Jump to content

Moto Zajednica

Mladost se nazalost ne vraca........

  

27 članova je glasalo

  1. 1. Kuda bi radije ?

  2. 2. Period putovanja



Recommended Posts

  • ., 437 postova

Da li ima u ponudi bilo koji motor,a da nisu modeli HD?

To sam i ja pomislio u prvom momentu. Ali sam potom zaključio da je definitivno najkulje voziti se po tim Amerikama na HD-u.

Mada ne bih imao ništa protiv ni da se provozam Rutom 66 u kamperu.

 

 

Bas suprotno, HD modeli su jeftiniji od svih drugih modela a cena goriva je duplo niza u Americi po litru nego u Evropi, jedino sto americka vozila trose duplo vise.....

Verujem da nisi dobro pročitao šta sam napisao pošto ne vidim vezu između mog komentara i cena u Americi.

Cool - kul. Govorio sam da je verovatno najbolji doživljaj voziti HD po Americi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Da li ima u ponudi bilo koji motor,a da nisu modeli HD?

To sam i ja pomislio u prvom momentu. Ali sam potom zaključio da je definitivno najkulje voziti se po tim Amerikama na HD-u.

Mada ne bih imao ništa protiv ni da se provozam Rutom 66 u kamperu.

 

 

Bas suprotno, HD modeli su jeftiniji od svih drugih modela a cena goriva je duplo niza u Americi po litru nego u Evropi, jedino sto americka vozila trose duplo vise.....

Verujem da nisi dobro pročitao šta sam napisao pošto ne vidim vezu između mog komentara i cena u Americi.

Cool - kul. Govorio sam da je verovatno najbolji doživljaj voziti HD po Americi.

 

Jeste, pogresno procitao ! SORRY

 

Stari se, krajnje vreme za tu Ameriku ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Bas upravo studiram malo cene Avio prevoza iz Dizeldorfa i Frankfurta do Kanade i Amerike....

 

Amerika / Los Angeles : 962,00 € od 01.08. - 16.08.2014

Kanada / Vancouver : 1.106,00 € od 01.08. - 16.08.2014

 

Amerika / Los Angeles : 675,00 € od 29.08. - 13.09.2014

Kanada / Vancouver : 792,00 € od 29.08. - 13.09.2014

 

Mislim da je ova varijanta krajem Avgusta daleko najbolja.

Nema vise toliko turista, temperature su u podnosljivom stanju a i cena je oko 300,00 € niza.

 

Let do Los Angelesa traje oko 17 - 20 sati u zavisnosti za koju Avio kompaniju se odlucimo

Let do Vancouvera traje oko 18 - 20 sati u zavisnosti za koju Avio kompaniju se odlucimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

I ovo mnogo lepo zvuci !

 

 

1. dan: San Francisco

 

2. dan: San Francisco – Monterey 258 km

 

3. dan: Monterey – San Luis Obispo 253 km

 

4. dan: San Luis Obispo – Los Angeles 310 km

 

5. dan: Los Angeles – Palm Springs 175 km

 

6. dan: Palm Springs – Las Vegas 415 km

 

7. dan: Las Vegas – Bishop 435 km

Ne moze u Julu i Avgustu, temperatura izmedju 55 i 60 C° !!!

 

8. dan: Bishop – Yosemite 220 km

 

9. dan: Yosemite – Lake Tahoe 360 km

 

10. dan: Lake Tahoe – Redding 345 km

 

11. dan: Redding – Eureka 240 km

 

12. dan: Eureka – Mendocino 229 km

 

13. dan: Mendocino – San Francisco 249 km

 

14. dan: San Francisco

 

 

routelebedeinentraum.213x.png

 

Cene:

 

2 Osobe / 1 Motor / 1 Soba / 1.419,00 - 1.689,00 € po osobi

2 Osobe / 2 Motora / 1 Soba / 2.219,00 - 2.589,00 € po osobi

4 Osobe / 2 Motora / 1 Soba / 1.133,00 - 1.319,00 € po osobi

 

 

  • 13 Prenocista u hotelu
  • 13 Dana Harley Davidson po zelji iz grupe A
  • Sva osiguranja
  • Dodatno osiguranje za stetu prema drugim do EUR 2 Millionen
  • Neogranicni kilometri
  • CANUSA-Informativna torbica
  • Savetovanje od profesionalaca severne Amerike
  • Elvira osiguranje za: Otkazivanje putovanja, prekid putovanja, dodatne troskove za prebukiranje povratnog leta, pomoc na putu.

 

 

heritagesoftail.rgb.600x.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Evo jos i dva kataloga u PDF-formatu, pa prostudirajte malo....

 

Nazalost sve na nemackom, ali zato su opisane sve ture i destinacije, kao i cene....

 

 

 

Motor USA + Kanada 2013 / 2014

 

http://www.canusa.de...er-komplett.pdf

 

 

 

Kamping kucica USA + Kanada 2014 / 2015

 

http://www.canusa.de...amper_80dpi.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Sa velikim interesovanjem pratim kako će se odvijati situacija i sa velikom nadom uplaćujem loto pa ko zna, sreća ima bezbroj lica :neznam::moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Kao sto drvodelja rece, mislim da je to putovanje jedinstveni dozivljaj na motoru marke Harley Davidson.......

 

ubjeđen sam da je to putovanje sam mnogih pa i mene i da ako se odputuje nema šansi da se zaboravi a što se tice HD 100% sam siguran da cete ga pamtiti. ja sam probao i stalno ga pamtim.
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ovi nude sve u jednom paketu, avio-prevoz, motor, hotel, klopa, pice, bas sve....

 

Cak su i izbukirani u 2014. god. do Septempra, ali i cifre su paprene, mislim da mi to mozemo povoljnije da organizujemo:

 

http://www.phoenix-biker-tours.com/preisliste.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Posto sam malo zauzet oko " Avanture 2014 " koja je vec u Aprilu, ova tema je malo zapostavljenja zadnjih nedelja.

 

Ako postoji interesovanje, lako ce mo napraviti neku kombinaciju. Isto tako je potrebno puno vremena za izradu dobrog plana, tako da je tema otisla malo u pozadinu sto ne znaci da je zaboravljena......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Milane, rekao sam ti kada smo se videli kod Stanimira,da sam zainteresovan za USA.

Odgovara mi bilo koji termin,napravi plan i idemo!!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Sto se tice cena, SAD vs Kanada nema skoro razlike. Cene su u odnosu staru Evropu znacajnije nize,

Amerika je bolja opcija sto se tice infrastrukture i mesta koja treba obici.

Takodje nemojte zaboraviti da je Kanada severnije i da u Septembru vrlo lako moze da se zabeli u gori zelenoj....

Osim toga velika vecina onih koji razmisljaju o ovom pitovanju vec imaju vize za SAD. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Studiram ove sajtove za putovanja do Amerike ( a ima ih na stotine ) i naletim na ovog.

 

Ovo putovanje mi se posebno svidja, jer traje 17 dana u Americi, pogotovo ako se uzme u obzir da za svaki dan uz doplatu moze da se knijzi bolji hotel, odnosno hotel po zelji. Meni inace ne znaci mnogo da li hotel ima 3 ili 4 zvezdice, ali ako mogu da biram 5 zvezdica u Las Vegasu, nepitam za cenu.......

 

Ove navedene cene su za 17 dana po osobi u dvokrevetnoj sobi, ali kao i sve platforme tako i ova, nude cenu po osobi, ali to ne znaci da je to finalna cena.

Njihova kalkulacija je sledeca :

 

Za navedenu cenu u kombinaciji ide uvek minimum 2 osobe i 1 motor, ako kao u nasem slucaju hocemo 1 motor i 1 vozac ( bez suvozaca ) onda svi obracunavaju vecu cenu, zato sto nema suvozaca kome mogu da naplate tarifu.

 

Znaci ova ponuda od 2.109,75 € je po osobi !!! samo u slucaju da putuju dve osobe na jednom motoru i oboje spavaju zajedno u dvokrevetnoj sobi.

Sada bi trebalo tacno da se izracuna koliko placaju samci vozaci sa koriscenjem dvokrevetne sobe sa kolegom bajkerom, posto u ovoj kombinaciji oni moraju da daju 2 motora i dvokrevetnu sobu, a ne 1 motor i dvokrevetnu sobu.

 

Posto na sajtu nude korespondenciju na Engleskom, Nemackom, Poljskom i za zivo cudo cak i na Hrvatskom jeziku, mislim da mogu da nam i daju neku grupnu tarifu, vredilo bi probati.

 

Znam da vam je malo problematicno da citate sajt na nemackom, zato pitajte sta vas interesuje !

 

Vide se svi ciljevi i u svakom gradu moze da se bira izmedju hotela koji je standardan i hotela za koji je potrebna doplata, pa studirajte malo sajt, pa da vidimo.....

 

http://www.usareisen...s.html?sc=S2014

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Nego mene od juce muci sasvim druga tematika sto se tice putovanja do Amerike i Kanade, zato kuckam ovaj tekst u jutarnijim casovima...... :stabre:

 

Kako stvari stoje a za mene licno je ovo sa putovanjem za Ameriku ili Kanadu samo stvar organizacije i pitanje vremena koliko ce da traje do tog dana....

 

Proveo sam dosta sati gledajuci po svim mogucim platformama na netu sta ko nudi i pokusava da proda kao putovanje. Tu su oni koji hoce da ti iznajme motor po principu uzmi, vozi, vrati i plati. Drugi pokusavaju da prodaju sve u jednom paketu, znaci rentiranje motora, smestaj, avio-karte, itd. ali onda cene skacu i daleko preko 5.000 € za putovanje od 14 - 17 dana.

 

Da budemo realni, motor u najmu na Americkom kontinentu po danu kosta oko 100 - 130 Dolara, sto bi bilo oko 1400 - 1900 Dolara za jedno putovanje od oko 14 - 17 dana na licu mesta. Tako se odprilike krecu tarife.

 

Najjeftinija ponuda je u Kanadi, sigurno zato sto regioni nisu toliko poseceni i trazeni kao jugozapad Amerike. Ostali troskovi kao let avionom do Amerike i nazad su tu i nemozemo ih jednostavno izbaciti iz kalkulacije. ( oko 700 - 800 € ) Isto tako moramo da se brinemo o hotelima i svemu ostalom sto nas ceka na jednom takvom putovanj, jel tako ??? Kad saberemo sve ove cifre, tesko ce mo mi proci sa sumom od 3.000 € po osobi, racunajuci i gorivo.

 

Diskutujem ja ovu problematiku sa jednim iskusnim Nemackim bajkerom za koga znam da cesto putuje u Ameriku da se vozi motorom i pitam ga koliko je stvarno realno da se kalkulise novca za jedno takvo samoorganizovano putovanje u periodu od 14 - 17 dana po Americi ???

 

Minimum 4000 € sa gorivom, rentiranjem motora, avio-kartom, hranom i spavanjem u hotelima nize kategorije, je bio njegov odgovor. I poce covek da prica...........

 

Moja prva poseta Americi kostala me sumu od oko 4000 €, ali posle sam dobro razmislio na sta ja to bacam tolike pare...... i nastavlja pricu......

 

Prosle godine sam bio 3 puta u Americi.........

 

U Martu 2012 sam kupio Harley - Davidson Fat Boy 2005. god. od prvog vlasnika sa 11.500 milja za 9.500 USD

( oko 7300 € ).

 

U Julu 2012 sam kupio Harley - Davidson Night Train 2005. god. od prvog vlasnika sa 2.700 milja za 8.500 USD ( oko 6.500 € ).

 

U Oktobru sam najbolje prosao posto je sezona bila na izmaku, tada sam kupio Harley Davidson Road King 2004 sa 13.000 milja za 8.000 USD ( oko 6.100 € ).

 

Svi motori su bili kao iz fabrike, prica on dalje......

 

I sta si radio onda kada si preuzeo motor ? Pa sta bi radio, rece on, vozikao sam se 14 dana po Americi, dosao do Los Angelesa, predao motor spediteru, koji mi ga je dostavio do Hamburga za 975 €. U nemackoj sam platio 19 % PDV-a i Carinu zajedno oko 1500 € . Kada sam obavio sve formalitete stavio sam motor na mobile.de i prodao ga, tako da mi je celo putovanje doslo dzabe, jedino ovaj zadnji sto sam kupio u Oktobru necu da oglasavam do Aprila, jer onda moze najbolja cena da se ostvari.

 

Ajde sada da se bavimo malo matematikom........

 

Road King 2004 = 6.100 € + Transport = 975 € + Ostali Troskovi + 1500 € = Ukupno 8.575 €

 

Za koliko para se ovde na Nemackom trzistu nude takvi motori mozete da vidite ovde:

 

http://suchen.mobile...axMileage=20000

 

Ne samo da je cena ovde kod nas u Evropi skuplja za oko 3.500 € i pored svih troskova dovozenja i carine, nego decko nije ni platio rentiranje motora kao sto smo racunali oko 1.500 €. Tako da ova usteda od oko 5.000 € nije bas za bacanje........

 

Cak je u medjuvremenu i kurs Dolara prema Evru pao za nekih 5 % tako da ova prica postaje jos interesantnija.

 

Sta na primer fali ovako jednoj Hondi za preracunato 3.925 € iz 2006. god. ???, presla je samo 9255 Milja, mislim da je to bolja kombinacija nego da rentiramo motor za 1500 €, a kada bi nas vise bilo, koji isto hoce da kupe motor u Americi, mogli bi da podelimo onaj trosak dostave u kontejneru do Hamburga od 975 €.

 

http://www.ebay.com/...=US_motorcycles

 

Ako ima vise zainteresovanih za ovu kombinaciju, mogu da kontaktiram nekoliko trgovaca po Americi da nam daju ponudu za otkup vise motora.......

 

Sta mislite ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Sve je ovo odlično napisano i objašnjeno.

 

Sve ovo ja već znam postoje tu razne matematike.

Iskreno,nikada nisam pomišljao da doteram motor ovde i prodajem.

S tim da bi prodaja HD-a u Srbiji bila naučna fantastika.

 

Moja najrealnija opcija je kupiti motor na zapadnoj i prodati na istočnoj obali.

Realno bi se i u toj varijanti dobilo džabe korišćenje motora,a možda i gorivo.

 

 

...sve sam razradio,ima tu još realnih opcija..

 

Ali nigde i nikada nisam planirao da vozim,kupim ili najmim HD.

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja