Imam 2 jakne, jedna je Dainese i nju koristim kada su temperature nize od 20 stepeni i na dugim putovanjima, dok je druga Spidi i ona je iskljucivo letnja, tj. od mesh (rupicastog) materijala, koji je izuzetno dobar pri visokim temperaturama. Tu jaknu ne osecam da imam, kada vozim vise od 40km/h, bez obzira da li je napolju 25 ili 35 stepeni. Prezadovoljan sam, tako da moja preporuka ide ,na visokim temperaturama, za jakne i pantalone napravljene od mesh materijala.
Sto se pantalona tice, imam Dainese sa termo postavom koju skidam kada je temperatura veca od 15 stepeni. Kada je temperatura veca od 30 stepeni, znojim se ali i malo dodam gas, pa nekako pregrmim... Ima i ovog sto je Charuga rekao, ne razmisljam puno o vrucini, gledam okolinu oko sebe, koncentrisem se na voznju i samim tim olaksam sebi putovanje... Makar dok ne kupim i pantalone sa 'rupicama'.
Sa rukavicama je isti slucaj, jedne kozne sa full protektorima za hladnije dane i duza putovanja, a druge su za toplije dane i grad, naravno od mesh materijala.
P.S. Ne postoji ljubav koja ne boli...