na marku i model, ponavljam, mnogo veca nego na ovom Audiju. Slika potkrepljuje moje misljenje, jer koliko vidim, maska i far su ostali citavi, a dobro znamo da se, na ovakvim automobilima, rade od plastike. Cisto sumnjam da ce bilo kakva plastika ostati citava pri ceonom sudaru i to na brzini vecoj od 100km/h. Koliko vidim, neki od vas misle da je tako a nisu dobro razmislili. Da su nesrecni ljudi bili u nekom boljem autu, velika verovatnoca bi bila da iz ovakvog udesa izadju sa laksim povredama, mozda cak i bez njih. Svi bi mi voleli da se ovo nije desilo ali je to sastavni deo zivota svih nas, i svi koji tvrde da se njima ovakve stvari ne mogu desiti, grese, jer zlo nikad ne spava.
  2. Nemojte da me shvatite pogresno, zao mi je svakog izgubljenog zivota, ali ako je Jugo izasao iz sporedne ulice na put sa pravom prvenstva, onda, momak koji je vozio Audi kriv samo za pijanstvo i prekoracenje brzine, koga je, bez sumnje bilo. E sada, koliko je Audi isao u trenutku udesa, to mi ne mozemo da znamo, ali sudeci po slici, tj. koliko je Audi ostecen, nema sanse da je isao brze od 100km/h, mozda cak ni toliko, zato postoje istrazni organi koji ce to utvrditi. Jugo izgleda onako skrsen, jer su ga morali iseci, pa tek onda izvuci nastradale. Svi znamo da Jugo ima izuzetno slabu zastitu prilikom udesa i verovatno ne bi dobio ni jednu zvezdicu na crash testu. Glupo je svaljivati krivicu na jednog coveka, moramo sacekati sta kaze uvidjaj i ekspertiza strucnjaka. Setite se koliko puta su novinari nas bajkere optuzili da smo vozili ko zna koliko km/h, dok je stvarna brzina bila neuporedivo manja od 'novinarske'. Novinarima i samim novinama treba publicitet, a ovakve stvari su, na zalost, idealne za njih. E sada, nemam decu, ali cu ih, ako bog da, imati, i da se kojim slucajem, ne daj boze, moje dete nadje u slicnoj situaciji, nema te sile, koja bi me sprecila da ne pokusam sve i da moje dete spasem. Bez obzira ko je kriv, u udesima sa tragicnim ishodima, najmanje 2 porodice su ozaloscene. Pogledajte koliko je Audi ostecen, budite realni i recite da li ovaj auto izgleda kao da je pretrpeo udes pri brzini od 160km/h? P.S. Ponavljam da mi je zao svakog izgubljenog zivota, da ne branim nikoga i da je voznja sa 2.25 promila alkohola u krvi nedopustiva i za svaku osudu, ali samo pokusavam da gledam stvari sa neutralne strane.
  3. Idi ti do Guevara-e pa lepo pogledaj i probaj tu kacigu, ako ti odgovara onda je kupi. Mislim da je to odlican odnos ulozeno-dobijeno. Nisam siguran, ali ova sto si okacio je mat ili gumirana, sto ti ne bih preporucio zbog odrzavanja. Tesko se skidaju bube i ostale stvari koje nakupis u toku voznje, zato je moj predlog da kupis u lak varijanti, bez obzira na koju kacigu se odlucis. Evo pogledaj link, ista kaciga u lak varijanti a za manje kesa. http://www.motooprema.eu/proizvodi/kacige/integralne/hjc/zf9_solid_black-silver
  4. Lepe, ali mali broj...
  5. Imao sam Nolan N102 sa VPS-om, tj. sa suncanim vizirom sa spoljasnje strane i mogu reci da je super stvar. Kao sto Hellena rece, ovaj sa unutrasnje je jos bolji i prakticniji. Preporuka.
  6. Ovaj raspored je vazeci Hvala, postoji mogucnost da cu sa vama putovati do Slovenije, ali ne mogu ostati, jer moram do Graza.
  7. Kada se krece, postoji mogucnost da vam se pridruzim do Graza?
  8. Sada za male pare mozes da kupis ER6 i to ti je moja preporuka. Mlad motor, lepo ide, lepo izgleda, moze lepo da se cuje kada stavis neki top, super za grad i putovanja do 500-600km i sve to za malo para.
  9. Zna li ti zhena za ovo? ;D :D
  10. Cestitam pobedniku!
  11. Piaggio Liberty mozes da kupis za male pare, malo trosi, lepo ide i jeftin za odrzavanje.
  12. Otisla kaciga jutros u Pozarevac, hvala svima na interesovanju. LOCK!
  13. Zakasnio si sa predstavljanjem vise od godinu dana ali ti je zbog filma sa happy end-om sve oprosteno... ;D
  14. Zeljkamp

    Macro

    Igrao sam se malo sa malom casicom za... Canon S5is (super macro)
  15. Otisla kaciga u Indjiju, hvala svima na interesovanju. LOCK
  16. Ja i dalje ne verujem da neko moze uporno da tvrdi da je B?! Procitajte sve postove od pocetka i kada zavrsite, idite do knjizare da kupite knjigu za polaganje. Kada je procitate nekoliko puta, onda skinite testove sa neta i vezbajte. E sada, kada ste sve ovo zavrsili, vratite se ponovo u ovu temu pa nam sami recite koliko ste bili smesni... Koliko vidim, dosta starijih i "iskusnijih" vozaca je tvrdilo da B ima prednost, sto je potpuna besmislica. Ovo sto sam gore napisao, smatrajte kao savet a ne kao uvredu. P.S. Ko priznaje pola mu se prasta.
  17. Rekoh jA dA je jAsno kAo dAn...
  18. Oba vozila dolaze sa puta koja su manje vaznosti u odnosu na put sa kojim se ukrstaju. E sada, vozilo B je na neki nacin uslo u raskrsnicu, ali bez obzira na to, MORA propustiti vozilo A. Jasno kao dan. Na kojoj cesti je B? ako je govora o prvoj slici, onda je vozilo B na običnoj cesti....."neprednostna" cesta je prestala odmah iza raskrsnice....a vozilo A je još uvek na cesti koja nema pravo prolaza... Mislim da gresis, vozilo B nije proslo raskrsnicu, vec je u raskrsnici, kao i vozilo A, tako da za njega jos uvek vazi saobracajni znak. Evo i citat da ti bude malo jasnije... Da li isto mislis i kad A ide pravo? Da A ide pravo, opet bi imao prednost u odnosu na B, jer bi u suprotnom bilo oduzimanje prvenstva prolaza. P.S. Molim vas recite da se zezate kada kazete B, u suprotnom...
  19. Zaboravih reci da sam glasao za slike pod rednim brojem 7,16 i 17. I jos vodi...bzv....totalno vjestacki , sjedi baba da te slikam a ti kao gledaj staru sliku.. Pa? Nije bas da se insistira da fotografije sadrze iskljucivo slucajno uhvacene momente. Da ali je boring !!! Kada sam video sliku broj 6 delovala mi je kao najbolja, ali kada sam pogledao malo bolje, dosao sam do istog zakljucka.
  20. A, bez dileme.
  21. Pozdrav!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja