Jump to content

Moto Zajednica

Vuja

Urednici Foruma
  • Broj tema i poruka

    4879
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Vuja

  1. Odličan tekst! Uređivački koncept MZ Svet-a prošao je nekoliko faza a prvu karakterišu informacije ''enciklopedijskog tipa'', deo podforuma koji je trebao da posluži svima koji se interesuju za MZ motocikle pa je prirodno da će na ovom mestu pronaći sve odgovore. Sudbina je htela da se podforum ubrzano razvija pa smo faze i nivoe prelazili jako brzo i nije mi krivo zbog toga. Popuniće se rupe, ima vremena, neka samo razvoj nastavi započeti trend koji još ne ukazuje na faze životnog ciklusa. Istorijat i kratak osvrt na rad Fabrike dat je u temi ''MZ kroz istoriju'' mada mislim da ti je tekst odličan i da mu nije potrebna dorada. http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13457.0 Od nas, jedini je u fabrici bio Svakak. Fotografisao je dosta toga što može da koristi a na njegovom sajtu su i fotografije http://togs.biz/josip/djirevi/emmenrausch2007/ Postavljeni link je put ka putopisu dok su na dnu strane linkovi koji vode u obilje fotografija raznih tematskih oblasti. Za prvu pomoć to je to. Šta god ti bude trebalo traži a mi ćemo se potruditi da nađemo mada moram da priznam da se vojnim modelima baš nismo bavili. No vojska se bavila nama kada je to bilo potrebno i negde na ovim stranama je potvrda koju je Vujo032 dobio kada mu je oduzet motor tokom bombardovanja. Nismo taj problem produbljivali kako bi izbegli politiku na Forumu ali protiv činjenica se nemože: MZ ETZ 150 iz Čačka dodeljen je vojniku koji ga je dužio i ceo rat na njemu proveo, vozao ga po vrletima kojekakvim i bio zadovoljan ekspolatacijom. Kada se rat završio motor je vojska vratila kao što ga je i uzela, doduše uz potrošene gume, manjak goriva u rezervoaru i navrtenu kilometražu na satu ali prilike su bile takve, šta da se radi. Meni je bio interesantan detalj koji mi je Svakak opisao. Pred posetiocima muzeja kustos je prezentovao dokumentaciju koju je Mz prodao Česima i od koje je nastala Jawa. Svakak nije ekonomista ali je jako lepo objasnio kako ceo projekat izgleda što uopšte ne odudara od današnjih studija slučaja ili pak naručenih projekata izrađenih od strane eminentnih konsultantskih kuća. Ovo sve navodim kako bi imao mogućnost da sem bibliografskih podataka sastav oplemeniš aktuelnim a živim iskustvima, verodostojnim naravno. Moja prikolica nije MZ-ova već tipska pa radijus okretanja neznam ali je sasvim sigurno da u nju staje šarac sa dosta sanduka municije. Ko je vešt sa streljačkim oružjem mogao bi i tromblonom da se posluži a ručni bacač je prosto savršen za ovako nešto. Pri nižim brzinama moguće je bacati ručne bombe (probano sa flašama i kontejnerima ;D) dok se u sisteme veze ne razumem ali toliko veliki raspoloživi prostor pruža neke mogućnosti, sigurno veće od onih aparata što ih vukljaju na leđima. Eto, o sanitetu kao prvoj pomoći nisam razmišljao, čudi me zašto se prikoličari više ne koriste kad su jeftini i mogu da imaju dobru primenu.
  2. Ma biće prilika nek' smo mi živi i zdravi. A treba da iskoristimo i ovu priliku, ako mi sevne neka para neplanirano voleo bih da mogu da dođem. Mada slaba vajda ali dobro zvuči pa mogu da se nadam. Spisak: 1. MZ 2. Kataran (treba da potvrdi) 3.
  3. Ovaj put nažalost moraće da prođe bez mene. Uvek sam tvrdio da pare ne smeju da budu razlog da se ne vidimo ali sada mi se sve skupilo, priliva nema a rashodi su katastrofalni. Poslednju platu sam primio 7.5. sa jednim mesecom zakašnjenja i od tada promaja duva kroz moj račun. Beograd je prazan zbog odmora pa ni taxi ne donosi nikakve pare. Sada je još Univerzijada završena mada i od nje nije bilo nekih para, nisu došli neki jet-set turisti već studentarija sa rančevima na leđima. NEMA! Sa druge strane čeka me redovan servis auta u obaveznom ovlašćenom servisu :P :P a to znači 400 evra. Tu su registracije Crnca i Honde i neizbežna proslava dva dečija rođendana. Do Joške MORAM da odem jer neću moći da uradim atest za prikolicu, bez njega nema registracije pa time ni bar jednog od dva motora. Ne slažem se sa bližnjima koji tvde da bar ''mirno spavam'' jer nisam ukrao ništa, koliko vidim od nesanice samo sirotinja boluje. No... To što je neću doći ne treba da vas sprečava da se okupite i lepo provedete, nisam ja toliko značajan. Danas je 14. jul pa je druga polovina avgusta idealan termin. Do tada će doći još jedna plata (onima koji je primaju), ima fore za sređivanje mašina jer nas je ove sezone napao neki čudan virus a nekih važnijih poslova u ovom periodu nema. Ovako gledano najbolji je vikend 22. i 23. avgusta, nije poslednji u mesecu pa ostaje vremena i za privatne obaveze pre tog povratkom u realnost obeleženog Septembra. Prvo treba da se utanači datum i rezerviše prostor u kampu. Drugo, treba spiskom da se utvrdi broj prisutnih. Treće, da se odredi iznos para po čoveku i po tome odredi jelo/piće. Za početak da vidimo kako se pojedinačno uklapamo u 22. i 23. avgust.
  4. Vuja

    MZ Caffe

    Okrenuo sam 1.000 telefona u nameri da kupim Trayal gumu 3.5x16 za prikolicu i svi su mi rekli da je fabrika zatvorena i da ovih guma više nema.
  5. Vuja

    Kod Joske u Temerinu

    ''Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 120 dana. Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.'' - Kaže dobronamerno softver Foruma. Neću novu temu jer nema potrebe, ovo je tema o Joški i Temerinu. A 120 dana nije ništa ni za poznanika a ne za prijatelja! Novi put za Temerin je potpuno izvestan jedino neznam tačno kada jer mi je strašno komplikovano da kupim i zamenim gumu uz sve poslove koje radim. No, struja na Crncu je potpuno poludela a pojavila se najnovija generacija uređaja za paljenje pa je red da se i to testira. Tema je oživela pa polako. Ali sigurno. ;D
  6. Javiću obavezno, samo da nađem Trayal gumu negde gde mogu da se parkiram a da nije preterano daleko od kuće. Buvljak je nezgodan zbog gužve i krađe, niko ne garantuje za sve ostavljeno na parkingu a druga radnja u Borči je nesigurna: odem donde a tip koji radi otišao negde i ostavio poruku ''dolazim odmah''. Ja čekam, čekam, odem pa dođem sutra a poruka stoji i dalje. dopuna: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18323.40
  7. Vuja

    MZ Caffe

    Radi se na otklanjanju kvara.
  8. Struju vuče na zadnjem faru, sija uvek bez razlike da li su svetla uključena ili ne a pali ga kontaktom. Sada kada se sve ohladilo migavci rade (bez zadnjeg desnog koji nekad radi a nekad ne ???), kontrolne lampe u satovima rade ali ne i lampe za osvetljenje pozadine koje su verovatno pocrkale. Satovi - mrtvi od električne smrti. Iz gume na prikolici vise konci tako da put za Temerin zavisi od kupovine spoljne gume i montaže.
  9. Vuja

    JawaMania

    To ti je kao da nisi postavio. Stavi ponovo sada i ovde ako se već o tome priča da olakšamo napor i izbegnemo listanje.
  10. Vuja

    MZ Caffe

    Evropo, evo nas! Pa da vidimo čija keva crnu vunu prede. ;D
  11. Nebih ja ništa čačkao oko struje, ne razumem se i samo štetu mogu da napravim. Ti Joška putuj za vikend i lepo se provedi, ja se nadam da ovo što se dešava nije ništa ozbiljno. Ne valja sve već duže vreme pa nema razloga za žurbu, satovi su pocrkali i ne verujem da još nešto može da se pokvari. Ja ću u Nedelju da se vozim onoliko koliko deca žele i šta preživi - trajaće! ;D Poskidaću sajle da vidim da li se okreću, za neke ozbiljnije zahvate nemam mogućnosti jer klinci ''hoće da pomognu'' u popravkama pa bodu šrafciger gde stignu, lupaju čekićem..., ma strašno. :o Put za Temerin će biti avantura, stari put je prepun rupa što prikolici baš ne prija a za mene - videćemo.
  12. Šta bih ja sada da sam prodao Crnca? Hondu nemogu da vozim a sa MZ-om nemam problema, razmrda svaki pršljen koji postoji. ;D Strašno sam bio pametan što ga nisam prodao, sada bih bio bez motora.
  13. Menjan je prošle godine, ne verujem da je stigao da se zapuši. Neki ga ne diraju godinama, nisam valjda takve sreće. ???
  14. Imam problem. :P Struja verovatno negde ima kratak spoj, kada dam migavac blinka mi i dugo svetlo sa njim. Zadnji desni migavac nekada radi a nekada ne, kako mu se hoće. A ja sam lepo bio neodgovoran i tako vozio, vozio... Kada potpuno poludi onda ja zapretim Joškom i sve sluša. Mislim da je to zbog Joškinog elektronskog reglera, daje struje koliko treba pa su problemi manje uočljivi. Ma da budem iskren, ne valja to već nekih pola godine... Tako sam išao i za Čačak. U povratku poslušnost otkaže kilometar sat i ja se nisam mnogo nervirao oko toga, mislio sam da je pinjon pa će srediti Bokilic kada odem do Svilajnca. Novost je što je sada crko' i obrtomer a šanse nema da je mehanički kvar. Radio je jadan sve slabije i slabije i na kraju se rastao sa dušom. Lampice u satovima ne sijaju, sve je mrtvo. Ovakav kvar nisam imao, satove sam lupao ali mi se nikada ništa električno u njima nije kvarilo pa sad neznam da li je to moguće nekako popraviti ili je to još jedan u nizu bespotrebnih troškova prouzrokovanih aljkavošću. Da li smem ovako za Temerin? U putu za Čačak nisam imao problema.
  15. Vuja

    MZ Caffe

    Fotograf nas kolega Evil_ZO, instruktor defanzivne voznje........ ;D Kurs je IZUZETAN jer čuva život. Nažalost nisam bio ni na teoretskom ni na praktičnom delu ali sam sam se upoznao sa programom kada se radio. Ko je u mogućnosti da prati ovaj kurs u Beogradu mislim da ništa pametnije za sebe nemože da uradi. Ko ima vremena neka pogleda temu i utiske ljudi koji su bili na kursu, nijedna bespotrebna stvar nije u programu, suvo znanje i iskustvo.
  16. Ma imam i sve je unutra novo, menjano svake sezone ali neće da pali na hladno a ja više nemogu da guram sa prikolicom. Struje ima, paljenje je Bokilic lepo uštelovao ali i posle 1.000.000 kurblanja svećica je suva. Pre nego što je raspolućen u delove da li je taj 251 palio kako valja?
  17. Vuja

    MZ Caffe

    Baš jesu, zato sam radoznao.
  18. Nije mi bila namera i sem gorenavedenog nemam šta da kažem što bi išlo u prilog ili bilo protiv njih. Da ne budem pogrešno shvaćen ali ja ne branim majstore sa Foruma. Ko valja o njemu treba da se zna i Forum nema veze sa tim. Naravno, ko nije dobar ili je prevarant tek o njemu treba da se zna. Ako imaš loša iskustva sa nekim ko je sa Foruma navedi slobodno, treba sačuvati članove od takvih. Naročito što i njega zabole pa niko neće biti povređen.
  19. Treba poneti struju samo do Temerina, za nazad imaš svoju. Dragana sam video samo jednom pa ne bih iznosio mišljenje. Znam da se on i Jožef sa Buvljaka uzajamno preporučuju na veliko pa se ti glasovi zato daleko čuju. A znam i da, kada nešto ne valja, Dragan kaže da samo popravlja i da delovi nisu dobri. Onda kad odeš do Jožefa on kaže da samo prodaje ali ne proizvodi delove, kupi ako hoćeš ili idi na drugo mesto. Kome su ova objašnjenja dovoljna toplo mu preporučujem saradnju.
  20. Vuja

    Zverinjak II

    Nisu loši, doneo sam par kod Bokilica, nešto je prebijao sa ko zna kim pa došao do njih.
  21. Vuja

    MZ Caffe

    Detalji me interesuju, detalji, slike su OK ali treba da ih dopuni tekst.
  22. Štampar, imaš li karburator?
  23. Vuja

    Zverinjak II

    Koliko znam u prodaji su dve vrste klipnjača, ''original'' i za 300 ccm. Ni jedna ni druga nisu pravi originali, proizvodnja je sa Tajvana. Za standardni model sam čuo da je isti kao i svi ostali delovi, nije ohrabrujući kvalitet ali u to nisam uspeo da se uverim jer su mi na svim motorima stare valjale. Novi model za 300 ccm je kao ojačan ali neke dimenzije ne odgovaraju za 250 ccm. Čak i kada se upakuje vremenom se ustanovi da i taj kvalitet nije ništa posebno. Sve su ti ovo informacije ''rekla - kazala'', nisam baš siguran koliko su tačne ali do drugih nisam mogao da dođem. Taj me ležaj godinama iritira, nameravao sam da odem do IKL-a, prodati su pa valjda tog novog gazdu interesuje posao. Ako si u prilici da pročitaš, skini oznaku pa da dosađujem malo... ;D
  24. Jeste mali OFF pa zato stavljam link: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=38131.0
  25. Vuja

    Zverinjak II

    Hmm, baš sam znatiželjan. ??? Ne očekujem ništa značajno, motor je dobar. Ali me jeza hvata od toga ''šlep služba'', užas. :o Imam delova za karburator, meni nisu pomogli jer mi treba ceo ali možda kod tebe nađu neku primenu.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja