Jump to content

Moto Zajednica

PICASOO MZ

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3121
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: PICASOO MZ

  1. Resismo ja, Mihac i Acim da obidjemo Gornjoresavske predele...Napravismo u nedelju turu Svilajnac-Despotovac-Lisine, pa istim putem nazad za Svilajnac...cca 100-tinak lagano izvozenih km-a! Dogovaranje uz pivo... Prvo stajaliste je "Park maketa manastira" na izlazu iz Despotovca ka Beljanickim masivima... Druga destinacija, Lisine-odnosno predeo iznad vodopada Veliki Buk...konji parkirani da se malo napasu trave ... Jeee stigosmo... Da se ovekovecimo iznad Lisina-odnosno Velikog Buka... Neki su imali kondicije (a neki radni zadatak) da sidju podno vodopada, a neki su ostali goreeeee... Najzad smo resili da se malo i mi "napasemo" ... Mihca je konobarica (sto voli srebro) zaje*ala pa mu je donela neke mnogo mrsave ribe. Kaze: "Sveze, etiopijske pastrmke"... Nazad za Svilajnac, kroz Srpski "Rocky mauntain"... Neki su u steni trazili (ili davali) vodu... Sve u svemu lepo provedeno nedeljno popodne, vreme nam je islo na ruku nije bilo sunca a ni kise... P.S. Da znadete... samo vas gledam !!
  2. Negde u Gornjoj Resavi.. photo by:Acim75
  3. Kao sto sam i napomenuo u nekom od ranijih postova evo fotki kako izgleda auspuh od TS 250... Meni se odvalio ovaj drugi cilindar...Sta cu raditi sa njim jos uvek ne znam, mozda cu da jkratiti, mozda cu vratiti sve kako je bilo...
  4. E vala ako si...!!
  5. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Ovako "straga" slikan lepo izgleda, daj neku dnevnu pa malo detalje pa malo ti na njemu...Floyd-e Floyd-e potrudi se malo covece
  6. Jel' to da oni tebi daju 400 e, samo da ga uzmes... :D
  7. Svaka ti cast, vidi se da si uzivao i u nase ime ;D Vidi se da je fotograf sa nasih prostora...nigde bez zastitne maske :D
  8. Dobra ideja...
  9. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Nista ti ne verujemo ;D ...dokazi slikama ;D
  10. Znaci nista od licitacije... mala mi kaciga (ili mi je velika glava )
  11. Ucestvovao bih u licitaciji ali me interesuje: Za koji obim glave je velicina L ??? Pise li sto-god na postavi...?
  12. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Pa ti si stari Slovenec...odnosno tada si bio fantje ;D ;D
  13. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    U Svilajncu tehnicki za auto 1450 din...Mislim da je Mihac za magarence platio 1000 i 200-300 dinarjeva...!
  14. Ukoliko Vas ne mrzi da skidate prednji tocak (a ko ima i celjust) najbolje je da se povade stapovi, izvrnu naopacke i ulje garantovano iscuri, naravno povremeno treba sabijati stapove! Napred SAE 15-40 Pozadi SAE 30 E sad', novi amortizeri su od IZ-a nisu vise MZ-ovi, ovi IZ-ovi imaju drugacije prelive i mnogo "tolerantnije" ventile tako da se na njima bas lepo ponasa sa SAE 30...doduse moj MZ je u ovom izdanju vise "jednosed" ali se moja squo ne zali, meni opruge na sedistu odlicno "spiluju" tako da kada sam sam mogu i bez zadnjih amortizera Za MZ bih ti preporucio i napred i pozadi SAE 15-40, doduse ako osovine i ventili nisu mnogo propali moze i ATF mada ako je doslo do "trosenja" materijala u amortizerima ATF moze da bude "meko" a moze i da piski pored semeringa iako su novi semerinzi... Znas gde sam, svrni psi su vezani :D
  15. Nabavi si jedan, ali kupi dobar tj. skup. Ja sam kupio jedan za nekih 30-ak evri da se zove da imam stativ i bas je tako. Zove se da imam stativ. mnogo je osetljiv i nestabilan... Ovaj sto sam koristio pozajmio od prijatelja-on koristi za handycam...jes da je malko nestabilan ali ni moj aparatic nije tezak . Juce sam bio na terenu pa sam na trenutak "pozajmio" tripod od kolege snimatelja sa RTS-a...joooj razlike, na onom stalku mogao sam i da se popnem, ne bi me osetio
  16. U zdravlju se vozili pa cekamo i foto-izvestaje sa putopisa...!!
  17. ??? ???A sta ce ti akumulator od 12v na ES-a ? Deder opisi malo simptome pre crkavanja, sta se desava, kako radi motor...?
  18. Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekstra zub-e
  19. Jedan lepi primerak restauracije BMW-a sa svilajnackom moto skupa... Izvinjavam se ako je OF
  20. Sta kod tebe pise u saobracajnoj? Kod mene pise 150 kg...
  21. Ja bih ti savetovao da (ako imas sredstava) kupis drugi motor... Sve je ovo zalosno, a posebno "opomena da ne dizes buku" mislim je**te jel' su ovo jos uvek devedesete ili sta!?
  22. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Kad' porastem bicu tonac :D
  23. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Par MZ-osa sa svilajnackog bajka MZ ETZ 250 skracen radm, rezervoar od Jawe, sediste od NSU-a nadogradjene donje lucne cevi... MZ ES 150 MZ ES 175 MZ bobber i Crveno magarence
  24. Da se nadovezem na aupsuh... Razgovarao sam sa nekim ljudima koji su kratili auspuha, pa planiram moj (originalni od TS-a) da otvorim i skratim tako da ce biti slika i opisa posla uskoro!! BTW Super ti je MZ-a
  25. Opet iglicasti...!!!Lepo ja kazem-rednja!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja