Jump to content

Moto Zajednica

Vuja

Urednici Foruma
  • Broj tema i poruka

    4879
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Vuja

  1. Aaaaa :o :o :o Možda nisi znao ali imaš ti još bar jedno zanimanje. Bez mane, savršeno. Uzgred, i ja volim ''čunak'', ne smeta. VOZI SEEEEeeee...... :)
  2. Meni je to idealno, neznam šta misle ostali ali bolje nije moguće. Ala si ga sračunao svaka ti čast. :o :o :o šator: 220 + 50 = 270 bungalov: 390 + 50 = 440
  3. Vuja

    MZ Caffe

    Momci ko' upisani, blago vama na zezanju. Nego 'oćete da mi ocrnite MZ-a, jedini on sa pivom, svi ostali su suvi, bar na fotografijama. Kod mene - obaveze. Nedelja je dan za porodicu pa smo i pored vetra krstarili Karaburmom. Bilo je jako važno da nas vidi Milica, Pajina devojka, pa smo bezbroj puta obišli oko stadiona fudbalskog kluba Beograd sa Karaburme (nije OFK Beograd, to je nešto drugo iako je i to naš klub). Kasnije, pronašli smo Milicu u školskom dvorištu. Ja sreo neke drugare iz kraja i informisao se o prošloj utakmici jer sam bio znatiželjan zbog jednog novinskog teksta: ''U lepoj fudbalskoj predstavi na Karaburmi, u kojoj je malobrojna publika videla dosta propuštenih prilika, viđeno je i pet golova. Sam rezultat govori da je pobeda domaćina više nego zaslužena i najavljuje povratak “đavola” u gornji deo tabele. Interesantno je da je u 53. minutu usledilo pet minuta prekida meča zbog grupice domaćih navijača koja je nesportskim ponašanjem ometala pomoćnog sudiju, pa ih je redarska služba odstranila sa tog dela tribina.'' I dok sam ja razmatrao ko je bio u ''redarskoj službi'', šta bi sa sudijom na kraju i sl. Paja odvede Milicu iza škole gde sam ih nahvatao da se ljube. Bilo me stvarno sramota kada su me provalili zbog dobacivanja okoline: 'ajde voajeru pusti decu na miru, ti kao nisi u tim godinama... Pa to je bre 5,5 godina, neznam baš da li je to, hmm... :o Onda smo se našli sa Bokilicevom ženom i uzeli šlem koji mi je Picasoo poslao. Šlem je super iako sam bio zabrinut što me MZ zezao, kaže moram nešto da stavim na glavu jer je unutrašnjost gruba a ja ćelav pa može da mi se povredi nežna kožura na glavi. ;D Kako god, šlem je super i sada se razmišljam šta da radim sa njim. Sigurno treba da je crn, možda ga Vule oslika na neku foru... Ali estetiku na stranu, ovaj šlem je neuporedivo sigurniji i bezbedniji od nokšir kacige koju nosim po ovim kratkim relacijama. Stvarno je đubre od plastike, ne savetujem nikom. Sa šlemom mi je bio imidž u glavi ali je bezbednost ipak na prvom mestu, ovo mi deluje kao sigurna stvar. I tako, prođe Nedelja a u ponedeljak je organizovan nerad. Poskle porodičnih obaveza malo vremena i za mene. Deo Crnih Svinja ide na izlet na Trešnju, tridesetak km. od grada Avalom prema Sopotu. Moraću da idem Hondom jer i taj motor mora da se vozi, nije dovoljno po pedesetak metara po ulici, jedva se puni akumulator.
  4. Sale hvala veliko! Slika pod oznakom broja 4 prikazuje trem, da li tu možemo da se smestimo tj. da sedimo, provodimo vreme, jedemo i sl.? Da li je u blizini tog mesta mangalo?
  5. Ne vidi se motor baš najbolje ali izgleda da ga je opet odlično ofarbao. Ovako ovlaš gledano iz te slike baš pedantno izgleda. Osnova je dobra, može na sebe da primi bezbroj detalja i da sve izgleda lepo, kao onaj Intruder što ga je Dav imao. Da li su planirane rese na ručkama kao što ih je Duki imao? Kako koči napred, kakve su obloge na tim kočnicama? Pisao sam već o Sovi, Ruskom motoru koga ima prijatelj iz MC-a a koji je ustvari kopija Mz-a 175. Ništa nije kočio napred, katastrofa. Onda smo lepili druge obloge i sada je super, koči pa ubija.
  6. Vuja

    MZ Caffe

    Oooo napokon! :o Ne žuri sa slikama jer uz njih treba da ide i tekst (kakav sam kvar, a). ;D Lepo bi bilo da sve zajedno valja pa da se mi odavde ne skidamo sa naslovne BJB sajta. Forum je nov, svakodnevno se menjaju detalji ali će i sajt biti redizajniran. E tu sa tim tekstom i fotkama. Da se razumemo, ne odlučujem ja o tome, samo izražavam želju, lepo bi bilo, voleo bih...
  7. Vuja

    MZ Caffe

    To, to, pivom protiv korozije. :D Picaso bre, neka je i za dž. farbanje ali ako majstor ne stiže zafarbaj motor čim stigneš pa se vozi. On posle kad se reši da ga radi neće mu biti problem da to zamazano skine, nisu to neke površine. Kada bi se sada vozio sigurno bi pronašao još ponešto što bi trebalo ili moglo da se uradi pa i to možeš kasnije da središ kada se bude ozbiljno farbao. Ja neverujem motoru koji stoji, nikad se nezna da li mu nešto fali, stajanje ubija. Moje radove moram da završim ove ili najdalje sledeće nedelje mada bi to bilo suviše kasno. Sa Hondom ću doći u Svilajnac a za Crnca čekam da Bokilic dođe ovde. To će biti problem jer nemamo gde da radimo sem na parkingu a i sa alatom sam nikakav. Sem mehanike i struje koji Joska treba da dovede u red imam još poslova na polju estetike. Poslušao sam Lisca i nisam se pokajao: kupio sam ciradno platno 3x4m pa smo Vule i ja obmotali Crnca. One Luisove cirade omlati vetar, sve froncle ostanu od njih. Ovo trpi, dokle - neznam. Kupio sam još jedno isto takvo platno za Hondu i odneo ga do drugarice koja ima radnju za šivenje. Baš smešno, uzela onaj drveni metar pa meri motor a krivine sa šnajderskim pa će nešto valjda ispasti. Inače ovolika cirada na Crncu ne bi bila neophodna da imam krov na prikolici. Našao sam neku firmu koja pravi cirade za kamione i čim ga mehanički sredim otići ću do njih da ljudi vide da li nešto može da se napravi.
  8. Ostavio bih ovu temu za Picasa, njegova je a ti stavi cilindar u npr. u mehaniku. Fotografiju ako nije suviše velika možeš da postaviš sam. Ispod prozora u kome upisuješ svoj odgovor otvoriš crvenim slovima ispisano ''dodatne opcije''. Nakon toga insertuješ fajlove preko dugmeta ''pregledaj'' tako što ih pronađeš gde su smešteni u tvom računaru. I to je to.
  9. Vuja

    MZ Caffe

    Super, moraću za Temerin da stavimo paljenje i pustimo struju u prikolicu. 'Ajde bre završavaj motor, vidi vreme, treba da se vozimo.
  10. Reci mu da se ovih dana neki ljudi voze. Čim izađe iz garaže videće da ne lažeš.
  11. Vuja

    MZ Caffe

    Da li bi taj zvuk išao uz Crnca?
  12. Ako uradim MZ-a onda sam u akciji u punom sjaju ali ako ne uspem sve da sredim onda ne bih baš gurao pa sam na Hondi.
  13. Aaaauuu, ubi me slika. Sve se vidi, nema šta da se kaže. Pa nek' odoli ko može.
  14. Veliko hvala, posle je sve na nama.
  15. Maknuto.
  16. Vuja

    MZ Caffe

    Tema je otključana pa bi lepo bilo da se prijave oni koji do sada nisu. To je srž svega, zato se sve organizuje da bi se videli u što većem broju.
  17. Otključano! Ne bih čačkao po spisku, računam da je takav kakav je bio i da samo može da se proširi za one koji nisu bili 100% sigurni. 1. Vuja 2. Joska 3. Duki 4. Drumskalisica 5 Vlada Afrika 6. Zmajcek (ako "vreme" dozvoli...) 7. Zverinjak 8. Djomla 9. MZ 10. Picasoo Mz 11. Svakak 12. Vule (balansero u prikolici) 13. MZ RIDER 14. Kataklinger 15. bigbad86 16. Vojakis 17. Turbopeđa 18. Gil 19. PeterPan 20. Makica 21. Nemanja-Revera 22. Ilic 1 23. Ilic 2 24. Stefan-sivi MZ 25. Vasic Milan 26. Miha 27. Miha + br.1 28. Floyd* Čačak: 1.sasamajstor (ofsec) 2. Vujo032 3. Dule slash Od aktivnosti treba uraditi sledeće: 1. Proveriti mengele, mangalo ili kako se već zove za pečenje prasadi (kapacitet i tehničke osobenosti) 2. Proveriti nove cene jer je prošao sajam turizma 3. Utanačiti precizno i nepomerljivo datum ako se zna prognoza 4. Pojedinačno se izjasniti ko kako spava da bi rezervisali potreban broj bungalova 5. Razno - ideje, predlozi, sugestije...
  18. Ne po ''nekom'' već po pouzdanom i proverenom: došao MZ! Proklet je ovaj Beograd, seli smo da popijemo kafu pa kao da smo je sipali za vrat, žurio čovek da mu ne pobegne voz. Nisam siguran da smo sve ukupno proveli 10 minuta.
  19. Vuja

    MZ Caffe

    Eto ko je prvi video trijumf! Da mi njemu platimo pivo, zaslužio je. Nego, nešto novo: :D :D :D Ti igličasti što si stavio 100 puta su bolji od ovih koje prodaju kao original. To nije ni za privezak, uopšte mi nije jasno kako može da radi sa tim. Ako nađeš rešenje za ovaj problem uradićeš stvarno veliku stvar. I ja tavorim, više guram Crnca nego što ga vozim. Zapušen karburator a bez Joskinog je paljenja pa zajebava, neće na hladno nikako. Sada sam doterao Hondu kući i vozikam se. Nisam baš srećan jer na kraju pored svih zajebancija nemam motor za grad, na Crncu treba skidati prikolicu a to je na ulici skoro nemoguće dok je Honda ogromna i teška, i to nekako nije za Beogradske gužvetine i provlačenja između svega i svačega. No, rešenje je u najavi. Treba da uzmem delove pa će doktor Boki da osposobi Crnca ovde dok ću Hondu da razvlačim do Svilajnca na detaljan servis. Nego uhvati me gužva na svim stranama a i u ovaj sitan datum se plaća porez pa... ;D Duki je koliko vidim miran, on može u vožnju kada hoće, završio čovek sve na vreme. I Kataran je miran samo da ga oslobode posla, njegova je mašinica ko bombonica. Makice nam nema? ??? A Miha od kako je napravio dodatnu količinu piva i rasturio mašinu nema ni njega. ;D Ni Joske nema. Nema ni Impulsa, njegov trkač je trebao da bude gotov za ovu sezonu.
  20. Mene pa ubiše slova na rezervoaru, nikako da nađem trajan način da ih zalepim. Da li su ova tvoja aluminijumska crne boje ili je zafarbano?
  21. Osvežio bih temu jer ne vidim sličnu koja okuplja toliko poznavaoca ovog motora na jednom mestu. Nekada davno, bila je tema o 2T uljima koja je vremenom prerasla u MZ podforum. Okupili se ljudi istih sklonosti i problema pa se život uneo i u motore i u ljude. Prvi utisak je da je ovo IZUZETAN motor samo i mene brine to lupanje dok se ne zagreje. Zvuk je kao kad prolupa Jugo, kad odu leteći... Nije do kvačila, stiskao sam ga na hladno i nema uticaja, mislim da je do tog španera. Nego, menjao bih lančanike pa me interesuje koliko napred ima zuba a koliko nazad. Jedan prodavac delova mi reče da nema mnogo biranja, nazad je 46 (valjda ne grešim značajno) a napred ima od 16, 17 i 18. Voleo bih duži prenos ali bih ga odredio po originalnom, fabričkom, ne bih nešto petljao na svoju ruku. I još jedno pitanje za ne daj Bože: kolika je rezerva goriva, za koliko km.?
  22. Vuja

    MZ Caffe

    Tigar pravi Michelin gume i sve izvozi, kažu da im se ne isplati da prodaju kod nas. Prave se blesavi, neće da ti odgovore namerno. Pamet se javlja u jako čudnim oblicima, izgleda da za njih krize nema.
  23. Vuja

    MZ Caffe

    Ih bre, pa stvarno lepo izgleda. Kofer prepoznajem ;D, koje su gume?
  24. Vuja

    MZ Caffe

    Taksa na taksu... Firma koja je uvoznik Bosna svećica nije više na stadionu OFK Beograda i niko nezna da mi kaže gde su sada. A to znači da za mene nema Bosne pa od Gabora treba da uzmem Shampion ili Isolator. Šta je savet? Iako trenutno nije ali na Crncu treba da bude Joskino paljenje koje smo skinuli zbog generalne i bušenja na 300 ccm. Znači treba mi svećica koja će da trpi onolku strujčinu. Ili da negde ipak potražim Bosnu 100 pa opet kupim kilo?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja