Jump to content

Moto Zajednica

Honda vt750 shadow ili Honda vf750 magna

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Koliko znam vt750magnu samo voze prave momcine.:jee1:

 

Jeee....napokon ću da odrastem :D :D

 

Pa momcino kupili nesto, cekamo pivo.:zdravo:

 

Strpljivi smo mi....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
Delimicno vezano za temu:

 

VT 750 RC14 kad je vruca (kada se ugasi ventilator) i kad je posle toga vlasnik ugasi nece da upali a hladna pali kao mina. Nove svecice, uradjeni karburatori, zamenjene bobine. Imali neko oda vas starih vukova neku ideju sta fali tom motoru?! Godiste 1983.

 

Ako ima pumpu za gorivo, to bi mogao da bude problem. Električna pumpa za gorivo hoće tako da se ponaša, imao sam sličan problem na suzukiju. Kada je farban skinuta je termoizolacija ispod rezervoara, pa se dešavalo leti kada je jako toplo, a ostane par litara u rezervoaru, zagrejan benzin pregreje pumpu pa ona prestane sa radom, i dok se ne ohladi nema vožnje. Promenio sam sve živo dok nisam našao problem. Privremeno rešenje (na putu) - mokra krpa oko pumpe i povremeno kvašenje iste vodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

sta mi je bre resio sam u mojoj nazovi tako "pametnoj glavi da ponovo nesto filozofiram sto bi reko Gsp.Saft imam lepu sedovku 750 ace 2002 god besprekorna tu je negde naslici al zelja mi je oduvek bila magna e ata lepotica se pojavila ovih dana u oglasu i to u N Sadu a ja po sedovku bio u Kosjericu sta da radim jesta da je magna jeftinija ---u ceni iz oglasa skoro za ,,,, sta da radim imam i potencijalnog kupca za sedovku pa ako ,,,,

Ako sam dobro razumijo,imas Shadow-ku , zelis Magn-u. Imas I kupca za Shadow-ku? Magna je jeftinija? Pa gde je tu dilemma? Zimaj I begaj situacija sto se mene tice. Pod uslovom da je Magna u ok stanju. P.S. Bio neki lik iz NSa prosle godine u K. Mitrovici sa zutom Magnom...mozda je ta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Koliko znam vt750magnu samo voze prave momcine.:jee1:

a sta smo deda dane sto vozimo shedow 750 A C E tek mi smo mooooomciskare pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

[quote name=Sr3ck0' timestamp='1386572360' post='1576423Obadva mottora su dobra samo treba da razmislis kakav je tvoj stil voznje.

 

Delimicno vezano za temu:

 

VT 750 RC14 kad je vruca (kada se ugasi ventilator) i kad je posle toga vlasnik ugasi nece da upali a hladna pali kao mina. Nove svecice, uradjeni karburatori, zamenjene bobine. Imali neko oda vas]

starih vukova neku ideju sta fali tom motoru?! Godiste 1983.

 

Druze ja sam imao isti problem sa hondom vt500c 85 godiste.Sve sam probao kao ti,i opet isti problem mi je ostao.Jednostavno sam odustao posle tri godine.Ugradio sam dugme da mogu rucno da palim ventilator.Palio sam ga vec kad je na voda blizu crvenog,i pomagalo je mnogo.Ako sam zaboravio,onda sam zapalio koji cigaru dok se ne oladi,i teraj dalje 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Obadva mottora su dobra samo treba da razmislis kakav je tvoj stil voznje.

 

Delimicno vezano za temu:

 

VT 750 RC14 kad je vruca (kada se ugasi ventilator) i kad je posle toga vlasnik ugasi nece da upali a hladna pali kao mina. Nove svecice, uradjeni karburatori, zamenjene bobine. Imali neko oda vas starih vukova neku ideju sta fali tom motoru?! Godiste 1983.

 

Druze ja sam imao isti problem sa hondom vt500c 85 godiste.Sve sam probao kao ti,i opet isti problem mi je ostao.Jednostavno sam odustao posle tri godine.Ugradio sam dugme da mogu rucno da palim ventilator.Palio sam ga vec kad je na voda blizu crvenog,i pomagalo je mnogo.Ako sam zaboravio,onda sam zapalio koji cigaru dok se ne oladi,i teraj dalje 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Magnu sam vozio par meseci i mogu reci da je motor fantazija,moze da se vozi i mekano a moze i da se potera.Meni je polozaj sedenja bio odlican(nesto sam nizi od proseka), udobnost na najvisem nivou,Motor je bio star par godina i nisam imao nikakvih problema sa njom,palila je odlicno i vruca i hladna i nocu i danju kad god.Moja preporuka za ovaj model ako budem u prilici da je kupim necu se ni jednog sekunda razmisljati: za ili protiv -za bez i jednog protiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Obadva mottora su dobra samo treba da razmislis kakav je tvoj stil voznje.

 

Delimicno vezano za temu:

 

VT 750 RC14 kad je vruca (kada se ugasi ventilator) i kad je posle toga vlasnik ugasi nece da upali a hladna pali kao mina. Nove svecice, uradjeni karburatori, zamenjene bobine. Imali neko oda vas starih vukova neku ideju sta fali tom motoru?! Godiste 1983.

 

Druze ja sam imao isti problem sa hondom vt500c 85 godiste.Sve sam probao kao ti,i opet isti problem mi je ostao.Jednostavno sam odustao posle tri godine.Ugradio sam dugme da mogu rucno da palim ventilator.Palio sam ga vec kad je na voda blizu crvenog,i pomagalo je mnogo.Ako sam zaboravio,onda sam zapalio koji cigaru dok se ne oladi,i teraj dalje 1moto3.gif

 

Друже ниси добро разумео. На том мотору вентилатор ради без проблема али мотор - машина није хтела да проради врућа. Вероватни узрок је пронађен у пикапу од другог мотора који је био накарабуџен и заварен?! Мотор је у раду истопио тај неоргинални и то је правило проблеме кад се угреје. Стављени су други од VT 1100 и за сада ради како треба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Pozdrav svima

 

I ja sam imao slicnu dilemu prlikom odluke sta kupiti.U igri je bilo nekoliko hondinih modela, cmx 250, shadowke vt600 i vt 750 ali se igrom slucaja uvukla i Magna kojoj nisam odoleo :)

 

Vreme ce pokazati da li sam napravio dobar izbor

 

post-31376-0-25278500-1393865211_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

@ Guliver, 2002-o godiste, kilometraza ispod 20,000 km

 

@balavurda, oko 3400e ukljucujuci gomilu dodatne(polovne) opreme, kaciga, bisage, disk lock,cizme itd.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pozdrav svima

 

I ja sam imao slicnu dilemu prlikom odluke sta kupiti.U igri je bilo nekoliko hondinih modela, cmx 250, shadowke vt600 i vt 750 ali se igrom slucaja uvukla i Magna kojoj nisam odoleo :)

 

Vreme ce pokazati da li sam napravio dobar izbor

 

post-31376-0-25278500-1393865211_thumb.jpg

U zdravlju je vozio :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pozdrav svima

 

I ja sam imao slicnu dilemu prlikom odluke sta kupiti.U igri je bilo nekoliko hondinih modela, cmx 250, shadowke vt600 i vt 750 ali se igrom slucaja uvukla i Magna kojoj nisam odoleo :)

 

Vreme ce pokazati da li sam napravio dobar izbor

 

post-31376-0-25278500-1393865211_thumb.jpg

ako bude za prodaju javi se na pp pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Maribor, Slovenija
  • Motocikl: Honda Deauvill NT650, BMW R1150RT

Oba motora koje uspoređujete su tipični kruzeri. Po visini i komoditetu su jako slični.

Magnu imaju dvojica mojih drugova, a jedan je imao Shadow-ku. Razlika (i to velika ) je u mašini. Magna ima motor od 90KS i to je živa vatra. Kad mu pričepiš gas to idi, pa ide, kako bi narod rekao ''200 s mesta''. Sa Shadowkom to nije slučaj.

Mašina u Magni je iz Honde VFR. Model je bio pravljen najviše za američko tržište. 4 auspuha su joj stavili samo zbog toga, da ima tzv. čoper sound. Preko 3000 o/min dobija zvuk cestovnog motora. Pogledaj snimke na

Ja da biram, dajem glas Magni!

Youtube ima jih puno, npr.

 

Moj drug Peter na Magni:

pero.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Tako slicni a tako razliciti. Izgledaju kao kruzeri,oba. I tu svaka slicnost prestaje.... Magnu volem bas zato sto nije "tipicani"kruzer. Kuj razumijo,svatio.DSC03397.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Prodjose 2 meseca od kaparisanja, i mesec dana od kupovine, silna ugovaranja i muke oko transporta se zavrsise. Moj drug lepo sede u bus pa prevali oko 400km da bi zajahao mazgu pa i mene usput poveze(NE OSTAVI BOZE BEZ DRUGARA) da mu pravim kontra-balans u krivinama na put od preko 450 i sitan kusur kilometara.

 

I tako, probasmo i urbanu voznju, pa auto put, pa Ibarsku magistralu, pa probasmo i mesište ispod sača, pa pregazismo i Rogoznu(planinu) gde stadosmo da popricamo na predstavnicima reda i zakona i da izduvanimo po jednu i da zagrejemo ruke od nadolazeceg hladnog vetra, pa malo kasnije napravismo par fotki , cisto da se ne zaboravi! Magna se u prvoj voznji (u mo'm vlasnistvu) i pokazala i dokazala kao "ultimate" bajk.Sta jos da kazem a da ne preteram? A tek voznja po šumskim krivinama, sljunku nizbrdo...Neopisivo!!!!!Ako izbace cetvrtu generaciju i bubreg cu da prodam (i to ovaj desni) samo da je kupim! :)

 

 

 

Moj MALI-VELIKI PRIJATELJ! IAKO NIJE CLAN FORUMA -VELIKO HVALA !!!

 

post-31376-0-69707600-1396739120_thumb.jpg

post-31376-0-83823000-1396739194_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pretpostavljam kakvi su ti utisci,uzdravlju je vozio...Nazalost,mislim da nece biti naslednice ovog modela,kako je krenulo sa tim novim trendovima,downsizing,neke polutke od motora,plastike,elektronike,plastikarija,usteda na svemu I svacemu.Nema vise Motora iz stare skole,od gvozdja.Zato se valjda I zovu stari.Jbg,globalizacija.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Друже, могу ти рећи да ти страаааашно завидим. Мени је мало фалило да га узмем, баш тог из НС-а, ал' није ми се дало.

 

Желим ти да се науживаш на њему и да те нигде не остави.

 

Жив био!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Друже, могу ти рећи да ти страаааашно завидим. Мени је мало фалило да га узмем, баш тог из НС-а, ал' није ми се дало.

 

Желим ти да се науживаш на њему и да те нигде не остави.

 

Жив био!

Balavurda@ Ako bude bajk rok misije ove godine ( lose glasine se sire) ili ako te put navede u Kosovsku Mitrovicu javi se da je provozas ako zelis.I ne brini,mozes kupiti samo bolju, naletece neka sigurno.Isto vazi i za kolegu CrashSm :)

 

Hvala na lepim zeljama, isto zelim i Tebi i svim bajkerima/vozacima !

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Balavurda@ Ako bude bajk rok misije ove godine ( lose glasine se sire)

 

 

 

Sta se to lose prica,ja sam prosle god prvi put bio sa par drugara iz MK,odusevljen sam svime.Planirao sam I ove god,da idem?:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Balavurda@ Ako bude bajk rok misije ove godine ( lose glasine se sire) ili ako te put navede u Kosovsku Mitrovicu javi se da je provozas ako zelis.I ne brini,mozes kupiti samo bolju, naletece neka sigurno.Isto vazi i za kolegu CrashSm :)

 

Hvala na lepim zeljama, isto zelim i Tebi i svim bajkerima/vozacima !

 

Хвала ти најлепше. То је прави другар :takoje::moto3: само, боље да не пробавам...то ти је као да шећераша понудиш сладоледом, ако ме разумеш. После тога бих само могао да седнем поред и да плачем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Balavurda@ Ako bude bajk rok misije ove godine ( lose glasine se sire)

 

 

 

Sta se to lose prica,ja sam prosle god prvi put bio sa par drugara iz MK,odusevljen sam svime.Planirao sam I ove god,da idem?:zbunjen:

Glasine kao glasine...svako bi parce "kolaca" pa verujem da neke interesne grupe sire te iste glasine. Srecom ima puno dobrih ljudi koje nece dozvoliti da se nesto tako dogodi, tj da se "misija ne odrzi" Da ipak zaobidjemo tu temu, da ne bude opet " a gde je benzin"?

 

@Balavurda, samo ti dodji i vozi(cemo) a plakanje kad prodje sezona :)

 

Zore, daj bre ponudi i ti coveku voznju , ova moja ima mali rezervoar :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja