Jump to content

Moto Zajednica

Vuja

Urednici Foruma
  • Broj tema i poruka

    4879
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Vuja

  1. Kako je naš skup zvaničan skup Asocijacije, postavio sam tekst i link i u Akcije Motociklista. Evo linka ka tamo koji vodi ovamo ;D a koristan je jer ovde sem fotografija nema nikakvog teksta koji opisuje šta se sve dešavalo: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=36236.0
  2. Asocijacija Motociklista Srbije organizovala je drugi moto skup MZ Svet-a u Ovčar Banji 23. i 24. maja 2009. godine. Mnogo dragih ljudi, vlasnika i poštovaoca MZ motocikala nije bilo tom prilikom sa nama pa ostavljam link ka temi kako bi se na ostatak Foruma preneo delić prijateljske atmosfere. Fotografije umeju da zavaraju, jeste da se jede i pije ali se i radi. ;D Sve više nas je svake godine pa smo ovom prilikom doneli neke važne odluke. Najvažnija je da ćemo na naše naredne supove pozivati predstavnike MZ klubova iz svih Evropskih država ali postepeno i u skladu sa materijalnim mogućnostima. Čak i da para ne bude na sledeći skup bi trebalo pozvati makar Poljake i Mađare koji imaju veliki broj MZ fan klubova uz prestižne inovacije na motorima. Ovaj dogovor verifikovaće Upravni Odbor Asocijacije pa ćemo naredni skup organizovati kao Internacionalni, što nam je i bila namera. Događaj je protekao IZVANREDNO jer smo skup organizovali u Čačanskom kraju koji je bogat prirodnim lepotama, kulturnim i verskim objektima, vodom u raznim oblicima... Nažalost za sve raspoloživo vremena je malo, mi smo bili željni da se vidimo i družimo tako da su svi postojeći sadržaji ostali uglavnom po strani. Skupu su prisustvovali članovi iz svih 6 Čačanskih moto klubova a pred polazak druženje nam se nastavilo u prostorijama moto kluba Mančula gde su nas domaćini sjajno ugostili. Zahvaljujući prijateljima Čačanskim krajem se vest o našem dolasku brzo pročula pa smo onako ''usput'' dobijali pozive za druženje sa planinarima, letačima paraglajdera i izviđačima od kojih smo u znak prijateljstva dobili pasulj. Ove godine nagradu (praseću glavu) za NAJ MZ osvojila je Makica sa svojim Plavcem. Tročlana komisija (jedan iz MZ Svet-a i klubova Mančula i Varjak) teškom mukom i u suženom izboru donela je jednoglasnu odluku po kojoj je Plavac, i pored sumnje, neslaganja i rasprave mnogih, ipak ofarban u pravu boju. Na terenu u Čačanskom kraju komunikaciju sa menadžmentom kampa, moto klubovima i kanalima za snabdevanje organizovali su naši ljudi Sasamajstor i Vujo032 a ja im se ovom prilikom posebno zahvaljujem na angažovanju i iskrenom prijateljstvu. Heroj skupa je Floyd koji je napravio lepu turu APN-om. Floyd i prijatelj su sa APN 6 krenuli iz Novog Sada ranije, obišli su skup u Šapcu i pridružili nam se u Ovčar Banji. Bajker je srcem, ne motorom! http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=36193.0
  3. Skup je prošao u sjajnoj atmosferi i druženju sa prijateljima iz Mačule. Fotografije i utisci: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=36193.0
  4. Postaviću link u moto skupove ka ovoj temi. Kobasice jesmo pojeli ali JEDVA. Jeli smo ih pre pečenja, pa smo doručkovali ujutru dok smo ostatak pojeli u Mančuli. Ma šta je za nas 20 kila kobasica! ;D
  5. Očekivao sam da će ove godine biti bolje nego prošle. Logično je, MZ Svet se razvija pa što ne bi i skupovi. Ovo što me je snašlo ipak nisam mogao da predpostavim. Slažem se sa Dukijem, mislim da nije moguće bolje. Prijateljima iz Mančule se od srca zahvaljem na svoj ispoljenoj ljudskosti. To nije ''samo'' klub, Mančula je institucija i jako mi je žao što nemam načina da objasnim Čačanima iz ne-moto populacije kako su momci predstavili svoj kraj. Za primer Srbiji. Posebnu zahvalnost dugujem prijateljima sa nickom Sašamajstor i Vujo 032, omogućili su nam da napravimo skup u izvanrednim uslovima, u velelepnom kraju i obogatili nas novim prijateljima iz svih Čačanskih moto klubova. Ima nas raznih: postoje ljudi ali i ljudine!
  6. Privremeno zaključavam ovu temu da bi omogućili novoj da raste. Naravno, najveći naš događaj tokom sezone je skup MZ Svet-a pa molim sve koji imaju fotografije da ih tamo postave.
  7. Zverinjak dolazi odvojeno od nas dvojce. Evo ja i sada neznam kada ćemo ujutru krenuti pa nisam mogao ništa čvrsto da kažem čoveku. Svi smo zavisili od poštara, cela satnica je njemu predodređena.
  8. Picasoo zakasni ti slobodno, mi ćemo se obradovati kao da nisi. Montirao sam nove retrovizore, original Mađarske , nisam ih montirao do sada jer sam ih čuvao za put. Ujutru idem do Peđe da pokupim prasad, dva komada od preko 20 kg., videćemo koliko je tačno kada ih Peđa bude uzeo. Sa ''putnicima'' idem do Sajma gde se nalazim sa Džonijem i krećemo polako na Ibarsku. Ja ću snimati kamerom a treba nam neko ko će slikati SVE, i motore, i kamp, i prasiće i prijatelje iz Mačule... Ukratko, treba nam materijal za Forum jer ove godine treba da napravimo dobru reportažu o svemu, bogat je sadržaj. Svima želim lepo vreme i sigurnu vožnju za uživanje na ''paradi''!
  9. Vuja

    MZ Caffe

    Naravno, spakovano je za tebe i Lisca, još samo to nisam predao.
  10. Razlika je velika, ovo je prikolica baš za MZ i daleko je bolje osmišljena od mog modela Velorex-a. A eto, po godištu je verovatno starija što baš lepo pokazuje zlatna vremena MZ-a i kako se onda radilo. 1. stabilnija je jer je udaljenija od motora pa je ceo sklop širi, ima mesta za veći pokret nogom na kočnici 2. Ima sopstvenu kočnicu što na ukupan teret dosta znači 3. Otvara se pa je neuporedivo lakša za ulaz putnika 4. Ima držače za putnika, na rubu ili napred svejedno, koji mnogo znače jer samo sedenje u vožnji nije dovoljno. Na ovu stvar je moj mlađi sin Fića imao primedbu što sam ja ozbiljno shvatio, dete ima 4,5 godine i kada pita ''gde ću ja da se držim'' onda to nije stvar za zezanje. Tehniku vožnje sam donekle savladao mada potpuno verujem da moj i taj motor nisu isti, ovo je ipak radila MZ fabrika, ozbiljna je stvar.
  11. Prasad u prikolicu pa koliko god može! ;D Floyde ima mesta u prikolici, prasići će biti mirni pa ti je na raspolaganju i ta varijanta.
  12. Nezahvalno je mene čekati jer se nezna ni kada ću ni kako ću. Zbog toga, iako bih voleo da sam u društvu ne želim da maltretiram bilo koga: vozim nerazrađen motor, nisam prikolicom nigde išao u toj dužini puta, mrzim Ibarsku, tim putem sam išao samo jednom i to kolima... Imam cilj da stignem u Kamp u 12.00 kada i svi a za usput stvarno neznam. ???
  13. Sa kontaktima imam veliki problem, nemam sreće sa mobilnim telefonima, nemogu stalno da ih prepisujem u računar i sve mi i dalje stoji po papirićima. Najslabija karika u lancu sam ja. Spor sam strašno pa nije neznam kako zanimljivo voziti samnom i zbog toga ne bih gušio Obrenovački klan pa da se spajamo. Motor mi izgleda čudno gledano iz perspektive onih koji su na putu. Ne očekuju ljudi da će videti tako nešto pa smelo ulaze u preticanja iz suprotnog smera jer misle da imam gde da se sklonim udesno. Kada vide šta je u pitanju to je obično kasno, već su suviše blizu a takvih opasnih situacija je bilo mnogo. Zbog toga MORAM da idem Ibarskom jer sad sva ta silna policija meni treba a oštra ograničenja brzine mi idu u prilog. 064/110-77-97, Vuja
  14. Nema mnogo vremena a dolazi nam skup što je prilika jednom godišnje da se svi vidimo na istom mestu. Sadašnja cena majci je 450 dinara, određeni broj komada mogu da ponesem sa sobom pa ako neko hoće neka se prijavi što pre.
  15. U 12 u kampu. Nemojte da neko juri da bi stigao na vreme ili tako nešto, bezbednost pre svega. Turbopeđa i ja moramo zajedno zbog prasaca, možda mu ne bude gotova Afrika pa će kolima ali kako god, zajedno smo. Vule nije siguran pa rizikujem od vožnje sa praznom prikolicom. Svakak se još nije javio kada dolazi pa ne ugovaram ništa, čekam njega. Džoni i ja idemo zajedno, uz Peđu kolima ili motorom, svejedno. Djomla se nije izjasnio da li on kao MZ zet vodi ovom prilikom svoju ženu a našu sestru ili ide momački. On može kako hoće, sam ili sa nama svejedno, samo je samnom teško voziti jer sam strašno spor. Floyd treba da potvrdi dolazak, nije sklopio motor pa ga odgovaram od ideje da ide APN-om. Ako bude bilo mesta u prikolici onda može samnom, daleko je za APN od NS-a. Eto, tako stoje stvari do sada.
  16. Treba obavezno da dođu, to su naši ljudi, potpuno je prirodno da su sa nama.
  17. Vuja

    MZ Caffe

    Tajsone pun ti je mailbox privatnih poruka pa nemožeš da ih primaš više, nema mesta. Iščitaj to što ima, odgovori ljudima koji su ti pisali i radiće kako valja.
  18. http://www.glas-javnosti.rs/clanak/ljudi-i-dogadjaji/glas-javnosti-14-05-2009/u-cast-jaganjaca-i-slast-posetilaca http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-14-05-2009/jagnjijada-u-jagnjilovu
  19. Završila se press konferencija pa sam se vratio kući. Posle tog oficijelnog dela domaćin je priredio degustaciju, čisto da se vidi da niko ne prodaje maglu, nema laži - nema prevare. Ljudi, ko ide neka se spremi na opasnu borbu, jagnje je surova životinja koja ubija na umiljat način. ;D Pored velike količine ovih zveri podršku manifestaciji daće i ''medicinari'', proizvođači vina i rakije IZUZETNOG kvaliteta. :o Molio bih da me shvatite ozbiljno i pripremite se, treba izdržati. Pozvani smo od sveg srca i iskreno, domaćini su gostoprimljivi pa nije red da se brukamo.
  20. Vuja

    MZ Caffe

    Hoće, hoće za Temerin i te kako, samo da prođe skup. Mada nije pametno sa ovakvom strujom na put ali šta da radim, ranije nemogu nikako. A psujem ga stalno, ''zezaj, zezaj, jeb... ti Joska majku, samo polako''
  21. Što više pratim prognozu sve manje verujem u ono što pričaju. U poslednjih mesec dana nisu uboli nijednom i nikom ništa, niko da odgovara za laganje naroda.
  22. Vuja

    JawaMania

    Baš su lepe fotografije. Podsetile su me na vremena kada su se motori prodavali u robnim kućama. U Beograđanki ih je bilo bar 10, sve isti, poređani jedan do drugog. Nažalost, tada nisam imao pare da kupim nov motor, da ga odatle odmah oteram na ulicu. I evo sad gledam te dve devojke pa mi se ponovo javi neispunjena želja: da uđem u radnju, kupim motor kao kilo hleba, sednem na njega i odem. Danas je to drugačije i osećaj kupovine nemože da napravi to zadovoljtvo. Danas se motori prodaju izložbeno, izloženi su po jedan komad za svaki model. Ono je bre bila raskoš, platiš pa ti kažu ''izaberite koji ćete da bi u papire uneli brojeve''. O kakva je to želja bila, mogao sam satima da gledam u motore... Evo i sada sam gledao fotografije ko zna koliko, dva motora pa koji bi izabrao. Dilema ubija, ovaj ima jedno, drugi ima drugo, hm... Neispunjene dečačke želje i nedosanjani snovi i dalje bole, nikada više neću moći da uđem u robnu kuću, izaberem ljubimca negde iz sredine te gomile i kažem TO JE TAJ!
  23. Vuja

    MZ Caffe

    Ma babe su super, jedna mi je pričala kako se u mladosti vozila sa drugom a sad nažalost više nemože. Umro je taj drug od starosti a izgleda da je vozio do sudnjeg dana i ona se ne bi vozila bez njega i sa drugim: ''Duško je bio najbolji...'' Vidi mene budale, ''drug'' a? Ijaoo kako sam glup. :o :o :o Druga me pitala šta smo mi to radili, bilo je tu dosta posla, videla je ona sa terase... Bakute su super. Iza nas ostale su fleke od ulja, sjeban asfalt od čekićanja, grafitna mast od lanca... i niko se nije žalio, znaju ljudi da to mora, sezona je počela i već se zakasnilo sa radovima.
  24. I gitarista takođe! ;D
  25. Gitara je super!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja