Jump to content

Moto Zajednica

enduro do 35kw

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

Hahahahaha

Koji ste vi kraljevi. Svaki ciga svoga konja hvali...

Uzmi lepo BMW i uzivaj. Pored kvaliteta dobijas i ekonomicnost a na kraju i pouzdanost. Ja bi svog menjao jedino za f800 ;)

Mozda nije ali u razlici koju doplatis ustedeces na kasnijim popravljanjima krseva koje si naveo... :P

 

 

Obozavam ovaj forum

 

poslato iz mangulane...

 

pa i ti hvals svog ,,konja,, :D bmw jeste kvalitetan stoji to,lep je motor i kazu da se najmanje kvari ali do sledece sezone ne mogu da skupim za bmw nema sanse :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

bmw jeste kvalitetan stoji to

 

ne, ne, to bmw-ljupci kazu da je kvalitetan, sto ne znaci uvek da je to realno stanje stvari :P:D

 

Razlika izmedju jednog i 2 cilindra je u snazi, kultivisanosti i nacinu razvoja snage. 2 cilindra su u glavnom jaci agregati, imaju kultivisaniji razvoj snage, ali snaga i obrtni moment su pomereni na vise obrtaje. Nasuprot tome, jednocilindrasi po pravilu imaju veliki klip sto rezultuje vrlo ranim i brutalnim obrtnim momentom, sto je za povlacenje u prirodnom habitatu enduro motora vrlo cenjena stvar. Dakle, ne treba mnogo snage, ali da je vrlo rano sva dostupna. Mimo manje snage, takodje kolateralna steta su izrazenije vibracije i jako nekultivisan rad ispod 2-3 000 obrtaja.

Dakle, ako trazis iskljucivo putne performanse, onda 2 cilindra, pa cak i KLE koji iako ima 50ks, vecina snage i obrtnog je ostavljena dosta kasno na obrtomeru, tako da trazi zavrtanje da bi isao. Mimo KLE u ponudi imas Transalp koji je skup, i Africu Twin i Super Teneru koje su teeeek skupe.

Opet, za nizi novac imas jednocilindrase koji ce te smarati na niskim obrtajima, iznad njih imati malo grublji rad, ali u tim srednjm obrtajima ce ti lepo mamiti osmeh na lice svojim dizelskim povlacenjem.

 

Na tebi je odluka, ono sto ti svakako mogu preporuciti je da ti nasa prica bude samo smernica, nikako nagovor, a da ti probas sto vise razlicitih motora i tek onda odlucis.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

bmw jeste kvalitetan stoji to

 

ne, ne, to bmw-ljupci kazu da je kvalitetan, sto ne znaci uvek da je to realno stanje stvari :P:D

 

Razlika izmedju jednog i 2 cilindra je u snazi, kultivisanosti i nacinu razvoja snage. 2 cilindra su u glavnom jaci agregati, imaju kultivisaniji razvoj snage, ali snaga i obrtni moment su pomereni na vise obrtaje. Nasuprot tome, jednocilindrasi po pravilu imaju veliki klip sto rezultuje vrlo ranim i brutalnim obrtnim momentom, sto je za povlacenje u prirodnom habitatu enduro motora vrlo cenjena stvar. Dakle, ne treba mnogo snage, ali da je vrlo rano sva dostupna. Mimo manje snage, takodje kolateralna steta su izrazenije vibracije i jako nekultivisan rad ispod 2-3 000 obrtaja.

Dakle, ako trazis iskljucivo putne performanse, onda 2 cilindra, pa cak i KLE koji iako ima 50ks, vecina snage i obrtnog je ostavljena dosta kasno na obrtomeru, tako da trazi zavrtanje da bi isao. Mimo KLE u ponudi imas Transalp koji je skup, i Africu Twin i Super Teneru koje su teeeek skupe.

Opet, za nizi novac imas jednocilindrase koji ce te smarati na niskim obrtajima, iznad njih imati malo grublji rad, ali u tim srednjm obrtajima ce ti lepo mamiti osmeh na lice svojim dizelskim povlacenjem.

 

Na tebi je odluka, ono sto ti svakako mogu preporuciti je da ti nasa prica bude samo smernica, nikako nagovor, a da ti probas sto vise razlicitih motora i tek onda odlucis.

 

Da naravno to mi je neka smernica :) hvala na objasnjenju :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

za putovanja? :D

ja isao na more sa njim, 650 km u cugu, 8 sati voznje. nikakav problem nisam imao :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Takodje je valjano znati koliko si visok, tezak, planiras li saputnika/saputnicu, na koliko daleke pute se razmisljas uputiti, da li, koliko i kakvog offroad-a imas na umu posetiti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

Takodje je valjano znati koliko si visok, tezak, planiras li saputnika/saputnicu, na koliko daleke pute se razmisljas uputiti, da li, koliko i kakvog offroad-a imas na umu posetiti....

 

visok 185 tezak 70 kg planiram po Srbiji ali mozda odem na turu po evropi ako skupim pare za to,,,ne palniram saputnicu a ruta bi bila oko 4600 km ali to nije sigurno sve zavisi da li cu skupiti pare za toliku rutu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ako si baš rešio jedan cilindar onda ti preporučujem DOMINATORA. Ipak je to HONDA, a i znam jedan primerak u fantastičnom stanju. Prodaje ga jedan moj prijatelj.

 

F-650 i Pegaso su rotax mašine. Nema tu ni B od BMW-a. Pričam ti ovo jer sam i sam pre nakoliko godina hteo da kupim f650gs. Bio sam se primio ko mlad majmun. Sve to dok nisam probao Afriku. Dalje nema šta da se priča. Probao sam i dominatora i svideo mi se kako je okretan i lak za vožnju. O obrtnom momentu da ne pričam.

 

Ako si zainteresovan javi se na PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

Ako si baš rešio jedan cilindar onda ti preporučujem DOMINATORA. Ipak je to HONDA, a i znam jedan primerak u fantastičnom stanju. Prodaje ga jedan moj prijatelj.

 

F-650 i Pegaso su rotax mašine. Nema tu ni B od BMW-a. Pričam ti ovo jer sam i sam pre nakoliko godina hteo da kupim f650gs. Bio sam se primio ko mlad majmun. Sve to dok nisam probao Afriku. Dalje nema šta da se priča. Probao sam i dominatora i svideo mi se kako je okretan i lak za vožnju. O obrtnom momentu da ne pričam.

 

Ako si zainteresovan javi se na PM

 

sad gledam samo okvirno tek za dva tri meseca znacu tacno koliki je budzet :) kazu da Honda ima standardnu boljku mehanika extra ali elektronika losa znaci samo stariji modeli??za novije ni nemam para :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ako si baš rešio jedan cilindar onda ti preporučujem DOMINATORA. Ipak je to HONDA, a i znam jedan primerak u fantastičnom stanju. Prodaje ga jedan moj prijatelj.

 

F-650 i Pegaso su rotax mašine. Nema tu ni B od BMW-a. Pričam ti ovo jer sam i sam pre nakoliko godina hteo da kupim f650gs. Bio sam se primio ko mlad majmun. Sve to dok nisam probao Afriku. Dalje nema šta da se priča. Probao sam i dominatora i svideo mi se kako je okretan i lak za vožnju. O obrtnom momentu da ne pričam.

 

Ako si zainteresovan javi se na PM

 

Porediš f650 i Afriku ? Onda posle Afrike probaj BMW F 800 r pa će to još bolje da ide i tako redom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ako si baš rešio jedan cilindar onda ti preporučujem DOMINATORA. Ipak je to HONDA.

 

Pa?

Uh kako mi ide na zivce ovakav rezon. Evo ja vozim Freewinda i tvrdim da ima bolji agregat od Dominatora.

Takodje vozim Hondu kao auto, i to sa ozbiljnim motorom pod haubom. I brat vozi Hondu kao auto. A pre Honde sam vozio Nissan 200sx i mogu ti reci da je kvalitetniji i bolji auto. Takodje, da se vratim na temu o motorima, tvrdim da Suzuki u toj klasi ako nije bolji motor, nije onda ni jedan procenat losiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

I ja sam vozač Freewinda, ali pokušaću da ne budem pristrasan. Pre svega, ako tražiš enduro da pređeš njime preko 4500km onda bi trebalo da gledaš veće putne enduroe. Znači neki Varadero, V-Strom, Afrika itd. Toga nema za 1500 evra. Naravno da je Izvodljivo i preći toliki put i sa manjim endurom (skoro je čovek sa Freewindom prešao celu Afriku), ali nije baš udobno.

Ako zaboravim na taj veliki put, onda ti za duži boravak na asfaltu svakako preporučujem trojac F650, Pegaso, Freewind. "Normalni" enduroi imaju drugačije vešanje, veći prednji točak i nisu toliko za asfalt, a i agregati su im različiti i obično slabiji. Kada sam ja kupovao motor pored ovog trojca sam gledao i KLE ponajviše zbog 2 cilindra i zato što mi se generalno svideo. Ne znam baš kakve su sada cene, ali generalno za te novce nije ni ovde neki izbor tako da polako.

Konačno probaj da nađeš i probaš svaki od ovih motora, proveri mu stanje, vidi šta ti je u cenovnom rangu i odgovor šta da uzmeš će ti se sam nametnuti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

I ja sam vozač Freewinda, ali pokušaću da ne budem pristrasan. Pre svega, ako tražiš enduro da pređeš njime preko 4500km onda bi trebalo da gledaš veće putne enduroe. Znači neki Varadero, V-Strom, Afrika itd. Toga nema za 1500 evra. Naravno da je Izvodljivo i preći toliki put i sa manjim endurom (skoro je čovek sa Freewindom prešao celu Afriku), ali nije baš udobno.

Ako zaboravim na taj veliki put, onda ti za duži boravak na asfaltu svakako preporučujem trojac F650, Pegaso, Freewind. "Normalni" enduroi imaju drugačije vešanje, veći prednji točak i nisu toliko za asfalt, a i agregati su im različiti i obično slabiji. Kada sam ja kupovao motor pored ovog trojca sam gledao i KLE ponajviše zbog 2 cilindra i zato što mi se generalno svideo. Ne znam baš kakve su sada cene, ali generalno za te novce nije ni ovde neki izbor tako da polako.

Konačno probaj da nađeš i probaš svaki od ovih motora, proveri mu stanje, vidi šta ti je u cenovnom rangu i odgovor šta da uzmeš će ti se sam nametnuti...

 

v strom mi se svidja ali je skup :/ hvala na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

stari savet bi bio saslusaj sve a poslusaj sebe... pre nego sto se odlucis vidi da sednes i probas tako da imas kompletnu sliku. Gabaritno nisi mali tako da ne postoji problem da ce ti motor biti veliki... ukoliko nadjes dobar primerak KLEa to bi moglo da bude dobitna kombinacija... takodje ni freewind, pegaso i bmw nisu los izbor... ST bi ti bila mozda malo teža iako bi se uklopila u cenovni rang ( i da je svajcarac pa u papirima da ima smanjenu konjažu).

U svakom slučaju ima na forumu teme vezane za svaki od motora koji su ti u opticaju pa protrči kroz teme i vidi šta se kaže o njima. za 1500 mislim da može da se desi da se pojavi i neka Afrika rd03 koja bi ti bila potaman (ne rd04 ne rd07) i odličan kompromis za sve tvoje želje ;)

 

ps. što niko ne spomenu Transalpa? http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95559-transalp-na-prodaju/page__pid__1539863#entry1539863

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

stari savet bi bio saslusaj sve a poslusaj sebe... pre nego sto se odlucis vidi da sednes i probas tako da imas kompletnu sliku. Gabaritno nisi mali tako da ne postoji problem da ce ti motor biti veliki... ukoliko nadjes dobar primerak KLEa to bi moglo da bude dobitna kombinacija... takodje ni freewind, pegaso i bmw nisu los izbor... ST bi ti bila mozda malo teža iako bi se uklopila u cenovni rang ( i da je svajcarac pa u papirima da ima smanjenu konjažu).

U svakom slučaju ima na forumu teme vezane za svaki od motora koji su ti u opticaju pa protrči kroz teme i vidi šta se kaže o njima. za 1500 mislim da može da se desi da se pojavi i neka Afrika rd03 koja bi ti bila potaman (ne rd04 ne rd07) i odličan kompromis za sve tvoje želje ;)

 

ps. što niko ne spomenu Transalpa? http://forum.bjbiker...63#entry1539863

 

videcu da sednem na sto vise motora pa da vidim koji mi najbolje odgovara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Taj sam motor i ja gledao u oglasima,cak sam i zvao decka koji prodaje... Motor izgleda odlicno za tu cenu i veoma je mlad. Da imam trenutno para,ne bih razmisljao... 1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Lep je KLE samo što nije 2001. ovo je prva serija.

Kako prva serija objasni nam?????1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja