Jump to content

Moto Zajednica

Sr3ck0

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    2329
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sr3ck0

  1. А ево и њега: Најзад састављени: Само још да их учврстим. Предња шина: Loctite је наравно био у употреби:
  2. Главни довод горива између карбуратора 2 и 3: Следећи карбуратор и полугица његовог лептира: Припреме за карбуратор бр. 1:
  3. Цевке за одушку и довод бензина са новим гумицама: Е сад идемо полако... Цевка за гориво: па цевка за одушку: Следећи је карбуратор бр. 3: Пазио сам, наравно, да полугица лептира дође на своје место како треба:
  4. Гиле, па зар је ова твоја што си поставио слике механичар?! Колико видим на првој слици и она је возила лаког чопера па кад га је прерасла прешла на нешто озбиљније. То је,уосталом, био мој предлог јер је мотор јако лако возити а нешто нисам баш налазио по немачким мото-форумима да се нешто претерано много квари упркос годинама, под условом да се нормално вози и одржава. Доста новије машине имају много више проблема од GS 450 L. После сам увидео да не треба претерано да серем, па сам се исправио а ти то ниси видео. јер, свако од нас је живо биће и има неке своје жеље, па тако и његова жена сигурно има неки мотор који би радо поседовала.
  5. @gola Хвала на предлогу, размотрићу. Драго ми је да ти се допада тема.
  6. Сутра нови постови. Да само видите како лепо стоје карбуратори на машини...
  7. Шрафови ће бити замењени, не брини.
  8. @Branko На моју велику жалост ниси ништа пропустио... То је била моја велика жеља коју нисам могао реализовати из техничко-финансијских разлога... Али једног дана... @aca-pn То што си испричао је врло незгодно и то су муке! Овде у Аустрији знаш да то има (конктретно ја за мој мотор који јесте доста редак), и знаш да се то што тражиш не може наћи баш свуда, међутим кретени у продавници тврде да то нема нигде!!! Е онда ми дође да их све отерам у п. м. али мораш бити фин преко сваке границе стрпљења јер ако осете и трунку нетрпељивости или љутње неће ти из излога дати неку ствар у коју гледаш, рећи ће да нема...!!!
  9. Као што рекох, кретени! Они уопште не знају да тај мотор са тим карбуратором постоји. Мени то никако није јасно, мада сам се у ту њихову тврдњу уверио у неколико сервиса и продавница. И то је један од главних разлога зашто ова рестаурација иде тако килаво јер треба наћи неког нормалног са друге стране пулта... Овде више нема мајстора већ само продаваца за које је број неког дела црвено слово. Проблеми настају кад им неко у компјутер не стави све податке (што је случај са мојим мотором који свуда фали) а они кретени никад нису ни на улици видели мотор а камоли да знају како он изгледа изнутра... Чак ме у једном сервису убеђују да се тај мотор није продавао легално у Аустрији већ је накнадно увезен а истој кретенки сам јуче показивао оригиналан Typenschein (папири за мотор) у којима пише да је купљен у Бечу '81. године?! Шта рећи више?! Сад вам је ваљда јасно које муке имам?! Џаба њима сви ти сервиси кад су идиоти невиђени!!! >
  10. Ово би требало да буде порука #245, али погреших у редоследу ... Одем до једног сервиса у прошли четвртак да пазарим тај чеп. Велики сервис, има све свашта, и ново и половно. Супер, мислим ја, овде ћу купити све што ми треба. Дам ја њима лепо VIN број, кажем шта ми треба а они ме гледају као да сам са Марса пао?! Нема тај мотор?! О не, опет иста прича… Замолим ја њих да потраже по типу карбуратора а не по типу мотора, кад рекоше, то не може!? Mikuni BS 32 SS нема нигде. Џаба ја причам кретенима да је тај карбуратор на много модела мотора и не само на Сузукију… Почнемо мало да се убеђујемо кад се ја сетим да ми је лаптоп у ранцу на леђима! Отворих ја лепо лаптоп и покажем неверним Томама упутство у ПДФ формату. Они блеје к'о овце у монитор… Нису могли да верују, али ја најзад нађох оно што ми треба и наручих…!
  11. Пошто сам најзад добио чепове: Могу да завршим карбураторе и да их спојим у целину. Видите на слици: Да чеп неких 2мм не леже на тело. Ту је шири од старог и због тога мора да се мења. Разлика је видљива: Рекох већ да ми ове нове игле за гориво делују премекано. Имају дужи ход опруге. Подесио сам висину пловка за моје карбураторе, али кад притиснем пловак онда језичак удари у тело вентила за гориво : То ми је сумњиво! Напомињем да сет за репарацију није оригинал Сузуки већ мала привреда (aftermarket) Оригинални нисам могао наћи… Још ово да очистим у кадици: И састављам најзад карбураторе! Старе гумице са цевки за гориво, тврде као да су алуминијумске: Ово већ постаје као „Мајсторска радионица“: Можда ћу почети и да наплаћујем место … Ма, радимо СВЕ!!! :aha:
  12. Е сад се поново враћам на доњу страну. Наместио сам иглу за ниво горива на коју показујем шилом: Затим долази пловак са осовиницом: Осовиница се треба укуцати на своје место прилично одмереним ударцима: Нова игла има дужи ход и слабију опругу од старе: Хм, ово можда може бити проблем? Наравно, у овом тренутку се мора подесити висина пловка У мом случају оволико: Обратите пажњу где стоји шублер. Пре мерења наравно обавезно скинути дихтунг ако је којим случајем остао на телу карбуратора. Пошто немам чеп пилот дизне: Не могу поставити лонче карбуратора, који је осим овог детаља завршен.
  13. Позади дизна за ваздух: Следећа је мембрана: Добро пазите да се проширење на мембрани и на телу карбуратора поклопе: Наместити поклопац је прилично пипаво јер мембрана бежи из лежишта, али само стрпљиво. Нови алат у акцији: Шраф за смешу ваздуха: Чок:
  14. Почињем са склапањем карбуратора. То, као што и сами знате, иде обрнутим редом од расклапања… Прво вентил за ниво горива: Тело вентила (ваљда се тако правилно зове) са новом гумицом и чистим ситанцетом лево а десно шраф за чок са новом гумицом из комплета: Намештам тело вентила: При монтажи тела главне дизне пазите да се поклопе канал и клин у карбуратору: Затим долази платница главне дизне: Па главна дизна: Пилот џет дизна (дизна за лер-гас): За сада са доње стране толико.
  15. Драго ми је што те је моја тема подстакла на креативност. Напиши ми у приватној поруци ако нећеш овде VIN број твог мотора и годиште па ћу погледати. Додуше, не у Србији јер сам у Аустрији. Бар ти могу рећи колико овде кошта и да ли шаљу у Србију.
  16. @finidjecak Пусти све ове што ти серу, те купи ово те купи оно, међу којима сам и ја!!! Жени купи онај мотор који се њој свиђа и на који може да седне како треба, тј. кад седне да јој обе ноге буду на земљи.
  17. Као што већ рекох, а по овим параметрима: Suzuki GS 450 L
  18. Хвала Grnca!
  19. Да поновим ова два, можда мало приглупа, питања али упозорио сам вас да ћу вас давити... :lol:
  20. @drumskalisica Хвала друже за ово, нисам то знао!
  21. Ти нестрпљив!? А тек ја!?
  22. У потпуности се слажем са покретачем теме и са Чехом! Ја не возим дефанзивно, ја возим паметно!!!! То значи да возим да преживим. Не возим полако тамо где је сигурно да се вози брже. На локаним путевима где постоји могућност да иза сваке кривине налетите на трактор је чисто самоубиство возити брзо. Оптимиста?, да пуна је црна хроника оптимиста...
  23. @Viperalfa Хвала! То је машина која се и мени јако допада. Нажалост, нисам постао власник због сплета неких околности, али има времена...
  24. Сад кад је све склопљено, приметих да је прилично мало места за намештање карбуратора: Овај четврти некако углавих, али кад буду сва четири у комаду... Има ли неко од вас неки паметан и користан савет како убацити карбураторе уз најмању муку? Аирбокс могу померити уназад 10мм док не удари у рам и то је све...
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja