Jump to content

Moto Zajednica

Rade koenig

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1098
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Rade koenig

  1. O tome i pricam a ti si institucija. Svi znaju da su za tebe karburatori decija igra a opet ne deres i ne izivljavas se
  2. kod gradske bolnice je majstor. Isti posao drugi majstor u zarkovu- upola manji. Strasno koji bezobrazluk sa nuklearnim fizicarima. Ma samo im treba slati inspekcije i zatvarati bezobraznike koji cine da ti se smuci moto svet! Sad ce se nadje majka tereza da objasni da tebe niko ne tera da ides itd... E zato ih i treba zatvarati zato sto jedni druge vuku i onda su svi na kraju isti. Pazi ruke za zamenu semeringa na vilama 12.000din a na drugom mestu 50eur. Ej ocisti i nasteluje 2 karburatora 24.000. Sreca nisam otisao pa da bude lako ce mo pa na kraju da je rekao cifru...
  3. Pa ovo je surenje….. Pa mi smo stvarno zemlja ekonomski tigar… cistenje i vakumiranje karburatora lezaj volana servis semerinzi i ulje u viljuskama 600eur ma bezi bre bezobrazluk!
  4. Sta kazete, kozne ili plasticne bocne
  5. Vidi se na fotografijama. Dakle na spoju izmedju “topa” i ostatka aupuha nemam ovu selnu i dihtung
  6. Prelep
  7. Nemam imam fabricki ali je na spoju sa onom kockom dole od auspuha pukla ona diht traka ili sta je i tu prdi odnosno bas se oseca vazduh da izlazi zato mi mozda i trosi 7-8
  8. Hvala mozda naidje polovan povoljnije
  9. Kao sto pise u nazivu potrebno su mj bocbu bosaci kofera za TA 650. Kao i svakakva dodatna optema ako ko ima
  10. Zaboravih reci da u tim obrtajima u kojima ima knedlu kad npr vozim 3500obrtaja i pustim gas cufka na auspuhu ne dodje do detonacije ali onako cuje se . Trosi mi bar 7l na 100km opustenom voznjom ne gasiram nikad otvlreni put mi je 110km/h
  11. 4 svecice haos. moram da ulozim malo u njega da bih bio opusten. jel to pricamo o zupcaniku ili toj osovini?
  12. sobzirom da sam prvi put vlasnik TA zanima me na sta da obratim paznjun u smislu nekih mana? nesto san na netu gledao da nosac malog lancanika se pojede oni nutovi.
  13. Oket. Hvala drugari na odgovorima ! Znaci mi. Sta sam takodje prometio na 3000obrtaja prilikom voznje knedle. Preko 4000 nista sve pre toga ima .
  14. Upravo sam skontao mereci prema manuelu odnosno kako je ovde pisano ispravljen i samo se ubode merac bez srafljenja da sam imao oko 200ml viska ulja. izvadioi sam i sad je na skoro maksimumu. Verujem da je tu popustilo oko svecice zbog viska ulja i da je dobro sto je tu popustilo nego na nekom dihtungu. Na kablu te svecice gledajucio u odnosu na drugu stanu nema onog lima ili zicice koja stegne vrh svecice zato mi i jeste tako labav kablic . ubio sam mal tanke bakarne zice i vratio sad je bas stabilno i cvrsto. Hvala na odgovoru
  15. Upravo videh da se pojavljuje mast- ulje na svecici. Ma da taj kabl ba svecici he bas bas labav. I zanima me da li ove cevcice sve treba da budu ocepljene, posto na jednoj ima rekao bih fabricki cep ali to crevo je probuseno. Ni iz jednog nista ne curi
  16. Verujem da bi ciscenje i vakumiranje sigurno doprinelo boljem radu. Ideja kod koga? Da li ti to mozes rajko?
  17. Predhodni posto je bag, slucajno citirso i neda mi da obrisem. SAMO DA SE PRIJAVIM u grupu. Upravo kupio Transalp 650 2007god. Dobar lep, ono sto primecujem kao manu. U leru osciliraju obrtaji kad je vruc, auspuh progoreo na spoju sa donjim loncem i luft u kormanu prilikom kocenja naglijeg nako skljocne. Ovako divno ide i milina ga je voziti
  18. Aliexpres
  19. Ajde malo da ozivim temu. Uzeh majesty 250 dx 1999 god inace meni treci po redu majesty. Jos 2013god smo caskali o prvom na ovom forumu. Juce registrivao i danas koliko vidim krece voznja. Odusevljenje da jedan skuter star 25godina tako dobro i dalje se drzi i dalje radi kao sat. Neverovatna masina! aj sad jedno pitanje. Koliko grama rolnice staviti. Ne bitno ubrzanje bitna mi je putna brzina sto veca. Kad sam otvorio pogon, nisu imale gram masti na sebi, da li staviti mast po njima?
  20. Kao sto pise u naslovu, kupio bih nosac kofera za yamahu Majesti 250 prvi model do 2001god Takodje bih uzeo i plastiku koja pokriva akomulator.
  21. Sa da opasno utice otpor vetra
  22. Pa i nije, ako si napisao da ti sad ide 90 a moj ide maks 114 to mu dodje tako, mozda malo vise od 10 %
  23. Apsolutno osim fara identican motor. I eto ako je efi jedina razlika znacajnija. Sa srecom voznja !
  24. Plan uzeti prednji 15 zadnji 40 ili cak i 36 ako ima, evo i koliko bi sebpovecala krajnja brzina
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja