To sto je @spredrag napisao imam u slikama kod kuce. Strpi se dok dodjem sa posla...
Ali se obavezno pre stezanja uveri da nisi zaboravio plocicu oznacenu brojem 22 ili ce biti belaja...
Dobijam redovno ponude od Luisa. Juce nadjem u sanducetu ponudu za Nolan N90 jubilarni model za 75.-u godisnjicu Luisa po ceni od 169€. Da li vredi po toj ceni pazariti? Kaciga je crna mat sa ugradjenim naocarima za sunce. Sta mislite? Pogledajte sami.
To koliko vidim nisu paste nego lojani tuljci sa abrazivom za poliranje.Nekad su ih donosili Rusi kod nas na buvljacima.Gde ima sada da se kupe?
Не знам где има да се купе, али је колега то радио или ради ПОГРЕШНО!!!
На слици се лепо види да је једну шајбну користио на више пасти!? А то тако не иде већ је правило: једна паста - једна шајбна!!!
Не верујем. Пре полирања површина мора да буде апсолутно без рисева да би се добили врхунски резултати. Аутосол или било која друга паста само повећавају видљивост било какве неправилности на површини која се полира.
Можда би се нешто могло извући машинским полирањем али то је велики знак питања. Машинско полирање шајбама (колутовима) за полирање нисам користио па ти не могу ништа рећи.
У одговору бр. 9 у овој теми има линк, само кликнеш. Иначе, у Луису и кошта 4€.
Није лоше испало ово твоје полирање, само ми се чини да има мало рисева баш тамо где је синуо блиц . Сликај без блица на дневном светлу да видим мало боље.
Радио сам за себе. Знам и ја да ће изгубити сјај али то је мој први такав рад и хоћу да стекнем искуство. Различите делове ћу различито третирати па ћу видети колико ће шта да траје. Иначе, то ће бити моје радно магаре да имам чиме да се возим док не завршим шта сам почео (а тема и радови стоје...) па ће онда заменити места.
Овако Сузуки лакира алуминијум:
Ово је држач фузастера.
Чуо сам негде израз "чешљани алиминијум" за овакву припрему пре лакирања. Ако мало пажљивије погледате део је уздужно "изрецкан".
Али кад после 30-ак година лак пукне то изгледа овако:
Што се Аутосола тиче:
Карбуратори пре скидања:
После ултразвучне каде и чишћења:
Поклопци мембрана су лакирани спрејем који би требао да имитира хром отпорним на високе температуре, а лонци карбова су полирани Аутосолом. Иначе, ово је мој задњи посао.
Има нешто за заштиту што сам прошле недеље случајно видео. Не знам колико је добро и да ли је уопште добро док не пробам. Морам нешто да исполирам што није за мотор па да га третирам тиме. Ако га упропастим ником-ништа, а ако буде доброооооооо
Јави се кад долазиш.
А пробаћу и 2К лак...
Ја користим Autosol Metal Polish и своје руке и старе памучне мајце и јако сам задовољан резултатом. Све зависи од припреме. Ако се добро изшмиргла како сам већ навео онда је резултат
Изгледа да је ту нешто карабуџено. Мислим да те гуме не би требало да буду залепљене за аир бокс, осим ако фабрика каже другачије. О ком тачно мотору ми причамо? Можеш ли то да сликаш и поставиш слике да то лепо видимо а не овако напамет. Имаш ли упутство за сервис и употребу? Тамо би требало све да је лепо објашњено и скицирано.
Axel Grasso да га очистиш од масти и уља. Затим WD40 ако има алиминијум-оксида (вероватно има) такозване патине. Онда опет Axel Grasso да га одмастиш. Местингана четка али лагано, без превише притискања и на крају шмиргла 320 > 340 > 400 > 600 > 800 > 1000 док ти се прсти не скрате. Кад добијеш текстуру такву да не можеш да оцениш са које стране се пружају "рисеви" већ све изгледа некако "испреплетано" онда си завршио посао.
На крају полирање до изгледа огледала.
Као што видиш, врло просто...
Буди мало конктретнији. Шта желиш да очистиш тачно и колико је то запрљано - оштећено?
Нека слика тог - тих делова би била јако пожељна.
Ако можетај део да стане у ултразвучну каду онда ок. Ако не, онда га опери неком универзалним чистачем (то је оно што Немци зову Totalreiniger). У те сврхе сам ја врло успешно користио WD40. Затим шмиргла неколико степена финоће (зависи од степена оштећења) па онда полирање до високог сјаја.
Све зависи где иде део и шта хоћеш са њим да постигнеш. Буди конкретан!
Да закон важи за њих не би тако ни паркирали!!! Ово је само моје мишљење са којим се не морате сложити. Само, ја тако видим стање ствари, илити чињенице!!!