Dosta su toga kolege već pokrile, ali da ti ubacim i ja neku bubu u uho.
Vozim inače Pegaso 650, koji sam kupio pošto nisam mogao da nađem dobrog KLE-a i nisam se prevario. Pre svega iako je razlika 150cc, moje skromno iskustvo mi je dalo dovoljno razloga protiv Kawe. Visok sam 190 pa mi je rastojanje od sedišta do kormana kod KLE-a predstavljalo problem. Sa druge strane na Apriliji se sedište može spustiti za celih 7 cm, što odgovara mnogim vozačima (visina sedišta 82 ili 75 cm). Neću dalje da se raspisujem o Apriliji, već da povučem crtu sa Dominatorom i KLE-om:
1. Kada parkiraš pored Honde, nećeš videti velike razlike osim u dizajnu.
2. Dominator sam vozio i ponaša se gotovo isto kao i Pegaso. Ispod 2.500 obrtaja, jako se teško vozi po gradu, ali samo dok se ne navikneš, jer i jednom i drugom nedostaje druga i po brzina za vožnju od oko 40 km/h. Dominator je malo udobniji od Pegaza.
3. KLE je savršen za malo grublje terene, lakši off-road takođe, a što se sedišta tiče, na svima su skoro jednako neudobna posle 3 i kusur sati vožnje.
Pegazo ti ne bih preporučio jedino zbog nedostupnosti rezervnih delova ukoliko je motor stariji od 10 godina, a većina koji se prodaju jesu. Nije motor za grad, pogotovo ako si početnik.
Na tvom mestu razmislio bih o Suzuki Freewind-u. Ima agregat od 650cc, pravljen je da bude konkurencija Hondi i Apriliji sa već pomenutim modelima, ali mi se čini da bi ti bolje legao, zbog te vožnje po gradu. Ako nađeš neki, idi provozaj, pa vidi koliko ćeš biti zadovoljan. I za Suzu ćeš naći delove jednako lako kao i za Hondu.
Registracija za 650cc je oko 17.000 za sva tri modela. Registrovao sam motor danas po toj ceni sa sve novim tablicama, saobraćajnom i ostalim nametima. Za KLE, neuporedivo jevtinije