Jump to content

Moto Zajednica

? NIKASIL - obnova cilindra

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pitao sam neke mašince da li je moguće : u cilindar koji je nekada bio NIKASIL , pa ubačena hilzna , zatim potrošen , nabaciti nikasil . Dobio sam odgovor : trebalo bi da može .

Ali i dalje ne znam gde bi to moglo , ako bi moglo da se uradi !?

Ako neko nešto zna , bio bih zahvalan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Nema nikog u srbiji da radi sa nikasilo a preko se krecu cene u zavisnosti od precnika cilindra. Za yamahu wild star 1600 je placeno 330 evra po cilindru a precnik je 95,5 mm. ...."trebalo bi da moze" .... naravno da kod nas sve moze ;) ali ovo nece moci izvesti...nikasil se tesko tj. uopste nece spojiti sa gvozdjem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Ja sam kontaktirao neku masinsku radionicu u Novom Sadu (mozda cak Cubi) prosle godine jer sam hteo da obnovim nikasil na cilindru. Cena je bila 450e za jedan cilindar isto je promer bio oko 95-98 nisam siguran. Odustao sam naravno. Sto se tice radionice nasao sam je na google-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Radio sam više godina u fabrici soli metala u Boru. Tu su se proizvodile hemikalije koje se koriste u pogonima galvanizacije, ali je u fabrici postojao i pogon galvanizacije (uglavnom su rađena ispitivanja novih tehnologija).

U pogonu su radili uglavnom inžinjeri (metalurzi, hemičari, eletro) i uspešno su primenjivane sve tehnologije koje su bile poznate u svetu.

A sasvim je normalno da nije moguće primeniti nikasil metodu direktno na podlogu od gvožđa. Uglavnom se na gvožđe (nakon pripreme) prvo nanosio sloj bakra, a tek zatim sledeći sloj. U zavisnosti od materijala za završni sloj, bilo je nekada potrebno i više slojeva različitih podloga.

Dakle prilično složen proces.

Ne znam da li fabrika soli metala u Boru još uvek postoji i radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Ja sam kontaktirao neku masinsku radionicu u Novom Sadu (mozda cak Cubi) prosle godine jer sam hteo da obnovim nikasil na cilindru. Cena je bila 450e za jedan cilindar isto je promer bio oko 95-98 nisam siguran. Odustao sam naravno. Sto se tice radionice nasao sam je na google-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

I ja sam video taj oglas na kupujem'prodajem. Problem je sto je cilindar vec hilznovan, a na celik ne ide. Nemam nekih informacija koliko se kvalitetno to radi,a u pitanju su mikroni! Nije jeftin proces i sta ako ne valja. Po meni je sigurnije i jeftinije(za sada) dobra hilzna i dobar majstor. Mozda ce vremenom ova tehnologija zaziveti i kod nas, a do tada cemo se snalaziti kao i do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Kao što reče Mika, probaj sa novom hilznom, Moji drugari su obnavljali nikasil za tomos E90 ali u Češkoj, pre godinu dve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

poslednji put kad sam se bakco sa nikasil hilznom ,nosio sam u bugarsku blok....i neka fala,nikad vise te muke,e sad mozda ima i kod nas mozda neko i radi to dobro...:stabre:1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

€350 po rupi u p.m. pa ti otkidaju. Ovde preko bare od $150-$250 u zavisnosti ko radi. I samo da napomenem da se isti mogu honovati samo dijamantskim kamenom za honovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Za koji ti motor treba nikasil cilindar .

 

Ja sam pre neku godinu a mozda i vise samo odradeo hilznu extra kod jednog mog majstora ( znaci provereno odradjeno 100 % ) i taj motor se vozi i nema nikakvih znakova zamora i slicnih nekih posledica .

 

Kao sto mika kaze odradi hilznu lepo stavi to i teraj . Iskreno eto mozda neki malo bolji znalci mogu da kazu cemu uopste nikasil sluzi . Ima dosta motora koji nemaju nikasil pa teraju po 100 000 km bez trunke ostecenja . Jedino te radne masine i neka cuda ali opet i dva puta da ga busis ti se isplati nego da ti neko odradi nikasil i odere pa opet bude katastrofa .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

U pitanju je cross , radi i sa hilznom , DA , ali čim se zagreje izgubi malo na snazi :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa ako imas mnogo snage malo nece da skodi :zvizduk: .

 

Salim se naravno . Pa moras da malo potrazis po netu . Ovaj moj sto sam mu nosio na obradu stublinu tj da napravi hilznu me je pitao koji klip ide u nju . Kad sam mu reko da ide klip koji je inace napravljen i stavlje se u nikasil stublinu reko je da mi slucajno nisam reko motor ne bi iso kako treba , grejao se i verovatno kao i kod tebe gubio na snazi .

Da li je motor 4t ili 2t .

Najbolje bi bilo da izmeris kompresiju kad se zagreje . Mislim da materijal na koji se nanosi nikasil nije toliko izlozen skupljanju i sirenju na razlicitim tempreaturama . Zato je naravno i bolji od ovih obicnih . Tu je tebi verovatno i problem ili se hilzna malo skupi tj. tolerancija je ostavljena manja nego nikasil a mislim da treba da bude malo veca .

Mislim da bi na ovo pitanje trebalo da odgovore ljudi koji su ucili skole za to . Ja znam da ovaj covek sto mi je radeo stubline , predavao i na fakultetu neki predmet o masinstvu , materijali i slicno . Bolje je da tako nekog kontaktiras nego ovde da mlatimo u prazno . Znam da samo ima veze koliko se stavlja odstupanje kad izbacujes nikasil . Radeo sam to nekoliko puta a bili su u pitanju i slabiji motori na kojima razliku nisam uopste ni osecao .

 

Ako se nesto ne snadjes ti javi da trazim broj ili da ga vec kontaktiram nakako .

Mozes i da stavis ovde ako hoces koji si klip stavio mere i ako ima negde da pise za toleranciju i ostli a naravno i mere hilzne da pitam coveka sta i kako .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Najveci problem u toj prici je da se legura aluminijuma (cilindar) i gvozdja (hilzna)ne ponasaju (greju/sire) isto na razlicitim temperaturama. Same aluminijumske legure cilindara na koje se nanosi nikasil su drugacije nego aluminijumske legure u koju se fabricki ubacuju hilzne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

U principu to je to kao sto je i napisao covek u postu iznad . Samo je bitna u tvom slucaju tolerancija koja treba da se ostavi u izradi hilzne . Ali o tome verujem da ovde nema niko ko moze da te opravi kako treba . Tako da najbolje je da kontaktiras neku bolju radionicu za izradu hilzni i objasnis u cemu je stvar .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Mislim da u kombinaciji sa stublinom to nemoze . Cuo sam da se radi kod nas u novom sadu to gde neznam .

Nisam razumeo jel si radio stublinu pa motor gubi na snazi posle toga ili je proslo vec dosta od ubacivanja stubline pa je vreme za novu .

Nisam nikad radio ali mislim da neidu ni iste karike kad je al ili fe stublina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Popravka oštecenih Nikasil cilindra za sve tipove motocikla.

Nikasil vraca cilindar u stanje u kakvom je bio prilikom kupovine novog motocikla,

a sve to po nizoj ceni nego sto je cena novog cilindra.

do promera 50mm-130 evra, do promera 60mm-150 evra, do promera 80mm-165 evra, iznad 80mm-185 evra.

 

 

NE STAVLJA SE HILZNA

Telefon 064-144-256-3

 

 

ovo nadjoh mozda nekom bude od koristi

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A sta dobijes ako na gusanu hilznu stavis nikasil ? Nikasil se stavlja direktno na aluminijumski cilindar - prednosti su da aluminijum bolje odvodi toplotu, kao i da je nikasil jako tvrd i fakticki nepoderiv sem ako klip ostane bez podmazivanja pa zalepi ili nastupi neko drugo mehanicko ostecenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja