Jump to content

Moto Zajednica

Sr3ck0

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    2329
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sr3ck0

  1. Стари знак из гараже. Како "Пусти ово"? Ово је било само загревање за даље (к'о Ђоковић пред меч 15 минута... ) Настављам идуће недеље. Био сам на "одмору" и требала ми је цела недеља да се одморим од одмора...
  2. Отварам ову тему у коју ћу понекад поставити неке моје радове да не бих отварао превише различитих тема. Данашњи посао: Држач за кључеве Пре неколико година купио сам доста добре кључеве који су до данас уредно били спаковани у своје паковање. Хтео сам да купим футролу али нисам нашао ништа што би ми запало за око, пе рекох да направим нешто сам. Требало би да изгледа овако: али ја немам метални зид са рупама. Зато сам се одлучио за стону варијанту. Њена предност је у томе што се може понети са собом при раду а не да се стално за сваки кључ шетам до зида. Зато реших да то нацртам: Избушио сам рупе као припрему за исецање шаблона: Паде ми напамет да можда кључеви неће моћи да стану у прорез? Па рекох да пробам: Прорез је и више него довољно велики. Зато што ми се лампица није упалила од прве направио сам два јер је први био недовољно велики. Макета од папира да видим како би то изгледало: Морао сам да проверим да ли моји кључеви могу ту да стану јер ми се чинило да је превише широк држач. Иако су моји кључеви мало нестандардни, све је у реду: Кирновао сам и избушио прво мање рупе - 4мм: Затим сам рупе проширио на 7,5мм и почео да изрезујем производ: Готово! Пошто прорези нису били баш фини, морао сам да их дорадим мултифункционалним алатом (који неупућени зову Dremel). Јасно се види разлика између три десна која су обрађена и три лева прореза која су још увек необрађена: Сада је требало скинути трагове од знака који је био донор материјала. Захваљујући модерној техници и то није било превише тешко: Завршен део потпуно! Једна јако занимљива слика настала на прозору: Остало је још "само" да готов материјал савијем: Најзад готов производ! Само да га још мало нашминкам јер је савијање оставило одређене трагове. Пошто су кључеви хромирани одлучио сам да држач буде мат због контраста а и мислим да је то естетски јако добра комбинација. Ево га са кључевима којима је и намењен: bilder kostenlos hochladen
  3. Као што си могао да се увериш, све сам ти лепо објаснио у посту бр. 5 (чини ми се)... То што сте одрадили и резервоар је само додатни плус за сваки случај.
  4. a gde se nalazi,el taj senzor spada u elektroniku ili nesto drugo.. Требало би да се налази одмах поред ћопаве зашрафљен на раму и изгледа као прекидач за стоне лампе. Кад се подигне ћопава она притисне прекидач и мотор се не угаси кад убациш у прву брзину. Али као што рече колега, није обавезно да га имаш на мотору.
  5. Провери тај сензор, а ако није он онда је недостатак горива. скоро сам причао са колегом коме се ER 5 гасио на правцу, небитно да ли хладан или врућ. Све је живо измењао, карбураторе чистио, штеловао али опет ништа. Онда му је пало напамет на скине славину за гориво и ту је нашао узрок. Нешто је из резервоара упало у мембрану вакуума и смањивало проток горива. Кад потроши гориво на правцу он се угаси, једноставно зар не? Једноставније ти је да прво растуриш славину а ако то није узрок онда детаљно очисти карбураторе. "Слабо стартује"? Шта ово конкретно значи? Дуго вергла? Да ли се ово дешава кад је хладан или врућ? "и кад му дам гас одмах се угаси" - типовао бих на карбураторе... Шта су то филети на мотору? Извини, не издржах... Не бих се кладио да је сензор ћопаве. Кад је спуштена мотор би требао да ради (ради и мотор твог друга) а кад се убаци у брзину да се угаси што код твог друга није случај, али нека га ипак провери.
  6. @penzioner Хвала на одговору!
  7. Sr3ck0

    Honda VFR 750F

    Поздрав друштво! Замољен сам да у име свог пријатеља који није члан форума упознам ширу популацију бајкера да је један добар мотор на продају. Ради се о машини из наслова: Годиште је 1988. Километража је 65000 км Мотор је тренутно одјављен. Цена: 1200€ Мотор се налази у Соко-Бањи. Разгледање је могуће после договора термина са власником. Машина пали, ради и иде тј. у возном је стању. То је све што ја о мотору знам. За ближе и детаљније информације обратити се власнику Славиши на тел. 065/8330848
  8. 'Ајд' поучи и нас мало како се то ради, ако није проблем...?
  9. Не знам како је сад са обуком у ауто-школама у оквиру полагања за "А" категорију и не могу то коментарисати али кад сам ја полагао било је овако: уплатиш "Л" таблицу и држиш је код себе две недеље. За те две недеље треба да нађеш инструктора - возача са "А" категоријом да те обучи и покаже све што треба да знаш и како да преживиш, ако нађеш неког таквог... Било је важно да платиш "Л" таблицу и то је био услов да изађеш на полагање. И то је "обука"?! Тада била... У мојој књизи из које сам учио пише да мотор треба да се вози уз десну ивицу коловоза а најдаље један метар од исте. Приватни курсеви безбедне вожње су добри али то не спада у обуку за "А" већ је то накнадно усавршавање и учење онога што би требало да нас науче у ауто- школама. ЕДИТ: Сад ће неки пиздети али морам рећи: тамо где ја живим инструктор вози испред тебе на мотору и практично ти показује како и шта треба да се ради, е то је обука!
  10. Ја сам од 05. у Соко-Бањи... Додуше не мотором јер сам на породичном одмору али ћемо се видети...
  11. Ја нисам нешто много ишао по сервисима у Србији, али са Бокилићем имам веома позитивна искуства. Он ти је моја препорука!
  12. Rekoh ti ja, procitaj moj prethodni post.
  13. Dajes neproverene informacije!!! Taj sistem postoji direktno u Becu (Sektionkontrol) i radi vrhunski. Na tom delu puta nisam nikog video da vozi brze od 5km/ brze od ogranicenja. Tesko da kod Nemaca nesto ne radi! To je moguce samo kad oni to hoce.
  14. Sr3ck0

    BMW R1100r

    @djunta Ne mogu da verujem sta ti radis covece!??? Ovo pod hitno da se ispravi!!! Jadnicu da "poucis" malo (ali da zena ne sazna... ) zar pored tebe zivog da ostane "slepa kod ociju"!?
  15. Видиш, у праву си. Само, неко ко покушава да нешто уради од неког мотора а нема микрометар је неозбиљан. Како би ти наштеловао вентиле без микрометра? Чиме би мерио плочице?
  16. Иначе, врло је занимљива прича око цене микрометра. Одем ја у ову продавницу која има све и свашта и питам. - Има!- каже човек, 69€. - Дај овамо.- нема на лагеру али може стићи до 17:30. - Далеко ми је да чекам. Одакле ви то узимате? У Бечу? - Да, у Spiral-у. Али тамо је мало скупље. Нема везе, мислим ја, даћу 10 - 20€ више али нећу чекати јер журим да видим брегасте на већ заказани термин. Дођем кући и нађем на интернету Spiral и у каталогу исти тај микрометар као што ми је човек у истом каталогу показао. Питам телефоном колико кошта, кад одговор: 139,90€!? - Морам да размислим.- рекох и захвалих се. Назовем поново продавницу где сам већ био и питам да ли још увек могу да ми то наруче до 17:30 по цени од 69€? -Наравно да можемо!- каже ми продавац Био сам тамо у 17:15 и алат је већ био испоручен. Платио сам га 69€!!! И ко је сад ту луд!? Продавница га купује од Spiral-а и продаје га дупло јефтиније!? Није мало него дупло!!! Могао сам да пазарим и један од 0 - 25мм за 139€. Био сам у шоку...
  17. Алат је био користан данас. Брегасте, обе 0,2 испод стандарда а на око као нове... Ауспух "Sito" oд старог типа па не одговара (другачији држачи)... И тако, ништа нисам купио. Каже жена: "Боље 70€ за алат него 200€ за лоше делове!" и кад погледаш, и у праву је!
  18. Јасно! Хвала!
  19. Јефтиније је овако, а и трајно је регистрован... Мислио сам на дажбине држави.
  20. Морам да се сложим са колегом.
  21. Мислим да је овде проблем: Нешто је запушено након продувавања.
  22. Ја кад сам радио карбове ретко која гумица је била цела после скидања. Ако све одвијаш онда НОВЕ гумице!!!
  23. То ти само мислиш да су карбови чисти! И ја сам тако мислио а онда ми је колега @štampar послао раствор за ултразвучну каду. Кад сам одрадио све поново (комплет растурање) течност је била црна! Треба ти синхронизација карбуратора. Да ли сте све урадило по књизи? Мислим на висину пловака?
  24. @SLOBANS Хвала друже! ЕДИТ: Него, шта је то "Релативно / Апсолутно" мерење? Има дугме R/A за то...
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja