Jump to content

Moto Zajednica

R1100S: Provera ABS-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: leskovac

uzeo sam bmw r1100s i motoru ne radi abs. Akumultor ima nov, ali lampice za abs svetle. Da li je abs kod njega sličan sa nekim abs-om od drugog bmw-a i kog. Šta prvo da uradim i šta da gledam0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Upalo motor i provozaj par minuta, ugasi,odmah upali i nakon par metara vožnje će,(trebao), da ugasi lampice. ABS neće da uključi ako napon padne ispod 12,4 v i bez obzira što je nov aku ne mora da bude potpuno pun iako pali.

 

Sledeće je da uradiš reset, ne znam kako ide na tom modelu, na mom je džek ispod sedišta suvozača i ubode se kratko spojnik. Moj je bagovao a razlog je bio slab kontakt u instalaciji i prostim raskonektovanjem i konektovanjem je rešen problem, banalno,verovatno sam previše natego neku žicu. Imaš rele u osiguračkoj tabli, izvadi zabodi ga kao i sve osigurače. Ako neće onda mora da se trkelja, čekira kodna greška, proveri kočiono ulje ili još bolje zameni uključujući i na samoj ABS pumpi. Retko gekne induktor na točku mada može i zazor da bude prevelik ili pak prljav. U svakom slučaju su slatke muke, sa srećom ti nov primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kod mene se desi da radi pa ne radi pa radi pa neradi....Primer: krenem - sve ok, i onda, u toku vožnje primetim da počne blinkanje lampica. Stanem, ugasim motor, upalim, krenem dalje i sve ok. Tako palim - gasim nekoliko puta i sve u redu. Sve radi bezprekorno. Onda, iznenada mu padne na pamet da zajebava i opet upali lampice. I tako na mahove. Više sam prestao i da gledam. Nije normalan. :) Model K1200GT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Mozda za tebe, mene jos ceka . :zvizduk: Motor juce doteran iz Leskovca,davno se nisam tako smrzao, ali mi je puno srce-izgleda da sam nasao pravu meru. Ide ovih dana na pregled kod majstora, javicu dijagnozu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ABS 2 i Integral ABS I su se pokazali u praksi kao veoma losi i ne traju vise od 50.000km na motorciklima( mada je bilo slucajeva da treba da se zameni i pre 20.000km) i to u redovno odrzavanje. Kad sam pitao BMW isto pitanje zasto ne traje kao na kolim odgovor je bio tip stvarno neznamo jer Nemacka nece da nam da pravi tj. iskerni odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hm... znam mnogo vlasnika sa ABS2 koji su presli znatno vise od 50000km i sem redovnog odrzavanja nikakvog problema nisu imali. Uostalom, to i nije BMW proizvod vec Bosch-ov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Bravo Lalajko naravno da je Bosch. Ma mozda su nam za americko i kanadso trziste podvalili neke polovne ABS pumpe jer znjau da se dobro zaradjuje ovde :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Hm... znam mnogo vlasnika sa ABS2 koji su presli znatno vise od 50000km i sem redovnog odrzavanja nikakvog problema nisu imali. Uostalom, to i nije BMW proizvod vec Bosch-ov.

Naravno da većina prelazi ogromne kilometraže ali mora se priznati da hoće da brljavi taj ABS. Mene je zajebavao na 2 od 4 BMW-a koje sam imao.Kod R1150 čak je nemoguće kočiti kada se isključi. Mnogo zajebano. Kod ovog mog sada (K1200) nije problem. Kočiš normalno ali nemaš ABS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ABS jeste hirovit. Na mom motorciklu je prednji krug ispao bez naznake lampicom i tek sam primetio na poligonu da ne radi, odnosne ne ni ja već instruktor posmatranjem. Na oštrom kočenju zadnji uključuje i čuje se pumpa i lupanje diska i tek po blagom proklizavanju prednjeg točka pred samo zaustavljanje se otkrilo, valjda sam se naviko a i kočim s oba točka pa mi nije palo na pamet da ne radi jedan nit da kontrolišem svaki ponaosob. Tek kasnije je upalio lampicu, resetovan al opet posle 100 km i tek nakon čačkanja instalacije je proradio, bar se nadam. Malo je komplikovan sistem, dva praktično nezavisna sistema, prednji i zadnji, jedna kontrolna jedinica, dupli mehanički rele, unutra elektomagnetne frikcione spojke, ventili...Mislim da tu ima i inženjerskog propusta jer postoji više modela što ukazuje da je praksa terala na modifikacije. Po rečima BMW zastupnika, problem je bio na modelu 1200 Roadster, na pip kočnice je kočio punom snagom. Očigledno za 20 godina nisu to napravili kako treba pa kom se šta zalomi, indirektno je dat takav odgovor Caci.

 

Dalje, sama zamena ulja u pumpi je malo komplikovana, mora da se skida tank i direktno iz nje što se verovatno preskače. Izađe ulje i preko samih klešta al jako sporo i velika verovatnoća je da ostane staro ulje u telu pumpe i to onda napravi ršum. Za razliku od auta gde se ABS javlja malte ne non stop, na motoru se ne koči stalno oštro da bi pumpa drukala, plus mnogi ne koriste jedan kočioni krug i praktično ABS zabagri a vrlo je osetljiv na čistoću i unutrašnju koroziju. Redovna zamena ulja u samoj pumpi je poželjna. Ima slika po netu, to unutra može da izgleda ko da je izvađeno iz potoka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Moram da priznam od svih veliki evropskih proizvodjaca BMW je najgori kad su u pitanju takve stvari. Cuvaju tajne gore od UDBE. Cak kad sam bio u njihovoj skoli u mestu Ontario koje je severno predgradje Los Angelesa. Nisu nam dali da koristom Wi-Fi da slucajno neki nebi hakovao mrezu ili usao u bazu podataka. A kad deo kompleksa koji samo radi sa rezervnim delovima korisit net ostatak kompleksa i sve ucionice nemaju vezu...po meni veoma insteresantno i pomalo smesno jer ipak zivimo u 21-om veku. Prepostavljam jer to im je centar za automobile i motorcikle pa ima tu valjda nekih tajni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Očigledno postoje namerni faulovi po nebuloznim kvarovima koji su toliko očigledni da bi đak prvak to bolje projektovao, plus zaista ima kamara date koju kriju, kao, samo faktori seting, nije nego. Mora da tamo radi neki srpski strndžov pa kao on je maša i niko drugi sem njega. Doduše nisu Nemci pa svi inventivni i pronicljivi, njihov dril nalaže da rade, svaki svoj deo, pa tako mora i nešto za servis da ostane. A ima dosta i začkoljica koje se ne vide odnosno izostavljaju se prećutno računajući na majstorsku pravu kvalifikaciju a ne uličarsku ko ovde. Drugojačije su oni ustrojeni od nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja