Nasao sam sta me je zajebavalo na motoru sve vreme od montaze masine na ram. Imao sam problem da mi motor u nekim momentima pocnen da gubi snagu kao da se zagusi. Karburatore Bokilic nastelovao, svecice nove stavljene, filter vazduha nov, kutija filtera dobro dihtuje, vakuum pumpa ociscena, slavina ociscena, stavljena nova creva za gorivo...sve to nije urodilo plodom da se taj misteriozan kvar otkloni. Vec sam skoro bio izgubio nadu da cu uopste i resiti taj problem, kad danas sve opet rasturio, skinuo kutiju filtera za vazduh i vev sam se spremao da skidam i karbove (opet) dole, reko daj da vidim kakvi su kablovi za svecice (na oko izgledaju kao novi), ja mrdnem kabel rukom a on ispade iz bobine. Ladno na jednom kabelu fali ona plastikica sto drzi kabel u bobini, a druga do pola polomljena. Od vibracija pocne da gubi kontakt i prekida mi jedan cilindar u radu...sutra moram da nadjem te dve plastikice i da montiram to najzad da imam da se vozim ko covek u nedelju...
Evo kako izgleda ta polomljena: