Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Rs 125 na duza putovanja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ovu temu sam otvorio jer me zanima,moze li aprilia rs 125(nebitno god)na malo duze putovanje(100km-1000km)

Ako moze(ja mislim da moze),kakvi bisage bi odgovarali?Da li ima za njih tako nesto?

Da ne postavljam odma sva pitanja,videcemo kako ce se razvijati dalji tok radnje.

Ja planiram da mojom apriliom(2000god)idem na more u Crnu Goru,a polazak je iz Jagodine! 1moto3.gif

IMG_0107.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

sve mozhe druzhe, samo koliko ti mozhesh izdrzhati je pitanje.

bisage imash u louisu pa preko njih i suvozachevog sedishta josh putnu torbu. opet tako natovaren ne znam kakva che ti putna brzina biti... dok ne probash nechesh znati.

al ima sve da te boli nakon 400km.. znam jer mene sve boli na putnom motoru a mogu mislit na rsu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Drago mi je sto se interesujes za ovu temu,nadam se i vecem broju clanova!

Nadao sam se nekoj brzini od 90kmh-100kmh pod punom opremom,

A sto se tice udobnosti,to mogu da izdrzim,a i samo polako nigde se ne zuri,

posle(150km-200km)voznje mali odmor i tako.(ja samo kad vidim moju lepoticu,zaboravim na sve probleme i nevolje koje su me snasle u tom trenutku.

Jel ima louis neki sajt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Moze naravno, ne znam samo sa ovim motorom kol'ko ti je isplativo i sto se tice potrosnje u finansijskom smislu i sto kolega rece tako natovaren putne brzine zbog 125cc 1neznam.gif al' ideji dajem + 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kako nema? evo ti primer torbi

http://www.louis.de/_2084038c2fccccee5ac58111b9f6fca36e/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10027571

 

pazi kad natovarish nazad 50kg kao da vozish suvozacha, nije to lagano + ta aprilija je laganija od mog F-a sa 250kg.

 

ja sam pravio kratke pauze na tako 100-200km al to nije bilo dovoljno za moje dupe koje je prvog dana (500km) bolelo hteo sam da vrishtim. a drugi dan malo preko 600km umalo ne preplakah :lol:

al meni je vredelo, al zato chu da preradim sedishte jer znam za jadac :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Kad nesto volis nista nije tesko!

Uhh pa ima dosta jeftinih bisage!

Gde sve imaju prodavnice?(u kojim zemljama)

imash chlanove koji donose iz Louisa za 10% od cene. mada pogledaj i po oglasima ovde i KP recimo ima sigurno polovnih dobrih za manje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nikakav problem da masina to izdrzi. Isli su ljudi i mopedima za Crnu Goru...ali.

Potrebno je da uz gomilu entuzijazma koji ocigledno posedujes, imas i nesto majstorije u rukama. Alat, svecice, cepove za gume...i jos sto sta, necu sada da pominjem, ali se nadam da i o tome razmisljas. Ne samo o bisagama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Drago mi je sto se interesujes za ovu temu,nadam se i vecem broju clanova!

Nadao sam se nekoj brzini od 90kmh-100kmh pod punom opremom,

A sto se tice udobnosti,to mogu da izdrzim,a i samo polako nigde se ne zuri,

posle(150km-200km)voznje mali odmor i tako.(ja samo kad vidim moju lepoticu,zaboravim na sve probleme i nevolje koje su me snasle u tom trenutku.

Jel ima louis neki sajt?

 

To je ok brzina ali nema sanse 200km pa odmor. Verovatno nekih 100km pa odmor ali sledeci odmor ce ti biti na nekih 50-60km :) i tako. Zavisi i od tebe koliko si izdrzljiv a to ne zavisi bas od neke fizicke kondicije vec od navike voznje na motoru, na duze relacije. Ako odes na adv rider videces da ljudi prelaze i celu Juznu Ameriku sa ovakvim ili slicnim kubikazama. Sve se moze :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Hvala na odgovorima!

@FjCharlie

Cale mi radi u Svajcarskoj pa ako ih ima tamo,prevoz mi nebi prestavljao problem!

 

@pronto

Entuzijazma ima na pretek :),motorcice rasturam od malena,tako da znam ono osnovno i imam potrebne alate!

 

@Alekre

Moju apriliu(devojku)ne menjam ni za zivu glavu! 0namigivanje.gif

 

Za sada sam odlucio da obidjem malo Srbiju,da vidim kako se motor ponasa i tako te stvari.

Voleo bih da ima jos neko kao ja sa slicnim motorom spreman na avanture! :)

I naravno samo da pocne sezona,pretrpacu ovu temu slikama putovanja sa mojom dragom Apriliom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam jednom presao 200+ bez stajanja svojim kinezom koji je podosta udobniji od aprilie , imao prilico potezak ranac i dzet kacigu, kada sam stigao na odrediste 2 dana nisam bio normalan, toliko sam bio premoren da nisam mogao da spavam jer me je sve bolelo, ali mi je srce bilo puno.1moto3.gif Guraj majstore, al' samo da znas sta da ocekujes 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam jednom presao 200+ bez stajanja svojim kinezom koji je podosta udobniji od aprilie , imao prilico potezak ranac i dzet kacigu, kada sam stigao na odrediste 2 dana nisam bio normalan, toliko sam bio premoren da nisam mogao da spavam jer me je sve bolelo, ali mi je srce bilo puno.1moto3.gif Guraj majstore, al' samo da znas sta da ocekujes 1zdravo.gif

Svaka vama cast :) Ja na gpz-u sam max do 100km, posle toga krenu da mi oticu ja*a :lol: Cim stanem par sec kao preporodjen. Sediste ubija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Drago mi je sto se interesujes za ovu temu,nadam se i vecem broju clanova!

Nadao sam se nekoj brzini od 90kmh-100kmh pod punom opremom,

A sto se tice udobnosti,to mogu da izdrzim,a i samo polako nigde se ne zuri,

posle(150km-200km)voznje mali odmor i tako.(ja samo kad vidim moju lepoticu,zaboravim na sve probleme i nevolje koje su me snasle u tom trenutku.

Jel ima louis neki sajt?

 

Posle par tih odmora, zabolece te PeDu i za more, i za tvoju lepoticu... :-P Ali, da moze-MOZE, i to bez ikakvih problema, ako je motor odrzavan, i u korektnom stanju. Stisni petlju, pali makinu i kreni. Batali se kuckanja po forumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Verujem da ce da me du*e da me ubija,ali sta da se radi,kad je ljubav prema motorima jaca!

 

PS:Razmisljam da nosim uvek sa sobom neko parce sundjera,i kad zaboli du*pe sundjer u pantalone

i malo olaksas putovanje.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Jedna stvar koja bi ti dosta pomogla u toj akciji je da nadjes drustvo kolege bajkera, ko bi vozio sa tobom, da kad stanes mozes da sa nekim popricas ubijes malo vise vremena nego kad stanes sam i tako gledas oko sebe i slicno, mislim meni je bar mnogo vece zadovoljstvo i brze i lakse prodje put u drustvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: aprilia rs 125

dali moze na duge puteve zavisi mnogo do agregata u kakom ti je stanju klip ali ako je dobar klip i cilindar gura bez problema sto se tice tempa voznje na otvorenom je oko 110/kmh preko je vec opterecena to je cvaja nemoze nom stop pun gas a ako hoces na duze puteve po meni ti je najbolje da pravis mesavinu u rezervoaru motor ce imati vece podmazivanje i samim tim ce zdravije raditi

inace ja vozim rs 2001 u savrsenom stanju obozavam ovaj motor ali to je cvaja nije za duze puteve ovaj motor je za krivine :moto3::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: aprilia rs 125

onda samo cepaj :takoje: i ja sam radio generalnu pre 100km i takodje razradujem :zvizduk::zvizduk::zvizduk: neznam koliko dugo vozis rs ja moj vozim vec 2 god i odusevljen sam sa ovim motorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Motor je perfektan,ali takvo i odrzavanje mora da bude(najkvalitetnije ulje kao i gorivo)

Porucio sam bisage u austriji u moto louisu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam sa mojim Rs-om napravio za jedan dan 550 km,ja sam izdrzao al masina bas i nije 1neznam.gif :DD

To nema nikakve veze sa koliko si km presao u jednom danu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Koliko imas brate do CG ?

Inace, ideja vise nego dobra, takodje volim da putujem i obilazim razna mesta makinom, nikad se ne zna mozda odemo zajedno kroz moje mesto ces svejedno proci ako budes isao za CG :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja