Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@GuMi5

 

SuperWide angle?

Колико степени? По спецификацијама она хвата 155, а ово је као још шире од тога?

 

Јел може још неко појашњење око тог дизања битрејта? Шта се добија а шта губи? Како да проверим колики је сад (Сликовито, као тоталном боту например :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Što veći bitrate to manje slobodnog prostora na hardu haha... ali je i snimak kvalitetniji, to jeste ima više detalja u njemu...

SuperWide je igra nekoliko stvari, jedna je malo softversko istezanje slike da se dobije kao još više prostora, a drugo je malo rezanje odozgo i odozdo da opet izgleda šire...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Дал има вајде у експортовању видеа из програма стављање већег битрејта од оног у ком камера снима?

 

Ја сам се мало играо и сваки снимак експортовао другачије и има разлике у квалитету, али још није ни приближно оном што на јутјубу гледам како Yi стварно може.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Mozda me i ubedite za Xiaomi, nisam jos definitivno odlucio. Timelapse video mi se svidja upravo sto ne moram da se smaram na kompu, nego je vec gotov. Ali nekako me bas odbija to sto ne moze da funkcionise bez telefona...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Eken je poprilicno jeftiniji od xiaomi, ima displej, bezicni daljinski se dobija uz njega (uz model H9R), ne moras naknadno da narucujes kuciste i dodatke jer sve dobijas....

Ima puno klipova na youtube gde se uporedjuje sa xiaomi, gopro, sjcam... Kreni od ovog sto je CyberGasty okacio, pa nastavi. Pregledaj, pa odluci :)

 

Ja imam EKEN i zadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Што више гледам и читам све ово све сам у већем ребусу. Сада ми се чини да је овај EKEN најбољи однос уложеног и добијеног. Гледао сам и упоредне снимке и делује сасвим коректно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Da li ovo znači da YT radi bitrate downsizing prilikom objavljivanja, ili može i da se grune video od 30Mbps i da se taj kvalitet vidi?  Pitam za 1080p.

post-25991-0-97340900-1471353175.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

YT ima primarni cilj brzinu stream-a, ne kvalitet... quality downsizing je vidljiv golim okom na skoro pa svakom videu koji imaš i original, tj. sirov.

Za kvalitet na YT bi morao da im se obratiš da vidiš šta nude, različiti korisnici imaju različite privilegije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kvaliteta videao na YT, trazio sam resenje kako da bude priblizno kvalitet snimka onom sto je sa kamere, pa sam i gledao po raznim forumima, gde se pise svasta o toj temi.

 

Od svih tips & tricks dve stvari mi se cini da rade posao za moje snimke:

 

1) https://clipchamp.com/  - prvo uploadujem tamo, pa kad oni prerade stavim na youtube. Smanji velicinu videa, ali ne pokvari kvalitet. Youtube ga prikaze kako treba.

 

2) u programu za obradu video (kod mene GoPro studio) - kada radim export pojacam blago contrast, sharpness i saturation i u export stavim custom 2.7k i 60 mbs H264 iako je video originalno 1080p 25mb/s. Posle to "kukavicje jaje" uploadujem na Youtube, on ga sazvace i kvalitet je bolji nego da sam koristio Youtube podesavanja u studiu ili da sam direktno uploadovao Gopro video.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

У чему радите?

 

Ја се ту још праћакам, видим да појма немам, испробавам свакакве комбинације у експорту али никако да ваља.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Neko je pitao da li se naknadnim pumpanjem bitrejta povećava kvalitet snimka. Ne povećava se ali...

Iz mog dosadašnjeg iskustva, Youtube smanji bitrate za određeni procenat. Zbog toga, bitrate izlaznog fajla povećam na preko 100Mbps i na Youtube-u kvalitet snimka bude jako približan izvornom. Nije to baš to al' 'ajde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ау, синоћ сам силом прилика погледао снимак директ са камере али на другом компу.

 

Мајко моја, тек сад видим какву канту имам у ћошку собе и колико поједе клип чим га пребацим са камере.

Значи, првенствено, не могу добити бољи квалитет на јутјубу док не средим (променим) комп. А то ће бити...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Posto u nasim moto klipovima cesto mozemo da snimimo i bahate vozace evo jednog clanka:

Ko snimi i prijavi bahatog vozaca mogao bi da izvuce DEBLJI KRAJ

 

Da li to znaci da mi ne smemo da stavljamo klipove na internet gde se vide tudje tablice jer eto tako neko moze da nas tuzi bez obzira sto je snimak napravljan na javnom putu?

A nas na ulici mogu da snimaju raznorazne kamere sa banaka, prodavnica, zgrada i sl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

 

Da li to znaci da mi ne smemo da stavljamo klipove na internet gde se vide tudje tablice jer eto tako neko moze da nas tuzi bez obzira sto je snimak napravljan na javnom putu?

 

Da... Kad postavimo klip na net, reg. tablice i lica osoba ne smeju da se vide, mogu da budu samo zamagljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

 

Da li to znaci da mi ne smemo da stavljamo klipove na internet gde se vide tudje tablice jer eto tako neko moze da nas tuzi bez obzira sto je snimak napravljan na javnom putu?

Da... Kad postavimo klip na net, reg. tablice i lica osoba ne smeju da se vide, mogu da budu samo zamagljena.

 

Aha. Znaci ako me slucajno usnimi neka televizija dok radi raportazu i to objavi a vide mi se lice ili tablice ja mogu da ih tuzim...

Cudni su ovi nasi zakoni. Zabranjeno snimanje i ugrozavanje privatnosti, a kamere vise na svakom cosku. :tras2:

 

Bila sam ubedjena da je sve van kucnih vrata javno i da se u javnosti ne moze pozivati na ugrozavanje privatnosti, ali eto, covek uvek nesto novo nauci. Od sada moram onda i da pazim sta stavljam na yt da se neko ne oseti ugrozenim slucajno.  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja