Jump to content

Moto Zajednica

ZEMZEM

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3036
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: ZEMZEM

  1. Nije nas zaustavio zbog toga, nego bila kontrola dokumenata pa ga ja pitao za to, usput.
  2. @zaludan Ne znam meni je pandur rekao ako vozilo na sebi ima nalepnicu P mora da se vozi sporije od maksimalno dozvoljene brzine. Naravno niko to verovatno ne kontroliše. Moguće da je moja greška za onih 10km manje, bilo to pre 2,5 godina. Verovatno sam ja 10% zamenio za 10km.
  3. Početnik mora da vozi 10km sporije od znaka. Čak i ja sa punom kategorijom ako vozim vozilo sa nalepnicom P moram voziti 10km sporije. Znam to jer mi je klinac prošle godine kurtalisao probnu. Mada sam masu puta sretao ljude koji u gradu voze i 20-30km/h dok bulje u mobilni.
  4. Imam lančugu ONGUARD, katanac može da posluži i kao disk lock. Koristim ga kad idem na put od više dana, mada uvek bukiram smeštaj sa sigurnim parkingom. Kupih prošle godine u Barelu disk lock Oksford sa alarmom. Upotrebio ga par puta. Njega koristim za skuter po gradu, mada ga nikad ne ostavljam dugo samog. Uvek gledam da parkiram na prometnom mestu.
  5. Evo kod mene u kraju T raskrsnica, oni koji idu pravo imaju trougao. Juče i prekjuče prolazio pešaka i oba puta vidim devojka u kolima ladno vozi pravo ni da proba da uspori i seče ove koje treba da propusti. Verovatno misli idem pravo - ja imam prednost. Ko zna koliko takvih u toku dana uradi ovo isto.
  6. ZEMZEM

    Hrana!

    Nisam dugo svraćao kod poštara, najčešće zabodem u Orahov hlad.
  7. @zaludan nije iz srednje, iz krajnje desne. Povodom davanja lažne izjave, pre neki dan pričam sa jednim bajkerom koji ima sad problem. Na auto putu, lik koji nije hteo da duva a kad su mu izvadili krv imao 1,2 promila, skrene u njegovu traku iznenada, bez migavca i iseče ga. Pad sa motora, samo materijalna šteta i oprema stradala. Srećom nije išao brzo jer se spremao za isključenje. Na sudu uz asistenciju advokata izjavio da je motor vozio preko 150 i da mu je on uleteo. Presudili loše po kolegu i sad je angažovao dobrog advokata i ćeraće se dalje.
  8. Ja sam kod mene ovako montirao, testirao i bolje nego na vrhu kacige. Lakše mi za rukovanje.
  9. Silkolene Pro 4 Poslednje tri zamene, nemam zamerke prezadovoljan. Probao i Ipone katanu, posle sam nekoliko sezona vozio Motul 7100 i na kraju probao Silkolene Pro 4. Dosta jeftiniji od Motula a isto tako dobro ulje, pre neki dan litru platio oko 1,300 din.
  10. Evo juče montirao Cobru, lako za montažu. Imam jednu dilemu. U uputstvu, na slici, stoji da kapaljka treba da kane ulje direktno na lanac - pre lančanika, uz ivicu lanca tj na sam kraj rolera. Meni je to nesigurno jer lanac ide gore dole tokom vožnje i može da zakači kapaljku i možda da je malo pomeri. Ja sam je namestio uz lančanik tako da se ulje na njega prvo slije a onda centrifufa ga navuče na lanac.
  11. Ti zakrivljeni nosači su za Kapa kofere od 33l. Ja imam takvu kombinaciju na mojoj Suzani.
  12. Hvala bogu pa ubedih ženu da joj i ponedeljak bude neradni dan, unazad jedno 4 godine. Tako da često ponedeljkom bude dan za vožnju. I ja isto preferiram više radni dan nego nedelju, pogotovu na ovim popularnim race rutama u okolini Beograda.
  13. Ja imam ove Kapa 33, prezadovoljan. Izbor pao na njih isljučivo zbog estetike. Znam da su manji od ostalih ali mi na motoru mnogo lepše stoje nego oni veći i kabastiji. Žrtvovao sam kapacitet radi estetike.
  14. Trenutno testiram Dunlop Roadsmart 3. Odlična guma, po meni, za prvih 10K km prezadovoljan.
  15. Auuu, Nikola moj čovek, tako sam ja pre XX godina stao na Kelebiji i pružam pasoš. Pandur mi kroz osmeh kaže - Dobro veče Dragana , gde putujemo. Sve mi je bilo jasno. Znajući mama Slavicu nije mi čudno. Veliki pozdrav za vas dvojicu i očekujem super putopis.
  16. Svraćam ja često u Glumac, prelep ambijent unutra i dobra klopa.
  17. Ja vozim bar 10kmh manje od dozvoljenog, za svaki slučaj. Razmišljam možda mi cajger nije u redu i laže pa da me ne uhvata a i manje troši motor.
  18. I meni se sviđa Honda ali imam averziju oko reglera, jedino to.
  19. Zato i nemam neku preteranu želju za zamenom. Znam da će doći uskoro i taj dan i nisam pametan šta uzeti. Novo ili opet polovno. Sad me drži varijanta 1250 sa ABS-om ali otom potom.
  20. E, da sad se setih, kupio sam na Aliju i one šrafiće što se zavrću u gumu. Stoje zajedno u setu sa glistama. Dve veličine po 5kom. ili 10 sad zaboravih. Mislim da je dobra stvar za manju rupicu, imaju na sebi nešto rekao bih da je neka vrsta lepka.
  21. Meni sa običnim svećicama pali na pola ključa što kažu, ako bude zezao skidam i vraćam 8.
  22. Hvala na brzom odgovoru. Meni je sad neki zeleni, zaboravio koji je g11 ili g12. Znam da ga je majstor kupio u moto radnji. Menjao sam antifriz na kolima milion puta ali motor sam uvek platio u servisu zbog te komplikovane procedure. Mislio sam da isperem sistem pre sipanja novog. Samo nisam bio siguran kako da ispustim sav stari antifriz. Ja motor i vozim na duže relacije, minimum 300km. po gradu zujim skuterom. Znači mogu da stavim ove CR9E Ovo za prelivnu znam da se neće sama isprazniti već je ja moram isprazniti.
  23. Pozdrav, čekam još malo da se stabilizuje vreme i krećem u akciju. Za ovu sezonu, pored motornog ulja i filtera, menjam i : antifriz ulje u kočnicma i kvačilu akumulator ugrađujem Kobra podmazivač menjam svećice - iridijum filter vazduha. Imam par pitanja koja me muče. 1. Vezano za ispuštanje antifriza, video sam da ga ispuštaju na donjem crevu pre pumpe i na onom šrafu za ispuštanje na pumpi. Da li tako izađe sva tečnost ili ima neka još caka? Kako najbolje odzračiti sistem na kraju? 2. Imam nove iridijumske CR9E a standardne su CR8E. U servisnoj stoji da su ove moje CR9E ukoliko postoji mogućnost pregrevanja svećice. Ja većinom vozim leti kad je toplo pa pitam da li da stavim ove moje 9, kad ih već imam, da ne bude nekih problema u vožnji. Po meni mogu ali nisam siguran 100%.
  24. Ja ove godine najverovatnije preskačem, bio prošle i razočarao se.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja