Jump to content

Moto Zajednica

PICASOO MZ

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3121
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: PICASOO MZ

  1. .
  2. Kud' i pitah... :-\ :D
  3. Nase ili tudje fotke...?
  4. E vala svaka mu cast, i njemu i MZ-ejcu... Par slika za one kojinemaju vremena da otvaraju sajt... Photo by: magsd from http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=482073
  5. Da da obrtomer je mehanicki ide na osovinu kvacila...!
  6. Odlicna fotka-probaj kako ce ispasti BW!! "Balansero brothers" su EKSTRA !
  7. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Slike su vr' !! Zrele su za MZ kalendar, posebno prva!!
  8. Prvo proveri kakva ti je viljuska, pa ako je ona ucentrirana onda gledaj korman...moze se desiti da je korman kriv mada prvo proveri prednju viljusku. Zategni onaj sraf-tzv.holender koji zateze izduvnu granu za cilindar, ali prvo zagrej masinu pa ga onda natezi. Ako i posle dotezanja curi ulje i duva znaci da ti je potreban prstenasti duhtung koji tu ide a ima ga u Gaborovom katalogu!
  9. Ja bre ne znam sta se ovo desava sa ovim velikim pesnicama...Sto se u mom selu kaze "rednja" ??? ???
  10. Super je Djule ispao...!!
  11. PICASOO MZ

    JawaMania

    Ja sam kod mene oblozio to rebrasto crevo sto vuce vazduh za karb. unutrasnjom gumom od bicikla i jos uvek stoji...Ne ide tu "ziv" benzin slobodno je stavi! Sto se tice cepa za rezervoar, kao sto kaze Lijan unutrasnja guma se ne isplati ja sam cak stavljao onu od ribarskih cizama-pletenu ali se i ona "raskezi" kada se "napije" benzina... Najbolje je da se napravi kozni dihtung ili da se nadje tzv. tvrda guma koja ne "pije" benzin. 2 Golub Lepa Jaworka, skini one zmigavce pa pronadji neke koji se uklapaju u stariji izgled! Dva pitanja: -Da ti filter goriva mozda ne stoji naopako? -Jel' onaj auto u pozadini Simca 1100 TI ili Morris ?
  12. Pokisoh gledajuci je...odlicno!!
  13. Zverinjak, evo odgovora na tvoje pitanje o kvalitetu delova
  14. Lako se prevodi na Srpski (mislim da je negde na sajtu bio tekst...) THINK !!
  15. PICASOO MZ

    JawaMania

    Evo jedne lepe Jaworke...
  16. Koliko muka moze jedan mali delic da zada, pa to je neverovatno... Jos od MZ rostiljijade sam primetio da mi lampicu diname gasi u vecim obrtajima, aparat za zmigavce od ES-a nece da se probude kada su upaljena svetla, svirena nema snagu... Posumnjao sam na samu dinamu, na kablove koji vode u regler, na cetkice ali nista nisam uspeo da uradim. Kada motor radi na leru, pri vecem gasu trokira-kada se vozi nema trokiranja!?!? Nisam imao druge nego da "udavim" majstora Josku!! Joska me preko telefona ispitivao ja odgovarao i nakon par minuta razgovora "mag jednosmerne struje" je pronasao uzrok: otpornik koji stoji napaljenju!! Po pravilu bi trebalo da izmedju zica (obmotanih na valjku) treba da je izolacija u vidu nekog papira. Medjutim kod mene je taj izolator propao, zice su se dodirivale a i izgubile su lak kojim su bile premazane. Na svu srecu imao sam jedan stari otpornik koji je posluzio kao prva pomoc dok ne kupim u prodavnici elektronskih delova nov otpornik koji mi je Joska preporucio... Kupio-postavio-kresnuo bobber-a i sve kao sto je i pre bilo, cak mi se cini da svirena jace sviri :D Jos jednom SVAKA CAST JOSKA i izvini za dosadjivanje
  17. Ista muka kao i kod MZ-ea... Sta je ovo, krenulo nesto sve po velikim pesnicama!! Bas pre neki dan pricam sa MZ-eom na njegovu muku koju je imao sa "magarencetom". Rece mi da mu je majstor Bokilic napomenuo da je njegov stari bolcni kvalitetniji od ovog sto je kupio... E sada, postavlja se pitanje gde pronaci kvalitetne delove...? Srecno sa popravkom!
  18. Nista lepse nego vratiti nekog "dedu" ponovo na put...! Bravo!! Moja sugestija ti je da poslusas Lalajka P.S.Klip od MZ-a takodje ima tri karike !
  19. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Super ce ispasti i ako ga restauriras! Deder, poslikaj malo taj princip "mazanja" hroma...slikaj pre i posle pa postavi negde citav postupak...!
  20. Sta znaci "ustinuo"? Blokirao...?
  21. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    ??? ??? Kakva svinjska mast...u cemu je fazon? Ima l' kojih slika tog auspuha?
  22. PICASOO MZ

    Macro

    Izgleda ipak da su Poljaci (http://polandpoland.com/dabroszyn.html) P.S. Przepraszamy za OF ;D
  23. MZ Red star - Silver star 500 ccm 34 konja 5 brzina jedan cilindar 1992-1997
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja