Jump to content

Moto Zajednica

Rade koenig

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1098
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Rade koenig

  1. Ovako posle nekoliko meseci voznje ja ne mogu nikako da se naviknem na transalp. Eto molim vas da mi kazete da li je moguce da je normalno da motor ima 3.246 zvukova od kojih se 2.345 menja svakodnevno. Cuje se lanancanik prednji a nov i nov osigurac. Sredio sam karburator sad ide kao mecava ali izludeh od zvukova, ulivaju mi osecaj nesigurnosti. Nemam hrabrost sa njime krenuti dalje od 50km od kuce. Kako stvari stoje uskoro cu zakaciti snimak kako ga lomim macolom celog svaki delic ( jedan auto tako prosao) jer kad me jebe nesto sto sam ljucki platio i to bez cenkanja onda se odlucim slomiti materiju pre nego predhodnog vlasnika... Moram probati neciji transalp 650 da vidim da li je isto sranje kao i moj. Eto hebo me pas i hebeni transalp. Vozio sam hebenog kineza od 250ccm i nije imao milion zvukova i struganja. Kad budes imao dobri @Arakis vremena da probas ovo moje govno od motora da vidis da li je moj problem ili su svi takva tandrkala ako jesu ide na oglas. Sve sam izmenio i uradio kazu u top stanju. Sta u top stanju crko dabogda sa sve top stanjem... Ili sam se razmazio sa diverziom 900 i cbr 1000f pre njag kpji su bili kao pticice osim zvuka auspuha - fabrickog ni jedan jedini drugi zvuk... @Dale_KG @Sveta 5.
  2. Drugari, kupih mitas 120/90 17 i sad koja unutrasnja ide dimenzija bas fabricka i gde je kupiti?
  3. Interesuju me bocni nosaci i koferi
  4. Kao sto pise u naslovu kupio bi centralni stender za TA 650
  5. I ja mislim to. Moram da se pozabavim sa njima, koliko prekisutra ako @bokilic ima mesta eto me
  6. Uspesno me vratio kuci. Sipao lose gorivo u cg, krenuo u 07 jutros sad stigoh. Sve vreme stuca, trza i kao na 1 klip da je radio dok nisam istrosio svo to felericno gorivo i sad na milos velikom ga zgazim svih 140km/h sto mu je i maksimum ni km preko nece i evo ga sad radi ok. Potrosnja oko 9 sve vreme
  7. Cao braco motoric me uspesno dovezao. Sve ok. PITANJE: Prilikom voznje uocio sam u pocetku cudan rad nema sanse da je to normalno, knegle i tako neki zvuk kao kad auto radi na 3 cilindra. E sad posle nekog vremena kao da se preporodi motor ide neverovatno dobro, ubrzava bas lepo. Nabaci mi osmeh na lice a onda opet krene kao da se muci, ide ob ali bas onako oseti se razlika. Sta moze da bude uzrok? Nekako sumnjam ali na karbjrator da proguta i krene ili na steuju kao da izljuci npr 1 svecicu i posto on ima 4 i dalje ide fino ali ne kako treba to jest kako je isao sinoc u par navrata sve dok ga ne ugasim i kad ga upalim opet ide losije sat vremena pa opet se probudi…
  8. USPEO SAM Iskopao sam cetvrtog vlasnika unazad i nasao papire. Uradjen tehnicki sve po ps-u 2013gpd uvezen ne treba ams uverenje samo ova carinska deklaracija. Krecem za sat vremena na put. E sad sam mnogo srecan, e tako
  9. Upravo to meni traze sve
  10. Bio sam drug na 4 , prebacujem sa Kš na Bg i zato proveravaju svi valjda
  11. Pouzdan svuda osim na tehnockom. Nista od mog puta. Poludeo sam ….
  12. Ili predhodnog vlasnika, dvoumim se jos…
  13. moja sincina ima A 0,5 eto problema, odem danas da ga registrujem i nije uradjen AmS i nema carinsku deklaraciju od 2016god registrivan normalno meni danas to traze. Izboscu se nozem najverovatnije
  14. Zategnut sraf na volanu, ono sto mi je rekao cika Rajko @Arakis , sada volan nema lufta ni milimetar… izbegnuta popravka od 15.000din promenjen mali lancanik i osigurac na istom. Uradjen mali servis. Ponasanje motora totalno drugacije. Trzanja resena sa jednom NGK kapom na kablu, ona sto ide na svecicu… zbir 85eur… Dakle cika Caki cista legenda i posteni gospodin! Sledece sto planiram je da oteran motorin da mi @bokilic odradi karburatore da budu tip top, sad mnogo lepo radi samo potrosnja i dalje malo jaca od drugih… i da mi @seba011 odradi bocne nosace kofera da ne nosam vise kozne bocne nego da nabacim na moju matorkicu plasticne ( ostali mi od pede tek) naravno i gume me cekaju… Danas sa mojom dragom testiramo magarence na prvu duzu voznju, idemo u Crnu Goru. Javljam utiske i kako se ponasao , nadam se najboljem
  15. Ljudi moram da iskoristim da se zahvalim nasem druagaru @RankoBg87 koji mi je pomogao i od gotovo unustenog osiguraca napravio nov! Veliko hvala!!!
  16. Hvala na odgovoru. Skinucu sve pa cu videti kako ce to funkcionisati.
  17. Porucio san novi zubcanik ako ne resim problem cujemo se da napravimo ako si u mogucnosti
  18. Kod mene primecujem da u ovi zubici na podlosci kroz koju prolaze srafovi pojedeni
  19. Evo ga moj problem
  20. Ego ga moj zupcanik rekoste da deluje ok, ali zbog ovog kretanja izaziva uzasan zvuk
  21. Gledajte ovu lepotu
  22. Ajde u sklopu ove teme da postavim pitanje. Cuo mi se uzasan zvuk prednjem lancaniku skinem plastiku i imam sta da vidim. Neki Debil- jedini izraz je vezao zicu jer mu lancanik prednji ima lufta i pomera se levo desno po osovini. Da li fali neki deo, tipa neka podloska sa unutrasnje strane ili neki zeger ili sta pa ima to pomeranje od motora pa vamo kao kad bi skidao lancanik sigurno 5mm…
  23. Verujem da nije normalno!?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja