Jump to content

Moto Zajednica

ZEMZEM

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3036
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: ZEMZEM

  1. U okviru kućnog budžeta i prema želji da uzmem motor iz ove grupe ponovih se sa GSX 650F, lomio sam se između Stroma 650,jedno vreme razmatrao i TDM900. Nekako me povuklo 4 cilindra, za to mogu da zahvalim Bokiliću i mislim da sam uzeo ono što mi i odgovara tj u potpunosti sam zadovoljan sa onim šta sam dobio za uloženo. Jedino što planiram na zimu je prerada sedišta kod Bobana, supruga zahteva a što se mene tiče meni i fabrički odgovara i MRA vizir - ako se pokazao dobar za putovanja.
  2. Daj bože da nisu bili lopovi u ukradenom autu. Pa lepo da se nađe ta cvećka i da mu se DEBELOOO naplati sve što se može naplatiti. Kako on može da nađe advokata tako mogu i ovi što su nastradali pa da se vidi kako će proći. Skoči mi pritisak 150% kad pročitam ovako nešto, ne mogu da verujem da ima takve stoke koja može ovako nešto da uradi sve više i više. Kao da se reprodukuju i svakim danom ih ma sve više . Povređenima želim što brži oporavak a ovom moronu sve najgore što može da ga snađe.
  3. Čim uvatim vreme od nedelje gledaću da se provozam do tebe
  4. samo da ti mahnem i poželim sve najbolje. Gledaću ovih dana kad se iskobeljam od majstora po kući da skoknem do tebe nikako na tu stranu da vozim, sve smo išli uzbrdo nizbrdo nikako neće motor među kukuruze i na ravno Pozzz
  5. Proveri da li je svećica suva posle tolikog verglanja. Probaj da je zameniš ako ne baca varnicu. Meni je juče u toku vožnje popustila lula i sišao kabl sa svećice i ugasi mi se na sred ulice i kao što gore rekoše proveri da li dolazi gorivo od rezervoara. To su ti 2 stvari koje ja prvo gledam ako me zeza palenje pa ako je to ispravno idem dalje.
  6. Po meni lepše je svaki za sebe i detaljno i sa puno slika i informacija a ovaj što je započet kao zbir svih putovanja - može i to paralelno sa ovim pojedinačnim ali samo u kraćoj formi sa manje slika i teksta da se vidi gde se sve putovalo u jednoj sezoni. Recimo kao neka retroperspektiva protekle sezone. Uglavnom kako god ja uživam u slikama i tekstovima i maštam da se jednog dana vreme i finansije + zdravlje poklope
  7. Ima njihova radnja kod mene u Zemunu, Bežanijska ulica. Ne znam tačno koji broj kad uđeš u nju, jednosmerna je, ta radnja je sa desne strane jedno 100m pre semafora. Mislim da se prođe pekara Petrović. Ja baš gledao pre neki dan i mislim da je komplet bio oko 1900 din.
  8. Ja ispod guma skutera stavim stiropor iako je u garaži, za motor imam štender.
  9. Slike skoro ko poštanska markica
  10. Ja sam slobodan u nedelju,99%, pa ako nešto bude javite da
  11. http://static.kupind...a_O_8062877.jpg jedna od slika
  12. To ti je najpametnija odluka - ako hoćeš da sačuvaš pare tj prodaj ga u fabričkom stanju, dodaj još keša i kupi nešto bolje
  13. Bio sam na dlaku od toga prošlu sezonu da krenem da radim moj skut ali sam malo razmislio i odustao jer je takođe 4t. Probao sam skutere koji su tunirani i znam kako idu, neki su bili zlo i dizali se na zadnji točak očas posla ako se opustiš, nisam budžio lično skuter jer sam odustao ali sam sam sve svoje motore popravljao od srednje škole a to je bilo 80 tih prošlog veka. Jedno znam, jer su mi to rekli ljudi koji rade skutere, da 4t skuter ne može ni blizu da se nabudži kao 2t i da je ulaganje u 4t maltene bacanje para. Jedino ako neko ima para viška pa to da odradi sebi za dušu. Te pare uložene u to se nikad ne vraćaju - jedino sebi da priuštiš neko zadovoljstvo. Ovo se odnosi na koliko-toliko pravi tuning a ne tuning sa kineskim delovima za 100E. Ja takav nisam želeo da uradim ko hoće nek radi svako za svoje pare može šta hoće. A možda si i ti u pravu - ovi koji su me savetovali i podelili svoje dugogodišnje iskustvo u radu sa skuterima sa mnom možda i neznaju nešto što ti znaš. Pozzz više neću pisti na ovu temu jer očigledno nešto nisam dobro naučio.
  14. Imao sam u planu to da radim na mom skuteru i raspitivao se kod ljudi koji se tim bave i dobio savet da se 4t mašina ne isplati budžiti jer za to što uložiš ne dobijaš mnogo. Efekat je pravi na 2t skuterima. I na kraju ja sam hteo da u tuning mog skutera uteram bar 300-400E tj da ne radim sa najjeftinijim delovima već sa delovima koji vrede i imaju kvalitet. Posle mojih saznanja i saveta na raznim forumima sam odustao od te ideje jer sam uvideo da bi i ta cifra bila kratka a ne bih dobio adekvatno povećanje snage i brzine bar malo srazmerno uloženom novcu. E sad da ti je uzbrdo išao 3x bolje - smanji malo kume.
  15. Svaka čast i samo napred, sinoć ja i žena zajedno čitamo ovu temu i iskreno se zabrinuh kad sam video onoliku pauzu od tvog poslednjeg posta u ovoj temi. sad vidim da je sve u redu - sve najbolje i samo napred sa pisnjem - čekamo nastavak
  16. Koliko vidim napisao si da je to 4t, da je cvaja u pitanju pa i da uložiš pare i da dobiješ razliku ali za 4t skutere je malo poboljšanje u odnosu na staro A i da mu staviš samo kit i varijator nećeš puno dobiti, sa auspuhom takođe jer je to 4t mašina. Auspuh ima smisla samo na cvajama ali uz njega ide i zamena termo grupe, veći karburator i dizne, filter vazduha, varijator, kvačilo, prenos i još par stvari a sve to treba da bude uštelovano jedno sa drugim da bi to imalo smisla i išlo kako treba, naravno potrošnja je igra bez granica.
  17. Bio u Sisevcu krajem avgusta i prenoćili. Po meni extra mesto da se odmoriš i napuniš baterije ali je malo zavučeno tj ima onih 6km lošeg puta do restorana/motela tj bazena. Mi se isto kupali do kasno u noć. Nas je mrzelo da se vozikamo i obilazimo okolinu samo zbog tog lošeg puta tako da smo ostali tu i iskupali se i naodmarali se za sve pare. U povratku smo svratili i obišli manastir Ravanica. Apartman za nas četvoro smo platili, koliko se sećam, 5,600 din. imaju i sobe koje su sigurno jeftinije po osobi nego apartman. Po meni ovo mesto je više da dođeš na max 2 noćenja iskuliraš i opustiš se uz termalnu vodu i u povratku nešto još obiđeš i gas kući. Mi smo hteli da se vraćamo preko Topole i Rudnika i da svratimo do Oplenca ali smo se zadržali na bazenu i kasnije krenuli pa je to otpalo.
  18. Rado bih odvozao turu ali u nedelju imam svadbu tako da mi je ovaj vikend propao, planirao sam danas i sutra nešto da iskombinujem ali mi ovo vreme sa kišicom pokvarilo planove.
  19. Tata, da uljetim sad - Ne još sine Tata, da uljetim sad - Ne još sine Tata, da uljetim sad - Uljeti sine sad je vreme KIIIIIKIRIKIIIIII, SEMENKE ZANIMACIJA, NAVALI NARODE
  20. Ni moj komentar nije objavljen
  21. Ovo 0 alkohola jedino će doći dobro pandurima da ih častiš. Evo i ovde na forumu su ljudi naveli koja pića ili hrana mogu da ostave trag alkohola u krvi koji će pokazati trag alkohola a biće to jako mala količina i čika plavi se odmah obraduje. Jeste sad će neko reći možemo da tražimo da vadimo krv i proverimo ali ko će da se sad zeza sa tim uvek nam je bilo lakše da gurnemo panduru kintu i svako svojim putem. I ovo povećanje kazni je takođe i njima dobro došlo - skočile tarife da zažmure. Za korupciju smo sami krivi jer smo je uveli u svuda počev od stare prakse da kad se ide kod lekara poneseš bar 200gr kafe - onako reda radi valja se. Po mom skromnom mišljenju onima kojima smeta 1 pivo da voze motor ti ga i neće piti dok voze a oni koji voze pod uticajem alkohola takvima neće pomoći ni da stave -0,01 promila.
  22. Ja najviše sipam na Eko pumpama i na OMV kad naletim
  23. Kako li će se Zemunac uklopiti u tu ekipu ? Moram onda da izvučem moto jaknu iz farmerki kad budem dolazio - ne ide uz odelca okolo mene :lol:
  24. Ajd kad ga svi toliko hvalite da svrnem ovih dana kad budem u prolazu i da probam taj sladoled dok je još toplo
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja