-
Broj tema i poruka
508 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: vladmoll
-
Joseph B.je srecni dobitnik. Evo razresenja moje misterije, bar mislim. Razgledajuci na sve moguce nacine tocak i sl. ukapirao sam da kad pogledam odstojanje bandasa ili gume od rama zadnje viljuske i to prednji deo tocka blizi motoru, sa jedne i sa druge strane vidim da odstojanje nije isto. Pogledam zareze na viljusci koji odredjuju odstojanje i centriranje tocka i sve je ok. Onda opet malo bolje pogledam i vidim da su neki zarezi skriveni ispod one metalne podloske sa jednim zarezom i ukapiram da mi je tocak pomeren za citav zarez vise. To je objasnilo i zujanje i lose ispravljanje motora iz desne krivine. E sad podesim ja to kako treba (zareze na viljusci), ali djavola, tocak kad pogledam prednji deo u odnosu na viljusku i to vrh viljuske opet nije isto odstojanje leve strane i desne strane. Po mojoj logici bi trebao da gledam tocak u odnosu na zadnju viljusku a ne zareze na motoru. Sada mi je tocak u odnosu na viljusku precizan ali zarezi se razlikuju za pola jednog zareza. Bilo kako bilo zujenje je smanjeno ali i dalje postoji, mozda sam i lanac ostetio pa se on cuje, ako nista bar sam ukapirao o cemu se radi. Interesuje me jedna stvar kako da znam sta je pravi centar tocka kako prednjeg tako i zadnjeg jer mi se cini da i prednji tocak nije u centru sudeci po onom metalu koji drzi prednji blatobran. Predpostavljam da se prednji tocak ne moze centrirati i ako nesto nije u redu onda je to srednji bolcn ili sraf koji prolazi kroz tocak. Da li sam u pravu! Ako imas ideju kako na neki nacin da odredim sta je pravi centar zadnjeg tocka pisi mi!
-
Hvala svima na misljenju ali sumnjam da ce mi neki majstor pomoci, sobzirom da ga ovde u krugu od 200km nema nigde jer sam ja u Budvi. Ali planiram da ukoliko ne pronadjem ovo jebeno zujanje koje lici na trljanje lanca od neki metal , posetim psihijatra, mozda je to samo u mojoj glavi i usima, ali kad bolje razmislim ja kad raspizdim na 5-7000 obrtaja necujem nista sem vetra i tad nema kvara Ziveli ;D
-
Lanac sam uredno zategao i ima hod od 3.5cm. Pre puta sam ga podmazao, kao i posle. Znaci cuje se zujanje kad ga vozim i na leru ugasenog onako polako. Naravno kad dodam gas i ubrzam vise se cuje. Inace lanac i lancanike sam kupio u Guevari a lanac je DID X ring. Uredno sam ga mazao i prao naftom. Kad kazem prao naftom mislim da sam ga prskao naftom onda ga prebrisem krpom i operem vodom, i kad se osusi ja dodam sprej, a koristim selov beli i on drzi dobro. Ukupno sam presao oko 2000km sa ovim novim lancem. Da li ja negde gresim ili sta!
-
Imam jedan problem, da li sam glup ili sta. Stari lanac je posle pranja poceo cudno da se cuje i da ZUJI ALI BUCNO narocito kad oduzmem gas u pokretu. Tako odlucim da kupim drugi lanac iako nisam bio siguran da li je on u pitanju. Na svu moju radost kad sam stavio novi za cudo on se nista ne cuje i radi ko bog. E upravo prevalih put u cugu od nekih 500 km do cg, i malo me i kisa uz put pratila pa se i lanac posusio. I naravno poceo da se isto cuje. jA ga podmazao ali nista. Da li je moguce da ne znam kako se to radi. Imam sprej, i uvek podmazujem samo unutrasnju stranu lanca. Da li treba i spoljnju, i sta da uradim da ga vratim u normalu na se necuje vise. Thanks
-
-
Pozdrav adv. Vladmoll
-
Pazi sad, ono sto sam mislio da je benz pumpa , e nije, to je slavina i to obicna, a sto je na njoj rupica i kako vakum crevo vuce gorivo i kako to funkcionise pojma nemam. Mrzelo me da previse razmisljam o tome pa sam narucio drugu nije skupa oko 1000 din. Samo se nadam da je to u pitanju!
-
Na to sam i ja pomislio , ali ko velim ma nije ova rupica bez nekog smisla, ima tu nesto vise od igre!
-
Moje licno misljenje je da svaka kuca treba da ima bar jedan motor, pa cime covek da se zanima u slobodno vreme! E ja sam se malo zajebao, ja ih imam dva, tako da ja nikad nemam slobodnog vremena, a kad ga imam u pauzama kad isti rade i ferceraju onda se vozim i kad mu dam malo po gasu kazem sebi jes skupo al je i dobro i tako sve u krug, dok nam zivot neprodje, ali se bar necemo voditi na spisku zivih vec ce mo to stvarno i biti! poz
-
Ova godina mi je crna za tehniku i mehaniku! Vidim moj skuter trosi ko ninja kad imam sta i da vidim .Na bez. pumpi ima jedna mala rupica od 2 mm na bocnoj strani i kad skuter upalim i on radi sve je uredu, ali kad isti ugasim posle 1-2 sec. iz te rupice izadje omanja kolicina benzina. STA JE TO! Da li to moze da se opravi ili moram da kupin novu bez pumpu. Thanks
-
Potreban mi je tenzioner lanca za kawasaki kle 500 i to onaj sa zupcastom letvom! Polovan naravno! NOV JE KOD NAS OKO 110E ali se moze naci preko za 75 e. Pa da jebe me i to ruzno ovaj lanac, malo lupa i sl. I menjao sam ga i prvih 1000 km. nije se culo nista i evo sad opet pocinje, a lepo mi je rekao moj majstor da stavim drugi sa zupcastom letvom. E ako ko ima neka se javi i ostavi tel. jer se spremam za put oviju dana Thanks
-
Pozdrav Jeco! Nego, slika je super , jos ako si teska circa 50 tak kg, javi pa kad dolazim u tvoj kraj, a cesto navracam, mozemo se provozati , popiti kafu i sl. ;D
-
Pozdrav, Kawa versys je cool, ali pravi street, sasvim ok. Cena mu je jaca strana.
-
Dobrodosao. Da li te ima na adventureru ili mi se cini!
-
Sobzirom da nisam bio do sada na Palicu, pitam se ideli ko u tom pravcu sa ibarske magistrale, kako bih se ja iz Valjeva mogao prikljuciti. Nije red da idem sam, a i lepse je u grupi. Ako neko ide i zainteresovan za zajednicku voznju nek mi sibne mob radi dogovora. pozdrav
-
Pozdrav Valjevac, ako ides na medvednik,povlen, maljen, taru i sl. javi se pa da idemo zajedno
-
Na koliko kilometara bi trebalo menjati lamelu pri normalnom koriscenju kod enduro motora, zajedno sa ostalim propratnim delovima kao sto je korpa druk lager i td. Ako neko ima iskustvo bilo bi od koristi, kao i koji su prvi znaci na radu motora koji bi ukazali na ovaj problem. Hvala!
-
Pozdrav, sta ima u Rijeci. Uskoro lepo vreme voznja pored rive, devojcice se razgolite a ti...e sto ti je zivot.
-
Pozdrav, ako vamo dolazis javi se pa idemo na neku voznjicu. ;D
-
Portosnja goriva kod motora je vise nego jasna. Razni faktori uticu na to a najvise od broja obrtaja pri voznji. E, a da li mi neko moze objasniti kako je to moguce da motor koji ima oko 200 kg i jednim konjem vise sa prosecno 80-100 kg tezinom, trosi kao i kola koja su u proseku od 1000-1500 kg od 1100-2000cc. Ocemu se tu radi?
-
-
Da li mi ko moze reci nesto o ovoj firmi i o ovom modelu motora. Negde sam procitao oda ima Minarelijev(ili sl.) motor ako se nevaram to je aprilija od 125cc. Prodavac kaze da ima i brembo kocnice. Cena je vrlo privlacna( 2000 eura) sem ukoliko se neradi o nekoj koneskoj replici. Naravno cena je snizena zbog sajma pa mi je hitno potrebna pomoc dok cena jos traje. Pozdrav!
-
-
Sorry, zbog slova T(Revolution), zatezac mi se uopste ne cini losim resenjem, moj kako kazes moze da se popusti i u drugu stranu, sto po meni nije lose, jer ako ga pretegnes nemoras vaditi seo spaner da bi ga otpustio, vec ga samo prosto otpustis na srafu, a inace moj radi!
-
Nije mi potreban dino sistem jer standard za kle je 36kw ali su fabricki izbacili modele od 25 i 19kw zbog porosnje.Tako da samo treba sve vratiti u predjasnje stanje a mislim da to nije preterano skupo. Nego revolucion rece da kod njega verovatno u BG rade promenu lanca za 60 eura. GDE! Hvala
