Jump to content

Moto Zajednica

PUT U RUSIJU, 70 godina STALJINGRADSKE BITKE

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Lepo putešestvije i još lepše prikazivanje svog rodnog grada Rusima!0takoje.gif Imao sam prilike da budem 10-tak dana u Rusiji, što neko kaže više nas oni cene nego mi sebe same. Takvu dozu gostoljubljivosti i nesebičnosti retko sam susretao ovde kod nas, nažalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000

VPetar@

Procedura je bar za mene smorna, pupunjava se obrazac i u Ukrajni u u Rusiji, papira A4 formata na ruskom od licnih podataka do toga koliko para unosite u kojim apoenima, da li su deca sa vama, kojim vozilom ulazite , sve podatke o vozilu, vrednost vozila i sl. Koliko sam ja upoznat to je samo kada prvi put ulazite u zemlju, radi njihove evidencije. Na ulasku se ceka oko 2-3 sata zavisi od guzve ali u principu carinici su komunikativni i hoce da pomognu. Para Vam treba po motoru toliko da pomnozite kilometre sa potrosnjom, dane sa hranom puta tri obroka i zavisi gde spavate. Ako su satori u pitanju ne treba Vam nista ali ne preporucujem spavanje u Ukrajni ako idete sami ili sa jos jednim, ako ide vise Vas onda je ok. Mi smo spavali i u satorima i u motelima kad smo nisli na jeftin smestaj. Negde se desi da vozite i nema nkakvog motela, onda sator pumpa ili neko lepo mesto pored jezera ili reke, malo sklonjeno s puta. Moja procena je da bez 1000 evra po motoru ne treba polaziti. To kazem jer morate uvek voditi racuna o tome da se ne daj Boze motor pokvari. Dobra stvar je sto ima nasih kamiondzija koji tu prolaze pa mozete Ako kazem ne daj Boze se desi, ubaciti motor na kamion.Ali da nije tako avantura ne bi bila avantura. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Lepo,lepo nema šta. Ne vidim vas neko vreme i vi odmah na dalek put i još nađete Bojsa.Malo vas je mrzelo da se baš literarno otvorite, ali dobro,čestitke i veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Svaka cast sugradjani !!! MADA IPAK NAJBOLJE RIBE SE SLIKAJU NA STROMU !! Nije moj komsija Danko blesav!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Sokolac,RS
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Sve cestitke momci i devojke. Verovatno ste se sreli sa mojim sinom ( tad su i oni bili, ja na zalost nisam mogao) vozio je BMW F800GS sa novosadskim tablicama (zove se Sale, a nasa braca iz BH ga zovu Aco). Gledao sam puno fotki sa njegovog aparata, a ove vase su me podsetile na sinove reci kad se vratio iz Rusije: rekao je " cale vise nas oni vole nego mi sami sebe, sto me je cvrso opredelilo da i ja sledece godine krenem njegovim stopama.:zdravo:

Hehehe,mi iz RS ga zovemo Aco,i momak je vrh,samo da napomenem.I da,putovali smo zajedno na taj put. :moto3: Pozdrav Deda!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000

Cikapostar@

Auto je trosio ko upaljac, motor 1.3 multidzet dizel, bez kvarova. Jedina mana je ubrzanje, ali to je razumljivo jer je slabiji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000

Danas u 18h na televiziji Kragujevac prvi deo emisije MK "NA DVA TOCKA" put u Rusiju. Ko ne moze da gleda preko televizijskih prijemnika, navedenu emisiju moze da prati preko internet stranice televizije Kragujevac.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000

Posle izvesnog vremena koristim priliku da postavim video naseg putovanja, snimljen od strane ekipe televizije Kragujevac.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Одлично путешествије....0takoje.gif Гледајући видео као да сам био са Вама.

Поздрав.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Pozdrav moji Kragujevcani !!!!!! Svaka cast . Znao sam za ovu turu jos kad ste kretali za Rusiju, ali nisam znao za ovaj putopis na forumu. Putopis je super, ali je verovatno samo vrh ledenog brega sta ste sve videli i doziveli. Inace poznajem ekipu na BMW-u sto je bila s vama. Sportski pozdrav za sve, i sve najbolje!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja